ساخت دنباله «آواتار» به تعویق افتاد

طبق گزارش‌های منابع خبری، جیمز کامرون ساخت دنباله «آواتار» در نیوزیلند را به علت نگرانی‌های موجود پیرامون ویروس کرونا متوقف کرده است.

طبق گزارش‌های منابع خبری، جیمز کامرون ساخت دنباله «آواتار» در نیوزیلند را به علت نگرانی‌های موجود پیرامون ویروس کرونا متوقف کرده است.
کامرون برنامه داشت که فیلمبرداری را از ماه بعد در استودیو Stone Street در ولینگتون آغاز کند، اما جان لاندو (تهیه‌کننده فیلم) اعلام کرد که فیلمبرداری برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است. در این مدت، شرکت طراح جلوه‌های بصری Weta Digital که در ولینگتون مستقر است، به کار خود روی دنباله فیلم ادامه می‌دهد.
لاندو گفت: «ساخت دنباله «آواتار» را به تعویق انداختیم. ما برنامه داشتیم که شب جمعه با جمعی از عوامل به نیوزیلند برویم و شروع به‌کار کنیم، اما تصمیم گرفتیم که دست نگه‌داریم و از همین‌جا (لس‌آنجلس) به کار کردن ادامه بدهیم و کمی دیرتر از آنچه برنامه‌ریزی کرده بودیم به آنجا برویم.»

او افزود: «ما در میانه یک بحران جهانی هستیم و این به صنعت سینما منحصر نمی‌شود. من معتقد هستم که هرکسی باید هر کاری از دستش برمی‌آید انجام بدهد تا سرعت ابتلای روزانه به ویروس را تا جایی که می‌شود کم کنیم.»
هنوز مشخص نیست که ساخت دنباله «آواتار» در نیوزیلند چه زمانی از سر گرفته می‌شود، بااین‌حال یکی از عوامل فیلم گفت که «شرکت به خوبی از ما حمایت می‌کند. ما اخراج نشده‌ایم و آماده‌به‌کار هستیم، پس تا جایی که من می‌دانم آنها هنوز متعهد هستند که فیلمبرداری را اینجا انجام بدهند.»

لاندو گفت که او و کامرون برنامه تولید را هرروز دوباره ارزیابی می‌کنند چراکه «همه‌چیز با همین سرعت در حال تغییر است.»
لاندو که تصمیم دارد بیشترین زمان ممکن را برای Weta Digital فراهم کند تا این شرکت بتواند در زمان توقف پروژه به کار خود روی جلوه‌های بصری ادامه بدهد گفت: «ما تلاش خودمان را می‌کنیم و حواسمان به همه‌چیز است و به این فکر می‌کنیم که بیشتر از همه، چه چیزهایی به نفع عوامل فیلم است. من به آن «خانواده آواتار» می‌گویم؛ و این برای ما مهم‌تر از هر چیزی است.»
سریال در حال ساخت «ارباب حلقه‌ها»ی آمازون هم پیش از آنکه تولیدش در این آخر هفته متوقف شود، در نیوزیلند فیلمبرداری می‌شد. در همین حال، کمپانی برادران وارنر بعد از آنکه نتیجه تست تام هنکس برای کووید ۱۹ مثبت شد، تولید فیلم بدون نام زندگینامه الویس پریسلی به کارگردانی باز لورمن را در استرالیا متوقف کرده است. همچنین، ساخت فیلم «شانگ-چی» از استودیو مارول هم متوقف شده است؛ اگرچه نتیجه تست کرونای دستین دنیل کرتون (کارگردان فیلم) به‌تازگی منفی اعلام شده است.

«آواتار»، بیشتر از یک دهه قبل برای اولین بار به سینماها آمد و موفق شد به پرفروش‌ترین فیلم تمام دوران‌ها تبدیل شود، اما دنباله آن از تأخیرهای پشت سر هم در فرایند تولید آسیب می‌بیند. هنوز مشخص نیست که این آخرین تأخیر پیش‌آمده در ساخت، تاریخ انتشار «آواتار۲» در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد یا خیر. قرار است سه دنباله دیگر بعدازآن و هر دو سال یک‌بار در دسامبر ۲۰۲۳، دسامبر ۲۰۲۵ و دسامبر ۲۰۲۷ ساخته شود. هزینه ساخت این چهار فیلم درمجموع حدود ۱ بیلیون دلار برآورد شده است و سم ورثینگتون به همراه زویی سالدانیا، استیون لانگ و سیگورنی ویور دوباره در فیلم نقش‌آفرینی خواهند کرد.


منبع: Collider

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم