فیلمسازی به سبک کریستوفر نولان

نشستن روی صندلی کارگردانی و فیلمسازی به سبک کریستوفر نولان چه حال و هوایی دارد؟

فهمیدن اینکه چرا فیلم‌های کریستوفر نولان به این خوبی هستند، نیازمند فهمی فراتر از سینما یا قابلیت‌های سینمای قطع بزرگ/آیمکس است. شما حتما فیلم‌های «میان‌ستاره‌ای»، «بی‌خوابی»، «دانکرک» و سه‌گانه‌های «شوالیه تاریکی (بت‌من)» را دیده‌اید و در کل عاشق نوع روایت سینمایی این کارگردان و فیلمساز پرکار هستید. حضور آهنگ‌سازی مثل هانس زیمر هم امتیاز بزرگی است. اما نشستن روی صندلی کارگردانی و فیلمسازی به سبک کریستوفر نولان چه حال و هوایی دارد؟

بعضی آثار کریستوفر نولان مثل «ممنتو» و «حیثیت» چیستی سینما را به یاد ما فیلمسازها می‌آورند، و به‌ندرت پیش‌آمده که کارگردانی و تدوین فیلم به این خوبی باشد. شاید فکر کنید که بهترین فیلم‌های کرسیتوفر نولان آنهایی هستند که تام هاردی و کریستین بیل در آنها بازی می‌کنند؛ اما هردوی آنها در «شوالیه تاریکی به پا می‌خیزد» بازی کردند و … خب این یک‌جورهایی این نظریه را رد می‌کند.

درک سینما و کارگردانی فیلم مثل کریستوفر نولان، نیازمند گذراندن سال‌های متمادی یا تمرین و تحقیق در مورد فیلمسازی است. به همین خاطر است که فیلم‌های کریستوفر نولان می‌توانند شما را بسیار تحت تأثیر خود قرار دهند و این ویدیو-مقاله نشانتان خواهد داد که او چگونه در فیلم‌هایش همه‌چیز را ساختارمند نگه می‌دارد.

اگر عاشق فیلم‌های کریستوفر نولان هستید، تا قبل از تماشای این ویدیو-مقاله چیز دیگری ننویسید یا صحنه دیگری را کارگردانی نکنید. برای ساختن فیلم‌هایی مثل فیلم‌های کریستوفر نولان، نیازی به سینمای قطع بزرگ/آیمکس ندارید. تمام چیزی که نیاز دارید داشتن یک ذهن قوی و سخت‌کوشی است.
همچنین تکنیک‌های تدوین کریستوفر نولان بسیار کارآمد هستند، برای همین هم بیاموزید که او چگونه فیلمی را کارگردانی می‌کند که درنهایت صحنه‌های آن به‌صورت تقریبا غیرمتعارفی به هم کات می‌خورند.

دستاورد آخر: شما خواهید آموخت که چگونه فیلمی را مثل کریستوفر نولان کارگردانی کنید؛ شاید هم کارگردان «میان‌ستاره‌ای» یا سه‌گانه «شوالیه تاریکی» بعدی باشید.
با فیلیمو شات همراه باشید؛ روی صندلی کارگردان بنشینید تا یاد بگیرید که کریستوفر نولان دقیقاً چگونه فیلم‌هایش را کارگردانی و تدوین می‌کند.


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم