تبریک جیمز کامرون به موفقیت انتقام جویان: آخر بازی

تبریک جیمز کامرون به سازندگان فیلم انتقام جویان: آخر بازی. انتقام جویان رکورد فروش فیلم تایتانیک را پشت سر گذاشت و به دومین فیلم پرفروش تاریخ تبدیل شد.

«جیمز کامرون» رکورددار پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما است. دو فیلم «آواتار» و «تایتانیک» به‌عنوان اولین و دومین فیلم پرفروش سینما به‌حساب می‌‌آمدند تا اینکه فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» اکران شد. فیلم آخر بازی در هفته دوم اکران خود توانست فروش کل فیلم تایتانیک را پشت سر بگذارد و به دومین فیلم پرفروش تاریخ تبدیل شود. این اتفاق تبریک جیز کامرون را به تیم سازنده انتقام‌جویان به همراه داشت. کامرون در توییتر گفت:

«کوه یخی تایتانیک را غرق کرد. زمانی زیادی طول کشید تا انتقام‌جویان هم تایتانیک من را غرق کنند. همه ما در شرکت «لایتستورم اینترتینمنت» از این دستاورد بزرگ شگفت‌زده شدیم. شما نشان دادید که صنعت فیلم‌سازی نه‌تنها زنده و در شرایط خوبی قرار دارد، بلکه بزرگ‌تر از همیشه شده است.»

تبریک جیمز کامرون

البته اگر کمی بررسی کنیم متوجه می‌شویم که فیلم تایتانیک واقعا به دستاورد بزرگ‌تری در مقایسه با انتقام‌جویان رسیده است. تایتانیک در سال ۱۹۹۷ اکران شد. قیمت بلیت سینما در آن سال واقعا کمتر بود و افراد بیشتری در مقایسه با انتقام جویان این فیلم را دیدند تا به رکورد فروش ۲ میلیارد دلار رسید. با این حال، جیمز کامرون این موفقیت را به تیم مارول تبریک گفت که حرکتی قابل توجه به شمار می‌رود.

البته تایتانیک هنوز یکسری رکورد برای خود دارد. مثلا این فیلم بزرگ‌ترین فروش زمان افتتاحیه در سرتاسر دنیا را به خود اختصاص داده است. تا آخرین آمار، مشخص شده که فیلم «انتقام‌جویان: آخر بازی» فروش ۲٫۲۷ میلیارد دلاری در سرتاسر دنیا داشته و احتمال دارد که حتی به رکورد فروش فیلم آواتار هم که در سال ۲۰۰۹ اکران شد، دست پیدا کند. فروش کلی فیلم آواتار ۲٫۷۸ میلیون دلار است. جیمز کامرون مدتی پیش اعلام کرد که چهار دنباله دیگر برای فیلم آواتار می‌سازد. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که تمام این فیلم‌ها برای شرکت دیزنی هستند و تمام این رکوردها برای دیزنی به‌حساب می‌آیند.


منبع: Vanityfair

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم