«دوستان» دوباره دور هم جمع می‌شوند

بالاخره زمانش رسید: عوامل سریال «دوستان» بار دیگر برای یک برنامه اختصاصی بدون عنوان و فیلمنامه گرد هم می‌آیند.

بالاخره زمانش رسید: عوامل سریال «دوستان» بار دیگر برای یک برنامه اختصاصی بدون عنوان و فیلمنامه برای شبکه اچ‌بی‌او مکس گرد هم می‌آیند. جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس، لیسا کودرو، مت له بلانک، متیو پری و دیوید شویمر به سالن ۲۴ (سالن اصلی «دوستان») در محل استودیوی برادران وارنر بازمی‌گردند تا از سریالی تجلیل کنند که پخش آن برای یک دهه و تا سال ۲۰۰۴ ادامه داشت.
منابع نزدیک به برنامه به ورایتی اطلاع داده‌اند که هرکدام از هنرپیشه‌ها برای حضور در این قسمت ویژه سریال «دوستان»، حداقل ۲.۵ میلیون دلار دستمزد دریافت خواهند کرد.

این گردهمایی، از پائیز گذشته پیش‌بینی می‌شد و فرضیه‌هایی درباره برنامه ویژه اچ‌بی‌او مکس وجود داشت. آن هم فقط چند ماه بعد از آن که روابط عمومی کمپانی برادران وارنر قرارداد SVOD را نوشت که طبق آن، با راه‌اندازی بخش تلویزیونی این کمپانی، حق پخش زنده برنامه را از چنگ نت‌فلیکس درآورد. تمام ۱۰ فصل این سریال، تا پایان سال ۲۰۱۹ از انحصار نت‌فلیکس درآمدند و این به آن معنا بود که احتمال پخش «دوستان» در آمریکا تا آخر این سال بسیار بعید بود؛ حداقل مگر تا وقتی که اچ‌بی‌او مکس، آن را در ماه می ۲۰۲۰ پخش کند.
این برنامه ویژه، مثل تمامی ۲۳۶ قسمت دیگر «دوستان»، بر روی سرویس پخش زنده در دسترس است و بدون شک برای اچ‌بی‌او مکس که در تلاش است تا دنبال‌کنندگان بیشتری را جذب کند، نقش بسیار مهمی دارد. با وجود این‌که آخرین قسمت این سیت‌کام بیشتر از ۱۵ سال پیش پخش شده است، محققان بی‌طرف بازار گفته‌اند که «دوستان» یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های نت‌فلیکس بوده است. و همانطور که قبلا گزارش شده، بخش پخش خانگی برادران وارنر به ورایتی گفته است که فروش نسخه‌های منتشر شده و دیجیتال «دوستان» از زمانی که اخبار لغو قرارداد با نت‌فلیکس درز کرده، تقریباً سه برابر شده است.

کوین رایلی، مدیر ارشد محتوای اچ‌بی‌او مکس و رئیس TBS، TNT و truTV در بیانیه‌ای گفت: «به گمانم اسم این قسمت را بشود گذاشت: «آن قسمت که همه آنها به کنار هم بازگشتند.»؛ و ما همه برای برنامه ویژه اچ‌بی‌او مکس در همان مکانی که تمام سریال ضبط شده است با دیوید، جنیفر، کورتنی، مت، لیسا و متیو به کنار هم باز می‌گردیم. من زمانی که سریال «دوستان» در مراحل اولیه ساخت بود با آن آشنا شدم و اکنون، سال‌ها بعد فرصت کار کردن در پروژه برایم فراهم شده است و خوشحالم که نسل‌های مختلفی را دیده‌ام که به آن علاقه‌مند هستند. این قسمت، یادآور زمانی خواهد بود که «دوستان» و تماشاچیان در کنار یکدیگر جمع می‌شدند و ما معتقدیم که این گردهمایی ویژه، آن روحیه را زنده می‌کند و طرفداران قدیمی و جدید را کنار هم می‌آورد.»
بن وینستون، کارگردان و مدیر تولید «دوستان» است و کوین برایت، مارتا کافمن و دیوید کرین هم در کنار او، به‌عنوان مدیران تولید حضور دارند. آنیستون، کاکس، کودرو، بلانک، پری و شویمر هم از مدیران تولید این برنامه ویژه هستند، به همراه اما کانوی و جیمز لانگمن که به‌عنوان همکاران مدیر تولید حضور دارند.


منبع: Variety

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. مهدی می‌نویسد

    ببخشید یک سوال
    آیا این بازگشت دوستان یک سریال خواهد بود یا صرفا یک تک قسمت ؟