سرنوشت سوفی دوموند؛ عشق خیالی جوکر چه شد؟

«جوکر»، فیلمی است که در آن رویا و واقعیت مرزی مبهم و نامشخص دارند.

فیلم «جوکر» یکی از بحث‌برانگیزترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ بود.  فضاسازی خوب تاد فیلیپس و بازی خیره‌کننده واکین فینیکس، موفقیت‌های متعددی را نصیب این فیلم و گروه سازنده‌اش کرد و نام آن را به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال گذشته ثبت کرد.
«جوکر»، فیلمی است که در آن رویا و واقعیت مرزی مبهم و نامشخص دارند و تکلیف بسیاری از مسائل تا پایان داستان هم روشن نخواهد شد. این موضوع، در بیشتر صحنه‌های فیلم وجود دارد؛ از ادعای مادر آرتور فلک درباره مشترک بودن بچه‌اش با توماس وین تا شروع و پایان رابطه جوکر و عشقش سوفی. بعضی از گره‌ها در طول داستان باز شدند اما بعضی دیگرباقی ماندند و با پخش تیتراژ پایانی، تماشاگران را با علامت‌های سوال تنها گذاشتند.

بعضی منتقدان بر این عقیده هستند که تاد فیلیپس اساس طراحی و ساخت فیلم بر اساس کتاب‌های کمیک را به‌طورجدی تغییر داد و آن را وارد مرحله‌ای تازه کرد؛‌ مرحله‌ای که در آن ، اثر هم مخاطب را هیجان‌زده کند و هم زبان منحصر به فرد و جهان‌بینی تازه‌ای داشته باشد.
در این ویدیو، به یکی از سوال‌های مهم ایجاد شده توسط جوکر پاسخ می‌دهیم و بالاخره متوجه خواهیم شد که آیا آرتور فلک، همسایه و عشقش سوفی دوموند را کشته است یا نه؟
با فیلیمو شات همراه باشید.

فیلم جوکر

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم