این شهری است که در آن همه از هم انتقام می‌گیرند!

برای شنیدن گزارش اختصاصی روز هشتم جشنواره، با فیلیمو شات همراه باشید.

روز هشتم جشنواره، با دو فیلم از بخش نگاه نو آغاز شد و سپس نوبت به نمایش ساخته‌ جدید بهنام بهزادی رسید. همچنین در این شب، فیلم «شین» نیز در بخش خارج از مسابقه به جدول پخش اضافه شد. برخلاف فیلم اول یعنی «تعارض» (که به دلیل ایده‌های فرمی‌اش توجه تعدادی از منتقدان را جلب کرد)، فیلم دوم یا «پدران» به دلیل ساختار ساده و تلویزیونی چندان باب طبع تماشاگران واقع نشد. اما این «من می‌ترسم» بود که به فیلم مهم شب هشتم تبدیل شد.
برای دنبال کردن واکنش‌ها به این دو فیلم و گزارش روز هشتم جشنواره فجر با پادکست فیلیمو شات همراه باشید.


چه خواهیم شنید؟

در این اپیزود، علی ملاصالحی با امین مبینی و فرشاد رضایی درباره‌ فیلم‌های روز هشتم به گفتگو نشسته که مسلما ساخته‌ بهنام بهزادی به دلیل اهمیت و جایگاه فیلمساز و البته واکنش‌های مثبتی که از سوی منتقدان دریافت کرده، بخش عمده‌ گفتگو را به خود اختصاص داده است.

بهزادی که از دهه‌ هشتاد وارد سینمای ایران شد، نشان داده است که می‌تواند منتقدان و تماشاگران را با ایده‌های خاصش غافلگیر کند. این بار هم در «من می‌ترسم» سعی کرده‌ تا دایره‌ای روایی را در فیلمنامه تجربه کند و در قالب داستانی واقع‌گرایانه‌ که برگرفته از رویدادها و حوادث روزمره‌ تهران است، تصویری استعاری از جامعه‌ معاصر ایران ترسیم کند. ایده‌ای که شاید در مقایسه با خیلی از فیلم‌های اجتماعی امسال جشنواره، بهتر و موثرتر به اجرا در آمده است.

بهزادی که علاوه بر نویسندگی و کارگردانی، تهیه‌کنندگی کار را هم بر عهده دارد، در تولید و سلیقه بصری، مسیر فیلم‌های قبلی خود را دنبال کرده و نقش‌های اصلی فیلم را به پوریا رحیمی‌سام، الناز شاکردوست، امیر جعفری و ستاره پسیانی سپرده است و طبق انتظار، بازی‌های با جزئیات و متفاوتی را از آن‌ها شاهد هستیم.

برای دنبال کردن و شنیدن جزییات بیشتر، گزارش اختصاصی روز هشتم جشنواره از طریق پادکست فیلیمو شات در دسترس شما قرار دارد.


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم