هشتمین روز جشنواره فیلم فجر؛ حاشیه‌ها و رویدادها

با گزارش ویدیویی هشتمین روز جشنواره فیلم فجر در کنار شما خواهیم بود.

اهالی رسانه و منتقدان در هشتمین روز از سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر به تماشای سه فیلم نشستند: «تعارض»، «پدران» و «من می‌ترسم».
«تعارض»، اولین ساخته محمدرضا لطفی بود که نامی آشنا به‌عنوان منتقد سینما دارد؛ فیلم، بیش از هرچیز به دلیل نوع فیلمبرداری، روایت غیرخطی و بازی خوب رضا بهبودی موردتوجه قرار گرفت. ایده‌های فرمی و نگاه نو لطفی، نویدبخش یک سینماگر تجربی تازه‌نفس را به سینمای ایران می‌دهد.
دومین فیلم هشتمین روز جشنواره شگفتی‌آفرین شد؛ مهم‌ترین سوال ایجاد شده برای تماشاگران این بود که هیئت انتخاب بر چه مبنایی فیلم «پدران» اولین ساخته سالم صلواتی را برگزیده‌اند. هدایت هاشمی، علیرضا ثانی‌فر و گلاره عباسی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.


فیلم متفاوت و تحسین‌شده ائو | واکاوی فرهنگ بومی


سومین و آخرین فیلم نمایش‌داده‌شده در روز هشتم جشنواره، تازه‌ترین ساخته بهنام بهزادی بود که بسیار مورد تحسین و توجه قرار گرفت؛ بهزادی در «من می‌ترسم» روایتگر حال‌و‌هوای این‌روزهای جامعه شده است. او زیرلایه‌های روانی این مردم غمگین و عصبانی را کاویده و داستان خشم‌ها و انتقام‌هایشان را تعریف کرده است.
کسانی که بهنام بهزادی را با «تنها دوبار زندگی می‌کنیم»، «قاعده تصادف» و «وارونگی» می‌شناسند، خیلی زود متوجه تفاوت‌های اثر تازه او می‌شوند. «من می ترسم» هم در ترسیم الگوهای روایی و هم در فضاسازی متفاوت است؛ ضمن اینکه، شخصیت‌پردازی عمیق، دیالوگ‌نویسی حساب‌شده و پرداخت دقیق جزییات از این فیلم یک اثر دیدنی ساخته است.


همه چیز درباره جشنواره فیلم فجر ۳۹


گزارش ویدیویی فیلیمو شات از هشتمین روز جشنواره فجر را تماشا کنید:


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم