جدول ستاره‌ها؛ منتقدان چه می‌گویند؟

در فیلیمو شات، نظر عده‌ای از منتقدان سینما را درباره آثار حاضر در جشنواره امسال جویا شده‌ایم.

همان‌طور که طی این چند روز شاهد بوده‌اید، سعی داریم در فیلیمو شات به جنبه‌های مختلف از سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر بپردازیم؛ چرا که این رویداد ده روزه علاقه‌مندان سینما را کنار هم قرار می‌دهد و باعث می‌شود تا سینما زبان مشترک مردم باشد. علاوه بر نقد، یادداشت و پوشش‌های صوتی و تصویری از جشنواره، تصمیم گرفتیم تا به سراغ منتقدان برویم و نظر آن‌ها را نیز درباره‌ی آثار امسال بازتاب دهیم. امتیاز منتقدان به فیلم های جشنواره فجر اهمیتی ویژه دارد؛ منتقدانی از طیف‌ها و با سلیقه‌های مختلف که نظرات آن‌ها می‌تواند نشانگر برایندی از واکنش‌های اهالی رسانه به فیلم‌های امسال باشد.

همان‌طور که در این جدول می‌بینید، حال که نیمی از جشنواره را پشت سر گذاشته‌ایم، رقابت میان سه فیلم «شنای پروانه»، «روز صفر» و «درخت گردو» بسیار نزدیک است؛ سه فیلمی که گفته می‌شود در آرای مردمی نیز بالاترین میزان رضایت را از سوی تماشاگران کسب کرده‌اند.

جدول، امتیاز منتقدان به فیلم های جشنواره تا پایان روز پنجم را نشان می‌دهد. ذکر این نکته ضروری است که چون تعدادی از منتقدان در سینماهایی غیر از پردیس ملت به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند و برنامه نمایش در تمام سینماها یکسان نیست، جدول به تدریج به‌روزرسانی و یکسان‌سازی و در مواردی میانگین امتیاز فیلم‌ها با اضافه شدن ستار‌ه‌های جدید اصلاح خواهد شد.

هم‌چنین فیلیمو شات صرفا بازتات‌دهنده‌ی نظرات منتقدان است و در برابر امتیازات آن‌ها جهت‌گیری ندارد. نظرات نویسندگان فیلیمو شات را می‌توانید در نقدها و یادداشت‌های منتشر شده در وبسایت مطالعه کنید.

امتیاز منتقدان به فیلم های جشنواره

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم