گزارش روز چهارم جشنواره در پادکست فیلیمو شات

برای شنیدن گزارش اختصاصی روز چهارم جشنواره، با فیلیمو شات همراه باشید.

تقریبا به نیمه‌ سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر رسیده‌ایم و الان می‌شود با اطمینان بیشتری درباره‌ فیلم‌های امسال سینمای ایران صحبت کرد.
در روز چهارم جشنواره فیلم فجر، شاهد نمایش دو فیلم بحث‌برانگیز بودیم: «آن شب» ساخته‌ کوروش آهاری و «درخت گردو» از محمدحسین مهدویان.
برای دنبال شنیدن بحث‌های سینمایی درباره این دو فیلم و گزارش روز چهارم جشنواره با پادکست فیلیمو شات همراه باشید.


چه خواهیم شنید؟

در پادکست گزارش روز چهارم ، علی ملاصالحی و سید آریا قریشی درباره جشنواره فیلم فجر صحبت می‌کنند.
«آن شب»، اولین فیلم بلند آهاری تلاشی است برای خلق یک اثر در ژانر وحشت؛ ژانر پرطرفداری که در سینمای ایران هیچگاه به‌صورت درست‌وحسابی بومی نشده. با وجود واکنش نه‌چندان گرم منتقدان نسبت به فیلم، کار آهاری و زحمتی که برای اثرش کشیده از این جهت حائز اهمیت است که در صورت موفقیت و استقبال مردمی از آن (که پتانسیل‌اش را هم دارد)، می‌تواند به آغاز جریانی تازه در سینمای ایران و جدی‌تر شدن جایگاه ژانر وحشت منجر شود.

علاوه بر بحث درباره بومی‌سازی ژانر وحشت، بخش دوم پادکست به «درخت گردو» اختصاص دارد. مهدویان با ساخته جدید خود، اشک منتقدان را درآورد و می‌توان گفت که تا این لحظه با بیشترین میزان تشویق و تحسین در جشنواره امسال مواجه شده است. بمباران شیمیایی سردشت موضوع بزرگ اما مغفولی در تاریخ معاصر ماست که مهدویان سعی کرده نگاهی تازه و متفاوت به آن داشته باشد.
در این بخش، به سینمای مهدویان (که حالا بعد از پنج فیلم خود را تثبیت کرده است)، پرداخته شده و درباره متد و نگاه منحصربه‌فرد او بیشتر بحث می‌شود.
برای دنبال کردن و بیشتر شنیدن از مباحث و موضوعات مربوط به «آن شب» و «درخت گردو»، پادکست فیلیمو شات در دسترس شما قرار دارد.


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. علی نقابی می‌نویسد

    باسلام،فیلمهای امسال خیلی بهترساخته شدندوهرسال بهترازسال قبل.امیدوارم داوریهادرست وکارشده باشه وسلیقه ای نباشه.کاش من هم میتونستم یک تماشاگراین جشنواره باشم