چهارمین روز جشنواره فیلم فجر؛ حاشیه‌ها و رویدادها

با گزارش ویدیویی چهارمین روز جشنواره فیلم فجر در کنار شما خواهیم بود.

چهارمین روز جشنواره فجر در سینمای رسانه‌ها، روز نام‌ها و چهره‌ها بود. از فیلم «آن شب» که شهاب حسینی در آن بازی کرده است تا «درخت گردو»ی محمدحسین مهدویان که غیبت هادی حجازی‌فر و حضور مهران مدیری و پیمان معادی، پیش از اکران هم حرف‌وحدیث‌هایی با خود داشت و البته فیلم «دوزیست» که برزو نیک نژاد را وارد تجربه و ژانری جدید کرده است.


همه چیز درباره فیلم منصور


نشست خبری «آن شب»، بی‌صدا و آرام و تنها با حضور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده‌اش برگزار شد. اصلی‌ترین دلیل غیبت دست‌اندرکاران، این است که فیلم در آمریکا ساخته شده و بسیاری از عوامل اصلی تیم تولید را ایرانیان مقیم آن کشور تشکیل می‌دهند.


همه چیز درباره فیلم مامان در سی و نهمین جشنواره فجر


و اما فیلم پر سروصدای مهدویان؛ این پنجمین فیلم محمدحسین مهدویان در پنج سال گذشته است. کارگردانی که هرسال، با جنجال و هیاهوی خاصی در جشنواره حضور دارد. سردشت و فجایع بمباران شیمایی این شهر، قصه اصلی «درخت گردو» را تشکیل می‌دهد که بر اساس یک داستان واقعی است. همچون فیلم‌های قبلی این تیم، «درخت گردو» هم ساختاری مستندگونه دارد.


همه چیز درباره فیلم روزی روزگاری آبادان + نقد و بررسی


«دوزیست»، فیلمی اجتماعی بود از کارگردان «لونه زنبور». هرچند که برزو نیک نژاد می‌توانست با ساخت «لونه زنبور ۲»، مسیری که این روزها خیلی رایج شده را طی کند و با خیال راحت فیلمش را بفروشد اما سراغ موضوعی اجتماعی رفته است که بحث‌های حقوقی و قضایی بسیاری را در نشست خبری به همراه داشت. ستاره پسیانی برای اولین بار نقش اصلی یک فیلم را عهده‌دار شده است؛ نکته‌ای که نظر بسیاری از اهالی رسانه را به خود جلب کرد.

گزارش ویدیویی فیلیمو شات از چهارمین روز جشنواره فجر را تماشا کنید:


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. مرتضی محمدی می‌نویسد

    ممنونم عالی بود