سومین روز جشنواره فیلم فجر؛‌ حاشیه‌ها و رویدادها

با گزارش ویدیویی سومین روز جشنواره فیلم فجر در کنار شما خواهیم بود.

سومین روز جشنواره فیلم فجر ، برخلاف دوروز اول آرام و کم‌حاشیه بود. «روز صفر»، «ابر بارانش گرفته» و «آبادان یازده ۶۰» به‌ترتیب، سه فیلمی بودند که در پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه به نمایش درآمدند. مطابق روال همیشگی، جلسه پرسش‌و‌پاسخ پس از نمایش فیلم‌ها برگزار شد و گرداننده آن فرزاد حسنی بود.

نشست خبری «روز صفر»، با استقبال خوبی روبه‌رو شد. سعید ملکان در اولین تجربه کارگردانی‌اش به‌سراغ سوژه‌ای جذاب رفته است: ماموریت دستگیری عبدالمالک ریگی (با بازی ساعد سهیلی) توسط یک مامور اطلاعاتی (با بازی امیر جدیدی). گیرایی موضوع، جسارت کارگردان و نویسنده، بازی‌های استاندارد و کیفیت اجرای جزییات فنی باعث شده‌اند که «روز صفر» بسیار موردتوجه قرار بگیرد. تریلر جاسوسی/ سیاسی یکی از آن چیزهایی است که سینمای ایران کم دارد و اولین فیلم ملکان می‌تواند آغازگر جان‌گرفتن این ژانر در میان خیل کمدی‌های بی‌کیفیت و اجتماعی‌های غم‌انگیز باشد. اولین نشست خبری سومین روز جشنواره فیلم فجر یک سورپرایز ویژه هم داشت که در گزارش اختصاصی فیلیمو شات خواهید دید.

دومین نشست خبری، مربوط به فیلم «ابر بارانش گرفته» بود؛ جدیدترین اثر مجید برزگر، نویدبخش بازگشت او به روزهای اوجش و ساخته‌شدن یک فیلم تجربی قابل‌تحسین است. این فیلم، برای مخاطب خاص سینما بسیار جذاب خواهد بود و از امیدهای اکران سال آینده در گروه هنر و تجربه محسوب می‌شود. کارگردان «پرویز»، با اثری شاعرانه بازگشته است؛ یک روایت مینی‌مالیستی با اشاره‌های سینمایی قابل تامل و امضای هنری مجید برزگر.

آخرین جلسه پرسش و پاسخ در سومین روز جشنواره فیلم فجر به «آبادان یازده ۶۰» اختصاص داشت؛ اثری در ژانر دفاع مقدس به کارگردانی مهرداد خوشبخت. فیلمی که اولین روزهای جنگ تحمیلی را با صدایی جدید روایت می‌کند: صدای رادیو آبادان. بازی خوب بازیگران، استفاده به‌جا از تصاویر مستندگونه و آرشیوی در متن فیلم و تعلیق حاکم بر سراسر آن، واکنش مثبت منتقدان را برانگیخت.

گزارش ویدیویی سومین روز جشنواره فیلم فجر را در فیلیمو شات تماشا کنید:


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم