دومین روز جشنواره فیلم فجر؛‌ حاشیه‌ها و رویدادها

با گزارش ویدیویی دومین روز جشنواره فیلم فجر در کنار شما خواهیم بود.

سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر، از دوازدهم بهمن‌ماه ۹۸ به‌صورت رسمی شروع به کار کرد و این گردهمایی سینمایی برای ده روز ادامه دارد. مطابق روال هر سال، خبرنگاران و هنرمندان در پردیس سینمایی ملت گردهم می‌آیند تا پس از تماشای آثار، به بحث و گفتگو بپردازند. در دومین روز جشنواره فیلم فجر با گزارشی ویدیویی از این رویداد جذاب سینمایی در کنار شما خواهیم بود؛‌ با فیلیمو شات همراه باشید.


نقد و بررسی فیلم روشن در سی و نهمین جشنواره فجر


شروع دومین روز جشنواره فیلم فجر ۹۸، با یک اتفاق غیرمنتظره همراه بود؛ اتفاق غیرمنتظره‌ای که به غافلگیری منتقدان ختم شد. تغییر در برنامه نمایش فیلم‌ها باعث شد تا «شنای پروانه»، اولین ساخته بلند محمد کارت برای اهالی رسانه به‌نمایش دربیاید؛ فیلمی که بسیار مورد تحسین و استقبال قرار گرفت. «شنای پروانه» چنان غوغایی به پا کرد که از هم‌اکنون می‌توان منتظر شنیدن نام آن در میان کاندیداها و برنده‌های جشنواره امسال بود؛ فیلمی با داستان جذاب، بازی‌های حرفه‌ای، زاویه دید دقیق و حساب‌شده و ریتمی نفس‌گیر.


سی و نهمین جشنواره فجر | هر آنچه که باید بدانید


دومین روز جشنواره فجر با نمایش «بی‌صدا حلزون» ادامه پیدا کرد. بهرنگ دزفولی‌زاده، عکاس باسابقه سینما، به سراغ مشکلات کسانی رفته است که کمتر شنیده می‌شوند: ناشنوایان و کم‌شنوایان. بازی دیدنی هانیه توسلی، موردتوجه منتقدان قرار گرفت و احتمال قرار گرفتن نام او در میان کاندیداهای بهترین بازیگر نقش اول زن وجود دارد. دغدغه فیلمساز، قابل‌احترام و موردتحسین است و در راستای مسئولیتی اجتماعی قرار دارد که فیلیمو با ارائه نسخه مخصوص ناشنوایان از سریال‌ها و فیلم‌های روز سینمای ایران و جهان، برای خود قائل است.


همه چیز درباره فیلم مصلحت + نقد و بررسی


سومین فیلم به نمایش درآمده در دومین روز جشنواره فجر، «تومان» بود؛ فیلمی که باعث ایجاد دوقطبی عجیبی در میان منتقدان شد. «تومان» به کارگردانی مرتضی فرشباف، از آن آثاری بود که عده‌ای طرفدارش شدند و عده‌ای دیگر مخالف. البته موضوع جذاب و جغرافیای عجیب فیلم، در کنار شخصیت‌پردازی منحصربه‌فردش، محل توافق دوطرف بود. فرشباف در گفتگوی کوتاهی که با فیلیمو شات داشت، از ریشه عمیق داستان فیلم در وجودش گفت؛‌ از یک قمار ۱۱ برابری!


همه چیز درباره فیلم مصلحنت در جشنواره فجر ۹۹


گزارش ویدیویی دومین روز جشنواره فیلم فجر را تماشا کنید:همه چیز درباره فیلم زالاوا در جشنواره فجر ۹۹


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم