اولین روز جشنواره فیلم فجر و حواشی جذابش!

طبق روال هرسال، بهمن‌ماه مصادف است با مهم‌ترین و باشکوه‌ترین رویداد سینمای ایران؛‌ یک دورهمی سینمایی.

طبق روال هرسال، بهمن‌ماه مصادف است با مهم‌ترین و باشکوه‌ترین رویداد سینمای ایران؛‌ یک دورهمی سینمایی. سینماگران و سینمادوستان به رسم هرسال از دوازدهم بهمن‌ماه ۹۸ مشغول استقبال از جدیدترین آثار خلق‌شده به کمک هنر هفتم شدند. اما افتتاحیه سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر با دوره‌های پیشین تفاوت‌هایی اساسی داشت. با فیلیمو شات همراه باشید.


پردیس سینمایی ملت، به‌عنوان کاخ رسانه‌ای جشنواره، میزبان هنرمندان و خبرنگاران بود. اولین تفاوت افتتاحیه جشنواره فیلم فجر ۹۸، برگزار نشدن مراسم عکاسی از عوامل و دست‌اندرکاران آثار نمایش‌داده‌شده بود؛ طبق بیانیه برگزارکنندگان جشنواره، هزینه‌های تشریفات افتتاحیه به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان هدیه شد.

در اولین روز و به عنوان افتتاحیه جشنواره فیلم فجر ۹۸، سه فیلم به‌نمایش درآمدند که هرراوی دردهای جامعه معاصر بودند: «سه کام حبس»، «قصیده گاو سفید» و «عامه‌پسند».
«سه کام حبس»، نوید بازگشت سامان سالور را به سینما می‌داد. او پس از ۶ سال، محسن تنابنده و پریناز ایزدیار را برای روایت داستان تازه‌اش انتخاب کرده است؛ داستانی غم‌‌انگیز که خبر از دغدغه‌های اجتماعی فیلمساز می‌دهد.


سی و نهمین جشنواره فجر | هر آنچه که باید بدانید«قصیده گاو سفید»، تازه‌ترین اثر کارگردان فیلم‌های تحسین‌شده و به‌یادماندنی «احتمال باران اسیدی» و «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» است که به سراغ موضوعی تازه و جنجالی می‌رود: پیامدهای قضاوت غلط یک قاضی.
«عامه‌پسند»، سومین اثر سهیل بیرقی در امتداد دغدغه‌های او برای شرایط زنان در جامعه معاصر ایرانی قرار دارد؛ او که پیش از این با «من» و «عرق سرد» نشان داده بود که به مطرح کردن مسائل زنان امروزی علاقه‌مند است، در حرکتی جسورانه به سراغ معضلات پیش روی یک زن میانسال رفته است که قصد دارد زندگی جدیدی را بنا کند.

هر سه فیلم موردتوجه منتقدان قرار گرفتند؛ جلسه‌های پرسش و پاسخ برگزار شدند و مانند روال همیشگی چنین رویداد هایی، خالی از حواشی جذاب نبودند.
با ما همراه باشید و حاشیه‌های اولین روز دور سی‌و‌هشتم جشنواره فیلم فجر را در فیلیمو شات ببینید:


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم