رونمایی از تصویرسازی‌های جدید فیلم «آواتار ۲»، ساخته جیمز کامرون

کامرون در نمایشگاه بین‌المللی سی‌ئی‌اس امسال حضور پیدا کرد و هنر مفهومی جدیدی از فیلم بعدی خود را به نمایش گذاشت.

«آواتار»، پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۰۹ در ژانر علمی تخیلی سه‌بعدی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی جیمز کامرون است، که در تاریخ ۱۸ دسامبر سال ۲۰۰۹ میلادی به نمایش درآمد. این فیلم دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است و به همراه فیلم‌هایی نظیر «انتقام‌جویان: پایان بازی»، «تایتانیک»، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» تنها فیلم‌های سینمایی جهان هستند که توانسته‌اند فروشی بیش از ۲ میلیارد دلار به دست آورند. حال، تصویرهای مفهومی جدید «آواتار ۲» رونمایی شده است.

جیمز کامرون، کارگردان کانادایی، در سال ۱۹۹۵ فیلم‌نامه «آواتار» را به اتمام رسانده بود و درنهایت در سال ۲۰۰۹، اولین قسمت از این فیلم را روی پرده سینماها برد. کامرون در نمایشگاه بین‌المللی سی‌ئی‌اس امسال حضور پیدا کرد و هنر مفهومی جدیدی از فیلم بعدی خود را به نمایش گذاشت.

او پیش‌تر اعلام کرده بود که می‌خواهد دنباله‌های این فیلم را نیز بسازد و اکنون خبرها حاکی از آن است که تاریخ اکران تا قسمت پنجم این دنباله مشخص شده است. اکران «آواتار ۳» در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳، «آواتار ۴» در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ و «آواتار ۵» در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ تخمین زده شده است.

در «آواتار ۲» شاهد حضور دوباره سم ورثینگتون و زوئی سالدانیا خواهیم بود که داستان خانواده خود را تعریف خواهند کرد. هم‌چنین سیگورنی ویور و استیون لانگ نیز در دنباله جدید آواتار به ایفای نقش می‌پردازند.

در این فیلم، جمع جدیدی از ناوی‌ها را مشاهده خواهیم کرد؛ در فیلم آواتار ناوی‌ها موجوداتی از جانداران بومی سیاره پاندورا هستند که بسیار به انسان‌ها شباهت دارند.

تولید فیلم جدید کامرون بر عهده شرکت لایتستورم اینترتینمنت خواهد بود و کمپانی فاکس قرن بیستم آن را منتشر می‌کند.

«آواتار ۲» در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی (برابر با ۲۶ آذر ۱۴۰۰) وارد سینماها خواهد شد.


منبع: Empire Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. امیرعباس می‌نویسد

    مدت زیادی بود که منتظر یه نشونه از ” آواتار۲ ” بودم ،بالاخره یه خبر خوب بعد از خیلی ….