تیموتی شالامی را در نقش باب دیلن خواهیم دید

جیمز منگولد، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی پس از ساخت فیلم «فورد در برابر فراری»، تصمیم به ساخت اثری جدید درباره یک اسطوره موسیقی گرفته است.

جیمز منگولد، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی پس از ساخت فیلم «فورد در برابر فراری»، تصمیم به ساخت اثری جدید درباره یک اسطوره موسیقی گرفته است. فیلم جدید جیمز منگولد به زندگی باب دیلن خواننده، آهنگساز، شاعر و نویسنده آمریکایی می‌پردازد. منگولد پیش از این فیلم‌هایی هم چون «سربه‌راه باش» محصول سال ۲۰۰۵ و «لوگان» محصول سال ۲۰۱۷ را کارگردانی کرده است. وی در حال حاضر برای نقش دیلن، در حال مذاکره با تیموتی شالامی هنرپیشه اهل ایالات‌متحده آمریکا است. با فیلیمو شات همراه باشید.


در این فیلم، علاوه بر باب دیلن شاهد حضور نقش‌هایی از شخصیت‌های مشهور موسیقی فولک آمریکایی خواهیم بود؛ اسطوره‌هایی هم چون جون بایز، وودی گاتری و پیت سیگر.

داستان فیلم جدید جیمز منگولد درباره زندگی باب دیلن و آغاز فعالیت هنری تا شکوفایی اوست و هم‌چنین به گذر موسیقی دیلن از فولک به راک می‌پردازد. دیلن، به خاطر ترانه‌های نغز و پر مفهومش بارها نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات شد و درنهایت، در سال ۲۰۱۶ این جایزه را دریافت کرد.

بر اساس خبرهای به‌دست آمده، حق انتشار این فیلم در اختیار فاکس سرچلایت پیکچرز است و تهیه‌کنندگی این اثر را باب دیلن بر عهده دارد.

جیمز منگولد، پیش‌تر و در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه با مجله رولینگ استون از تصمیم خود برای ساخت فیلمی با مضمون موسیقی سخن گفته بود؛ فیلمی در ادامه «سربه‌راه باش» که در سال ۲۰۰۵ به کارگردانی او ساخته شد و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن با بازی ریس ویترسپون را کسب کرد. این فیلم، زندگی جانی کش (ستاره موسیقی کانتری) و عشق میان او و جون کارتر را روایت می‌کرد.

پس‌ازآن، تولید و ساخت فیلم‌هایی با مضمون موسیقی بسیار بیشتر از قبل رواج پیدا کرد و توانست توجه مخاطبان جوان بسیاری را به خود جلب کند. فیلم‌هایی هم چون «بوهمین راپسودی» به کارگردانی برایان سینگر و دکستر فلچر (محصول سال ۲۰۱۸) و «راکت‌من» به کارگردانی دکستر فلچر (محصول سال ۲۰۱۹).
پیش از فیلم جدید جیمز منگولد ، در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز فیلمی با الهام از زندگی باب دیلن به کارگردانی تاد هینز و با بازی هنرمندانی هم چون کیت بلانشت، بن ویشاو و کریستین بیل ساخته و اکران شده بود.


احتمال حضور تیموتی شالامی در فیلم پیش درآمد ویلی وانکا


منبع: Rolling Stone

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم