فروش هفتگی شزم؛ شزم در صدر باکس آفیس می‌ماند

شزم در صدر باکس آفیس می‌ماند. این فیلم توانسته در دومین هفته نمایش خود ۲۵٫۱ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

اگر شما یک ابرقهرمان قرمز پوشید یا به این قهرمان علاقه‌مندید، این آخر هفته در گیشه فروش باکس آفیس در آمریکا، هم خبرهای خوب و هم خبرهای بدی انتظار شما را می‌کشد. با اخبار فروش هفتگی شزم مطلب خود را آغاز می‌کنیم.

فروش هفتگی شزم

خوب، اول خبر خوب: فروش هفتگی شزم همچنان در صدر جدول باکس آفیس ایستاده است. این فیلم در رقابت با سایر فیلم‌ها با توجه به تخمین استودیوها، به آسانی در جای خود باقی مانده و توانست در دومین هفته نمایش خود در آمریکای شمالی با نمایش در ۴۲۱۷ سالن سینما، ۲۵٫۱میلیون دلار درآمد داشته باشد.

بعد از گذشت فقط دو هفته از اکران این فیلم در داخل آمریکا، شزم  فروشی ۱۰۰ میلیون دلاری را به دنبال داشته است. این یک موفقیت دیگر برای کمپانی‌های برادران وارنر و نیولاین است. این دو کمپانی بر اساس یکی از کاراکترهای ناشناخته دی سی، این فیلم را به‌طور مشترک  ساخته‌اند. فروش ۲۲۱ میلیون دلاری این فیلم در بازار جهانی، دستاورد بسیار خوب و چشمگیری برای این فیلم به‌حساب می‌آید. این فیلم که توسط دیوید اف سندبرگ، کارگردانی شده است، از جدیدترین آثار اکشن، فانتزی و کمدی به شمار می‌رود و تا حدود زیادی، مورد تحسین منتقدان سینمایی قرار گرفته است. شزم یک داستان اقتباسی برگرفته از کتاب‌های کمیک درباره یک ابرقهرمان است که  با گفتن کلمه شزم از یک نوجوان ۱۴ ساله تبدیل به یک ابرقهرمان می‌شود. زاخاری لوی در این فیلم نقش شزم را ایفا می‌کند.

شخصیت ابرقهرمانی که بین این دو نفر (فرد نوجوان و بزرگ‌سال) جای داده شده است، یک کمدی کوچک را به شکلی جدید و از طریق یک چرخش معکوس روی مفهومی بزرگ رقم می‌زند. این فیلم که در زمان افتتاحیه و شروع اکرانش با ۱۵٫۴ میلیون دلار فروش، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بود، در دومین هفته اکران سراسری‌اش، رکوردهای فروش را شکست.

اما فیلم «پسر جهنمی» که کم‌کم در حال سپرده شدن به‌دست فراموشی است و دچار تنزل شده است. این فیلم، نقدهای بسیار وحشتناکی را به دنبال داشت و ابراز ناراحتی‌های زیادی درباره این موضوع وجود داشته که چرا کارگردان سومین فیلم از این سری، گی‌یِرمو دل تورو گومز، همان کارگردان دو فیلم قبلی نیست. ۱۲ میلیون دلار فروش در اولین آخر هفته اکران این فیلم، بسیار پایین‌تر از رقمی است که دو فیلم قبلی با کارگردان مکزیکی به آن دست یافته بود و ارقام فروش این فیلم در سطح بین‌المللی هنوز در دسترس نیست.

و اما فیلم «قبرستان حیوانات خانگی» که یکی از جدیدترین آثار ژانر وحشت کمپانی پارامونت پیکچرز است توانسته در هفته دوم نمایش خود ۱۰ میلیون دلار فروش داشته باشد و در جدول فروش هفتگی در جایگاه چهارم قرار بگیرد. فیلم «دامبو» با ژانر ماجراجویانه تخیلی از کمپانی والت دیزنی هم، با ۹٫۹ میلیون دلار فروش به جایگاه پنجم جدول فروش هفتگی سقوط کرده است.

فیلم «کاپیتان مارول» اما به جایگاه ششم سقوط کرده است. این فیلم که یک فیلم ابرقهرمانی بر اساس کاراکتر کاپیتان مارول از مارول کامیکس است، پایه درآمدی در حدود ۸٫۶ میلیون دلار به‌دست آورده است. این فیلم قبل از اکران در آمریکا، در هفته هفتم، ۶٫۹ میلیون دلار فروش به‌دست آورده بود.

اقتباس جدیدی از رمان رمانتیک «بعد از آن» در نمودارها در هفته هشتم به ۶٫۲ میلیون دلار فروش دست پیدا کرد؛ اما متاسفانه بزرگ‌ترین بازنده این هفته، از نظر اکران‌های جهانی، پسر جهنمی نبوده است. این جایگاه نامیمون به آخرین انیمیشن کمپانی لایکا تعلق گرفته است؛ برای فیلم «لینک گمشده» که علیرغم اینکه در ۳۴۱۳ سالن سینما نمایش داده شده، فقط ۵٫۸ میلیون دلار درآمد داشته است. دست یافتن به جایگاه کمترین‌های میزان فروش ناشی از افتتاح یک فیلم در چند کمپانی مختلف بوده است. در آخر و در جایگاه دهم فیلم «بهترین دشمنان» قرار دارد که ۲ میلیون دلار فروش داشته است. این فیلم که ساخته رابین بیسل است، درامی بیوگرافیک و تاریخی درباره آن آتواتر است. او فعال حقوق بشری است که در سال ۱۹۷۱ با تبلیغات فرقه کوکلوس‌کلان مواجه می‌شود.


منبع: Empire

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم