لایو اکشن «پینوکیو» ساخته می‌شود؛ فیلمی برای تمام سنین

چند سالی است که دیزنی برای تبدیل انیمیشن‌های کلاسیک خود به فیلم‌های لایو اکشن تلاش می‌کند و اکنون قصد دارد انیمیشن «پینوکیو» را به فیلم تبدیل کند.

ماتئو گارونه فیلم‌ساز ایتالیایی، که در سال ۲۰۰۸ با ساخت فیلم «گومورا» موفق به کسب جایزه در جشنواره فیلم کن شد، لایو اکشن «پینوکیو» را خواهد ساخت. فیلم «گومورا» بر اساس کتابی با همین نام اثر روبرتو ساویانو (روزنامه‌نگار ایتالیایی) ساخته شد و از بازیگران آن می توان به تونی سرویلو اشاره کرد. فیلم «داستان داستان‌ها»، فیلمی دیگر به کارگردانی ماتئو گارونه در ژانر فانتزی- دلهره‌آور و به زبان انگلیسی است که در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۵ نامزد جایزه نخل طلایی شد. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


ماتئو گارونه در مصاحبه‌ای که اخیراً از او منتشر شد، خبر ساخت فیلم «پینوکیو» را اعلام کرد. وی هم‌چنین افزود: «ممکن است مردم بر اساس فیلم‌های قبلی من تصور کنند که «پینوکیو» هم فیلمی در ژانر دلهره‌آور با فضایی تیره‌وتار خواهد بود؛ ولی برخلاف پروژه‌های قبلی من، فیلمی جذاب و روشن خواهد بود. اثری که مخاطبان بسیاری از تمام گروه‌ها خواهد داشت.»

مسئولان برگزاری هفتادمین جشنواره فیلم برلین، فهرست اولیه فیلم‌ های چند بخش از این رویداد سینمایی را اعلام کرده‌اند و فیلم جدید «پینوکیو» به کارگردانی ماتئو گارونه ایتالیایی، اولین فیلم دعوت شده به بخش گالای ویژه جشنواره خواهد بود؛ بخشی که از امسال جایگزین بخش غیررقابتی فستیوال برلین شده است.

گارونه در پاسخ به درخواست دبیر جشنواره برلین ۲۰۲۰، درباره چگونگی ساخت این فیلم توضیح داد: «این داستانی است که کودکان در تمام دنیا با آن ارتباط برقرار کرده‌اند؛ «پینوکیو» داستانی است درباره آزادی، ترس از ضعف‌ها و فرار از قوانین. من به‌عنوان یک کودک پینوکیو را شناختم و سپس به‌عنوان یک بزرگسال، زندگی مرا به پدر ژپتو تبدیل کرد؛ چرا که من پدر بچه‌ای شدم که خود، پینوکیویی کوچک است. این برای من شانس بزرگی بود، چون در این سال‌ها توانستم پینوکیو را بهتر بشناسم، توانستم ببینم که چگونه فرزندم به من دروغ گفت، توانستم ببینم که او چگونه سعی می‌کند خود را از موقعیت‌های پر از فشار قوانین خارج کند. هسته اصلی فیلم من، داستان عاشقانه یک پدر و پسر است. فکر می‌کنم به هر دو شخصیت اصلی بسیار نزدیک هستم. چیزی از پینوکیو در درون من وجود دارد و درعین‌حال، پدر ژپتو را خیلی خوب درک می‌کنم.»

روبرتو بنینی بازیگر (فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان ایتالیایی)، در لایو اکشن «پینوکیو» نقش پدر ژپتو را ایفا می‌کند. ماتئو گارونه درباره او می‌گوید: «روبرتو بنینی بخشی از تاریخ فیلم ایتالیا است: او بازیگر است، کارگردانی می‌کند و بسیاری هنرهای دیگر دارد، علاوه بر این او دارای یک طنز طبیعی است؛ بنابراین چگونه می‌توانستم پدر ژپتوی بهتری پیدا کنم؟»
«من همیشه او را تحسین می‌کنم. وقتی درباره این پروژه با او صحبت کردم و عکس پدر ژپتو را نشانش دادم، عاشقش شد و گفت «این پدربزرگ من است!» این‌گونه بود که همکاری ما برای فیلم «پینوکیو» آغاز شد.»

چند سالی است که دیزنی برای تبدیل انیمیشن‌های کلاسیک خود به فیلم‌های لایو اکشن تلاش می‌کند و اکنون قصد دارد انیمیشن «پینوکیو» را به فیلم تبدیل کند؛ به نظر می‌رسد این فیلم برای تمام گروه‌های سنی جالب‌توجه باشد و فروش خوبی هم داشته باشد.


منبع: Variety

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم