«جنگ ستارگان: خیزش اسکای ‌واکر» صدرنشین جدول باکس آفیس هفته

فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» به کارگردانی جی. جی. آبرامز و منتشرشده توسط استودیو سینمایی والت دیزنی،توانست در افتتاحیه ۹۱ میلیون دلار فروش کند.

فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» به کارگردانی جی. جی. آبرامز و منتشرشده توسط استودیو سینمایی والت دیزنی، در ششمین روز اکران خود با فروش ۹۰ میلیون دلاری، در رتبه دوم بعد از «هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم» قرار گرفت که در سال ۲۰۱۱ اکران شد و توانست در افتتاحیه ۹۱ میلیون دلار فروش کند.
انتظار می‌رفت که فروش فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» در هفته اول اکران، به ۱۹۵ میلیون دلار برسد. این در حالی است که قسمت‌های قبلی این فیلم در اولین هفته اکران فروش بیشتری داشته‌اند؛ «جنگ ستارگان: آخرین جدای» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به ترتیب ۱۰۴ میلیون دلار و ۱۱۹ میلیون دلار درآمد کسب کرده بودند.

قسمت پایانی مجموعه «جنگ ستارگان» در حدود ۴۰۰۰ سینمای مختلف اکران شده است و این‌طور که تخمین زده می‌شود، فروشی بالاتر از ۲۰۰ میلیون دلار خواهد داشت.

«جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» و «جنگ ستارگان: آخرین جدای» در پایان اولین هفته اکران خود به ترتیب ۲۴۸ میلیون دلار و ۲۲۰ میلیون دلار کسب درآمد کرده بودند؛ «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» اگرچه در روزهای اول اکران ضعیف ظاهر شده است اما هنوز فرصت دارد تا در آخرین هفته سال ۲۰۱۹ رقم فروش خود را بالاتر ببرد. این فیلم، سومین و آخرین قسمت از سه‌گانه این مجموعه و در کل قسمت نهم از سری اصلی «جنگ ستارگان» است که از لحاظ داستانی، پس از وقایع «نیرو برمی‌خیزد» و «آخرین جدای» اتفاق می‌افتد.

دیزی ریدلی، آدام درایور، جان بویگا، اسکار آیزاک، لوپیتا نیونگو، دامنل گلیسون، کلی مری ترن، جوناس سوتامو، بیلی لورد، نائومی آکی، ریچارد ای گرانت، کری راسل، مارک همیل، آنتونی دنیلز، بیلی دی ویلیامز و کری فیشر بازیگرانی هستند که در «خیزش اسکای واکر» به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«جومانجی: مرحله بعدی» به کارگردانی جیک کاسدان و با بازی دواین جانسون، جک بلک و کوین هارت با فروش حدود ۲۴ میلیون دلار در آخر هفته گذشته، در رقابت با «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» در جایگاه دوم جدول باکس آفیس ایستاد.
در این فیلم می‌بینیم که اسپنسر، بازی جومانجی را تعمیر می‌کند اما ناپدید می‌شود و دوستانش هم دوباره به بازی منتقل می‌شوند. البته این بار، بازی ایراداتی پیدا کرده است و شخصیت های جدید، در نقش برخی از شخصیت‌های قدیمی ظاهر می‌شوند.
فروش جهانی «جومانجی: مرحله بعدی» تاکنون ۲۳۶ میلیون دلار بوده است.

انیمیشن «منجمد ۲» اثری دیگر از استودیو سینمایی والت دیزنی به کارگردانی جنیفر لی و کریس باک، با فروش ۱.۰۴ میلیارد دلار در سطح جهانی، یکی از موفق‌ترین فیلم‌های سال لقب گرفته است و در جایگاه سوم باکس آفیس این هفته قرار دارد.

فیلم درام و موزیکال «گربه‌ها» به کارگردانی تام هوپر که در تاریخ ۲۰ دسامبر منتشر شد، با فروش ۲.۶ میلیون دلاری در روز جمعه، در جایگاه چهارم باکس آفیس قرار دارد. فروش این فیلم از آن چه انتظار می‌رفت بسیار پایین‌تر بوده است. از بازیگران این کمدی موزیکال می‌توان به جنیفر هادسون، تیلور سوئیفت، جیمز کوردن، ایان مک‌کلن، لوری دیویدسن، ادریس البا، جودی دنچ، فرانچسکا هیوارد، استیون مک‌ری، ربل ویلسون و جیسون درولو اشاره کرد.

فیلم «چاقوکشی» ریان جانسون با فروش داخلی ۸۵ میلیون دلار از آغاز اکران، اکنون در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس ایستاده است. داستان فیلم درباره نویسنده‌ای مشهور و ثروتمند در ژانر معمایی و جنایی است، که فردای جشن تولد ۸۵ سالگی‌اش به طرز مشکوکی به قتل می‌رسد.

فیلم «بمب‌شل» به کارگردانی جی روچ و بازی هنرمندانی چون شارلیز ترون، نیکول کیدمن و مارگو رابی با فروش ۱.۸ میلیون دلاری در اولین روزهای اکران خود جایگاه ششم را به‌دست آورده است. البته به نظر می‌رسد که با فروش ۵ میلیون دلاری در آخر هفته، بتواند جایگاه پنجم را از آن خود کند. داستان این فیلم، روایت‌گر رویدادهای حقیقی و رسوایی‌های اخلاقی راجر ایلز، مدیر ارشد فاکس نیوز است.


منبع: Variety

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم