آیا «انتقام‌جویان: پایان بازی» تاثیری بر فیلم‌نامه قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» خواهد گذاشت؟

جیمز فرانسیس گان به‌تازگی تایید کرده که حوادث «انتقام‌جویان پایان بازی» تاثیری بر فیلم‌نامه قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» نخواهد گذاشت.

جیمز فرانسیس گان کارگردان، موسیقی‌دان و فیلم‌نامه‌نویس اهل ایالات‌متحده آمریکا، که پیش از این نویسندگی و کارگردانی دو قسمت اول «نگهبانان کهکشان» را برعهده داشته است، به‌تازگی تایید کرده که حوادث «انتقام‌جویان: پایان بازی» تاثیری بر فیلم‌نامه قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» نخواهد گذاشت.


حدود ۷ ماه پیش، فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» با عنوان اصلی «Avengers: Endgame» توسط مارول استودیوز ارائه و اکران شد؛ فیلمی که تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سینمایی امسال شد و در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم سینمایی در تمام دوران است.

در قسمت آخر «انتقام‌جویان» دیدیم که مدتی بعد از آن که نیمی از جمعیت دنیا در جنگ ابدیت به‌دست تانوس کشته شدند، کارول دنورز، تونی استارک و نبیولا را که در فضا سرگردان شده‌اند نجات می‌دهد و به زمین برمی‌گرداند؛ آن‌ها با انتقام جویان بازمانده دیدار می‌کنند و قصد دارند تا دوباره از سنگ‌های ابدیت برای جبران ویرانی‌های ایجادشده توسط تانوس استفاده کنند. در پایان فیلم، انتقام جویان برای تونی استارک مراسم وداع می‌گیرند. پس از مراسم، ثور به نگهبانان کهکشان می‌پیوندد.

به دلیل اتفاقات مهمی که در «انتقام‌‌جویان: پایان بازی» روی داد، طرفداران فیلم «نگهبانان کهکشان» با نام اصلی «Guardians of the Galaxy» نگران این موضوع شدند که آیا این رویدادها بر قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» تاثیر خواهد گذاشت؟ جیمز گان چگونه داستان قسمت سوم را تغییر خواهد داد؟

کارگردان این فیلم، در جلسه پرسش و پاسخی که در صفحه اینستاگرامش با طرفداران داشت، رسما تأیید کرد که اگرچه او همیشه قبل از شروع تولید فیلم‌های خود تغییراتی در فیلم‌نامه‌ها ایجاد می‌کند، ولی فیلم‌نامه‌ای که قبلاً برای «نگهبانان کهکشان ۳» نوشته شده است به دلیل اتفاقات «انتقام‌جویان: پایان بازی» تغییر نخواهد کرد.

جیمز گان هم‌چنین به این نکته اشاره کرد که حتی قبل از شروع نوشتن فیلم‌نامه قسمت سوم، از رخدادهای «انتقام‌جویان: پایان بازی» اطلاع داشته است. وی در ادامه افزود: «در همه فیلم‌نامه‌های من، قبل از تولید تغییراتی اعمال می‌شود؛ در این فیلم‌نامه نیز تغییراتی رخ خواهد داد، اما این هرگز به خاطر رویدادهایی نخواهد بود که در «پایان بازی» شاهدش بودیم. چرا که من قبل از اکران این فیلم و قبل از نوشتن داستان قسمت جدید «نگهبانان کهکشان» از این اتفاقات باخبر بودم.»

جیمز گان که وظیفه کارگردانی دو قسمت قبلی فیلم «نگهبانان کهکشان» را بر عهده داشته است، چندی پیش به دلیل توییت‌های اهانت‌آمیز، توسط دیزنی از کارگردانی قسمت سوم اخراج شد و قرار بر این بود که کمپانی، یک کارگردان جدید را جایگزین این فیلم‌ساز ۵۲ ساله آمریکایی کند. پس از ماه‌ها حمایت گسترده از سوی طرفداران و تمامی بازیگران فیلم و مذاکرات پشت پرده بین دیزنی و گان، وی برای نوشتن و کارگردانی قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» بازگردانده شد.

قسمت اول فیلم «نگهبانان کهکشان» که در سال ۲۰۱۴ میلادی اکران شد، اتفاقی غافلگیرکننده در فاز دوم دنیای سینمایی مارول بود که فروش نزدیک به ۷۷۵ میلیون دلاری آن در گیشه، تحسین همگان را به دنبال داشت. قسمت دوم، سه سال بعد و در سال ۲۰۱۷ روی پرده نقره‌ای رفت و مانند قسمت قبلی توانست توجه و تحسین منتقدان و مخاطبان را کسب کند. این فیلم در گیشه بیش از ۸۰۰ میلیون دلار فروش داشت.
به نظر می‌رسد قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» در سال ۲۰۲۰ اکران شود.


منبع: Coming Soon

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم