دکتر گرین درگذشت

ران لیبمن در سن ۸۲ سالگی درگذشت. وی برنده جوایز امی و تونی بود و بیشتر به خاطر بازی در «فرشتگان در آمریکا» و سریال «دوستان» شناخته می‌شد.

ران لیبمن هنرپیشه باسابقه آمریکایی، در سن ۸۲ سالگی درگذشت. وی برنده جوایز امی و تونی بود و بیشتر به خاطر بازی در «فرشتگان در آمریکا» و سریال «دوستان» شناخته می‌شد. لیبمن در سریال «دوستان» در نقش دکتر گرین (پدر ریچل گرین با بازی جنیفر آنیستون) به ایفای نقش پرداخته بود؛ طرفداران آن سریال، چالش‌های راس و ریچل با دکتر گرین را به خوبی به خاطر دارند. هم‌چنین بازی در فیلم‌های «سلاخ خانه شماره پنج»، «الماس شیشه‌ای» و «نورما ری» در کارنامه هنری این بازیگر به چشم می‌خورد.

ران لیبمن از سال ۱۹۵۶ وارد عرصه سرگرمی شد او در سال ۱۹۷۹ برای بازی در سریال «Kaz» توانست جایزه امی را از آن خود کند. هم‌چنین برای بازی در نمایش «فرشتگان در آمریکا» به نویسندگی تونی کوشنر که در سال ۱۹۹۳ روی صحنه رفت، جایزه تونی را دریافت کرد.

لیبمن در سال ۱۹۶۹ با لیندا لاوین (بازیگر) ازدواج کرد؛ این ازدواج تا سال ۱۹۸۱ دوام داشت. او سپس در سال ۱۹۸۳ با جسیکا والتر، هنرپیشه اهل ایالات‌متحده آمریکا ازدواج کرد؛ آن‌ها تا پایان عمر لیبمن در کنار هم ماندند.


منبع: Variety

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم