روایت زندگی پرفرازونشیب «دیه‌گو مارادونا» با گزارش عادل فردوسی پور در فیلیمو

مستند «دیه گو مارادونا»، اثری فرا متنی از زندگی اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان به کارگردانی آصف کاپادیاست که با گزارش عادل فردوسی‌پور در فیلیمو منتشر می‌شود.

مستند «دیه گو مارادونا»، اثری فرا متنی از زندگی اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان به کارگردانی آصف کاپادیاست که با گزارش عادل فردوسی‌پور در فیلیمو منتشر می‌شود.

آصف کاپادیا کارگردان برنده اسکار که تجربه کارگردانی فیلم‌ها و مستندهای برگزیده از جمله «جنگجو» و «امی» را در کارنامه دارد، این بار با بهره‌گیری از بیش از پانصد ساعت تصاویر آرشیوی و بکر که تاکنون دیده نشده‌اند، روایتی تکرار نشدنی از زندگی و فعالیت حرفه‌ای دیه‌گو مارادونا را به تصویر کشیده است.
مستند «دیه گو مارادونا» محصول سال ۲۰۱۹ انگلستان است که حالا با دوبله بیش از ۲۰ نفر از هنرمندان عرصه صدا و گزارش عادل فردوسی‌پور بر روی فیلیمو قرار می‌گیرد. این مستند که دوشنبه چهارم آذر ساعت ۲۳ منتشر خواهد شد، دوران اوج مارادونا در تیم فوتبال ناپولی را نشان می‌دهد.

ناپولی و طرفداران دوآتیشه آن توانستند مارادونا را هفت سال در باشگاه خود نگه دارند. فقیرترین شهر ایتالیا برای مارادونای آرژانتینی آن‌قدر باشکوه بود که او مهم‌ترین موفقیت‌هایش را در آن کسب کرد. مارادونا، ۲۳ سالگی را با بالاترین رقم فصل نقل و انتقالات یعنی قراردادی به ارزش ده و نیم میلیون یورو در تیم ناپولی شروع کرد اما هفت سال بعد و به خاطر حذف ایتالیا از جام جهانی در برابر آرژانتین، دیگر مارادونای سی‌ساله راهی برای ماندن در ایتالیا نداشت.

مستند «دیه گو مارادونا» به روایت آصف کاپادیا، این دوران را توصیف می‌کند که البته خالی از حواشی زندگی شخصی این قهرمان نیست و با مصاحبه‌های منتشرنشده‌ای که از نزدیکان او دارد، ما را با دنیای ذهنی اسطوره آرژانتینی و تمام فشاری که برای ماندن در مقام قهرمانی تحمل می‌کرده است، آشنا می‌کند.
«دیه گو مارادونا» دوشنبه شب ساعت ۲۳ با دوبله‌ای به مدیریت وحید منوچهری‌فر و گزارش عادل فردوسی پور در فیلیمو منتشر می‌شود.

مستند دیه گو مارادونا

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم