تکنولوژی CGI در فیلم سینمایی شیرشاه؛ چهره واقعی سیمبا را ببینید

پس از اکران دامبو، کمپانی دیزنی برای اکران دو پروژه لایو اکشن دیگر از کارتون‌های کلاسیک پرطرفدارش آماده می‌شود.

پس از اکران دامبو، کمپانی دیزنی برای اکران دو پروژه لایو اکشن دیگر از کارتون‌های کلاسیک پرطرفدارش آماده می‌شود؛ یکی از این دو پروژه علاالدین به کارگردانی گای ریچی و دیگری یکی از تولیدات جاودانه دیزنی در دهه نود است: شیرشاه. خبر‌ها حاکی از آن هستند که تکنولوژی CGI در فیلم سینمایی شیرشاه به‌کار گرفته شده است و جان فاورو مسئولیت کارگردانی آن را بر عهده دارد.

تکنولوژه های به کار رفته در فیلم شیرشاه

پیش‌از‌این، در پروژه کتاب جنگل با فاورو و سبک کار او آشنا شده‌ایم و می‌توان حدس زد که داستان سیمبا را هم با کیفیتی مشابه روایت می‌کند. نسخه‌های کارتونی و انیمیشن شیرشاه چنان مورد‌توجه و استقبال تماشاگران قرار داشته‌اند که وجود اشارات بصری و ارجاعات در فیلم جدید چندان دور از انتظار نیست؛ اما می‌توانیم مطمئن باشیم که تکنولوژی CGI در فیلم سینمایی شیرشاه باعث خلق تصاویر غنی جدیدی خواهد شد.

داستان شیر شاه به‌اندازه‌ای مشهور و محبوب است که حتما آن را شنیده‌اید؛ همه‌چیز از جایی شروع می‌شود که شیری به نام موفاسا، سلطان سرزمین پراید راک، به‌دست برادرش اسکار کشته می‌شود و فرزندش سیمبا از قلمرو پدری فرار می‌کند. سال‌ها بعد، سیمبای جوان برای پس گرفتن سرزمینش بازمی‌گردد. او در این بازگشت تنها نیست؛ دوستانش (تیمون و پومبا) و عشقش (نالا) همراهی‌اش می‌کنند.

در فیلیمو تماشا کنید: انیمیشن بن تن

ستاره‌های بسیاری در تیم ساخت فیلم جدید شیرشاه فعالیت دارند؛ جیمز ارل جونز که در کارتون شیرشاه (محصول دیزنی در سال ۱۹۹۴) به‌جای موفاسا سخن می‌گفت به گروه سازنده فیلم جدید پیوسته است. از دیگر صداپیشگان می‌توان به چوییتل اجیوفور (اسکار)، جی.دی مک کراری (کودکی سیمبا)، دونالد گلاور (سیمبای جوان)، بیلی ایشنر (تیمون)، ست روگن (پومبا) و بیانسه (نالا) اشاره کرد.

نمایی از فیلم شیرشاه

تریلری که به‌تازگی منتشر شده است، اولین تصاویر ساخته‌شده با تکنولوژی CGI در فیلم سینمایی شیرشاه را به نمایش می‌گذارد؛ تماشای چهره اسکار، سیمبا، تیمون، پومبا و کفتار‌های خبیث تماشاگران مشتاق را به وجد می‌آورد. تاریخ اکران این فیلم در انگلستان، ۲۸ تیرماه ۱۳۹۸ متقارن با ۱۹ جولای ۲۰۱۹ اعلام شده است و پیش‌بینی جمعیت زیادی که به سالن‌های سینما می‌کشاند، کار سختی نخواهد بود.


منبع: Empire Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم