هیث لجر یا واکین فینیکس؛ بهترین جوکر تاریخ کیست؟

با اکران فیلم «جوکر» به کارگردانی تاد فیلیپس، رقیبی جدید وارد نبرد برای تبدیل‌شدن به بهترین جوکر تاریخ شده است: واکین فینیکس.

با اکران فیلم «جوکر» به کارگردانی تاد فیلیپس، رقیبی جدید وارد نبرد برای تبدیل‌شدن به بهترین جوکر تاریخ شده است: واکین فینیکس. او همانند همیشه کار خود را به نحو احسن انجام می‌دهد و اجرایی هیجان‌انگیز دارد. این ویژگی در اکثر آثارش مشهود است؛ اما آیا او می‌تواند هیث لجر مرحوم را شکست دهد؟ برای یافتن پاسخ، با فیلیموشات همراه باشید.

نبرد میان این دو بازیگر خارق‌العاده آغاز شده است!


از زمان اعلام ساخت فیلمی با محوریت شخصیت جوکر، هواداران این دو بازیگر مقابل یکدیگر قرارگرفته‌اند؛ عده زیادی بر سر این موضوع که آیا فینیکس می‌تواند مخاطبان را شوکه و هراسان کند یا خیر، با یکدیگر شرط‌بندی کرده‌اند. در فیلم «جوکر»، آرتور فلک یک کمدین ناموفق است که به قاتلی دیوانه تبدیل می‌شود. هیث لجر در فیلم «شوالیه تاریکی» اثر کریستوفر نولان، به خوبی توانست از پس نقش جوکر برآید اما آیا واکین فینیکس می‌تواند به خوبی او عمل کند؟

بحث و گفتگو درباره بازی فینیکس و لجر در این نقش و اینکه کدام‌یک از آن‌ها شایسته لقب «بهترین جوکر تاریخ» خواهد بود، ماه ها قبل آغاز شده است. با اکران فیلم «جوکر»، مردم سرتاسر جهان توانستند واکین فینیکس را با آرایش دلقک و لباس پاره تماشا کنند؛ این مبارزه، دیگر جنبه تئوری ندارد. اکنون می‌توانیم آنها را به‌طور کامل بررسی کنیم.
حالا که «جوکر» در سینماها اکران شده است، چه کسی بهترین دلقک خلاف‌کار جهان است: واکین فینیکس یا هیث لجر؟

برخی می‌گویند واکین فینیکس توانسته تاج هیث لجر را از او برباید

افراد زیادی تحت تاثیر بازی فوق‌العاده فینیکس در نقش جوکر قرارگرفته‌اند؛ این تاثیرگذاری به حدی بوده که آنها پذیرفته‌اند که جانشین بهتری برای لجر مرحوم پیدا شده است. برخی حتی فکر می‌کنند که فینیکس، بهترین جوکر تاریخ را به تصویر کشیده و ما را از نزدیک‌ترین فاصله ممکن با این دلقک ناموفق روبرو کرده است.

واکین فینیکس در فیلم جوکر

یکی از کاربران توییتر به نام عبدالحکیم آیمان نوشته است:
«با تمام احترام به جوکر های قبلی و هیث لجر بزرگ، واکین فینیکس بهترین جوکر تاریخ است. او هر چه که جوکر نیاز داشت را به همراه دارد. بالاخره ما یک بازیگر مناسب برای ایفای نقش جوکر با شمایلی جدید و ناآشنا پیدا کردیم. اگر لجر عالی باشد، فینیکس فوق عالی است.»

کاربر دیگری با عنوان لردنابی توییت کرده است:
«هیچ‌وقت تصور نمی‌کردم که روزی به این نقطه برسم، اما واکین فینیکس شخصیت جوکر را بهتر از هیث لجر به تصویر کشیده است.»

یکی دیگر از هواداران نوشته است:
«من فکر می‌کردم مدت زیادی طول بکشد تا کسی بتواند کاراکتر بهتری در مقایسه با جوکر هیث لجر ارائه دهد. اما این مدت، فقط ۱۱ سال طول کشید و قطعا واکین فینیکس مستحق دریافت جایزه اسکار، گلدن گلوب، مدال طلا المپیک، جایزه نوبل، توپ طلا، مقام شوالیه، جام لیگ قهرمانان و مدال تلاش برای آزادی است.»

کاربر دیگری به نام جس لیستر نوشته است:
«جوکر، شگفت‌انگیز و یک شاهکار کامل بود. واکین فینیکس بهتر از هیث لجر بازی کرده است. او قطعاً سزاوار تمام جوایزی است که مطمئناً در انتظارش هستند.»

در سایت KoiMoi.com، یک نویسنده با هدف خاتمه دادن به بحث این که «بهترین جوکر تاریخ کیست؟» نوشته است: «فینیکس، برنده نبرد خواهد بود.»
«تصویر آرتور فلک، برای یک عمر به یادتان خواهد ماند. این تصویر چنان قدرتمند است که پس از تماشای فیلم، مجذوب دنیای نابودشده وی شدم و حس می‌کردم به یک خواب عمیق نیاز دارم. بازی فینیکس باعث می‌شود شما برای اینکه جزئی از این جامعه هستید تاسف بخورید و اینجا بود که گفتم جوکر واکین فینیکس شخصیت جالب‌تری نسبت به جوکر هیث لجر دارد.»

فیلم جوکر

برخی دیگر فکر می‌کنند که هیث لجر هنوز هم جوکر بهتری ارائه داده است

در کنار عاشقان فینیکس، همیشه کسانی هستند که از او متنفرند؛ افرادی که به‌قدر کافی تحت تاثیر بازی او قرار نگرفته‌اند به همین دلیل برتری وی بر لجر را قبول ندارند.
مجله پلیگان در رتبه‌بندی کلی جوکرها، لجر را چند پله بالاتر از فینیکس قرار داده است. البته لجر در این رتبه‌بندی نفر دوم است و جایگاه اول به مارک همیل، صداپیشه دلقک خلافکار انیمیشن «بتمن: مجموعه انیمیشنی» اختصاص یافته است. فینیکس نیز در جایگاه پنجم پیش از جرد لتو در نقش جوکر فیلم «جوخه انتحار» قرار گرفته است.

هیث لجر در فیلم جوکر

سوزانا پولو نویسنده این مجله می‌گوید:
«در فیلم «جوکر»، ما همیشه با آرتور فلک همراه هستیم و نمی‌توانیم لحظه‌ای از او دور شویم. حتی زمانی که ناامیدانه تمنّا می کنید تا آرتور فلک را از یاد ببرید، این کار غیر ممکن است. فینیکس تلو تلو می خورد، دهن کجی می کند، از این سو به آن سو حرکت می کند، و به ناگهان خنده ای غیرارادی و وحشتناک ارائه می دهد. حتی زمانی که در حال گریه است، ما این خنده را می بینیم. این حرکات، تماماً در راستای شخصیتی انجام می‌شوند که مشخصاً ارتباطی با جوکر ندارند.»

در مقایسه، پاتریک ویلمز نویسنده دیگر مجله پلیگان نوشته است که:
«بازی لجر به‌قدری خوب بود که شما حاضرید تمامی کارهای بدش را ببخشید و از او الهام بگیرید.»

دیوید بتانکورت از روزنامه واشنگتن‌پست، نیز یک رتبه‌بندی برای شخصیت جوکر ارائه داده است؛ در این لیست هیث لجر یک رتبه بالاتر از فینیکس قرار دارد. اگرچه او هر دو بازیگر را تحسین می‌کند، اما از بازی لجر بیشتر صحبت کرده و او را بهتر از فینیکس دانسته است: «جوکر فینیکس هیچ‌گاه ترسناک‌تر از جوکر لجر به تصویر کشیده نشد.» همین موضوع، در روزنامه یو اس ای تودی نیز اتفاق افتاد. بریان تروت نویسنده این روزنامه اگرچه فینیکس را موردتقدیر قرار می‌دهد اما اذعان می‌کند که هیث لجر در نقش جوکر حس بهتری القا کرده است.

در یادداشتی متفاوت، جسی هاسنگر از نشریه ویک نوشته است که نسخه فینیکس از جوکر نه‌تنها شکوه بازی لجر را نداشته، بلکه قدرت او نیز نسبت به‌تمامی جوکرهای قبلی کمتر بوده است:
«اگرچه واکین فینیکس یک بازیگر بااستعداد است اما جوکر جدید تاد فیلیپس، بیش‌ازحد روی شخصیت آرتور فلک متمرکز شده است و در اکثر اوقات، ما با استعداد فوق‌العاده بازیگری فینیکس فریفته می‌شویم. حسی که فیلم به شما ارائه می‌دهد، در عوض یک احساس ناب واقعی، ترکیبی از احساسات تاثیرگذار است. فینیکس به خوبی توانسته این مجموعه احساس را نمایش دهد اما او مدیون درک مردم از جوکرهای قبلی است. این فیلم، به‌شدت قصد دارد جوکر حسی واقعی و شفاف ارائه دهد و فینیکس تمام تلاش خود را کرده است. اما درنهایت، این موضوع به نقطه‌ضعف فیلم تبدیل می‌شود: تبدیل‌شدن یک شخصیت با پرستیژ به یک نقش مبتذل.»

با وجود نسخه‌های بسیار متفاوت از جوکر، هیچ‌یک از آنها نمی‌توانند از نظر همه بهترین جوکر تاریخ باشد. برخی هنوز جوکر لجر را محبوب‌ترین کاراکتر می‌دانند و برخی دیگر، فینیکس را به‌عنوان بزرگترین بازیگر نقش جوکر در تمام تاریخ پذیرفته‌اند. بسیاری دیگر نیز جایگاهی ویژه برای سزار رومرو، جک نیکلسون، مارک همیل، جرد لتو و حتی زک گالیفیناکیس در قلب خود ایجاد کرده‌اند. با تمامی صحبت ها، واقعاً نمی‌توان «بهترین» جوکر تاریخ را انتخاب کرد؛ این انتخاب کاملاً وابسته به ذهنیت افراد است و همه‌ ما می‌توانیم خصوصیتی ویژه و منحصربه‌فرد در تمامی این بازیگران پیدا کنیم.

فیلم شولیه تاریکی

منبع: Looper

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

41 نظر
 1. مسعود می‌نویسد

  هرکی واکین رو بهتر از هیث لجر میدونه معلومه خره و هیچی از جوکر نمیفهمه…یعنی گوه بارشه… هیث لجر پادشاه تمام جوکرهاست فینیکس خره کیه بابا

 2. ℳα❧ℋ❦ⒹᎥ㋡❥ می‌نویسد

  واقعا میدونین چی میگین؟
  هیچ جوری نمیتونه جای حیث لجر رو بگیره بهترین جوکر تاریخه با اقتدار
  هر چیزی که شخصیت جوکر لازم داره یعنی یه عوضی و قاتل به تمام معنا بودن رو هیث داره ، و درضمن همه میدونن شخصیت جوکر هیچ هویتی نداره ولی فینیکس داره ، هر کسی که میگه فینیکس بهتره اشتباه میکنه این دیگه بحث نظر نیست بحث اشتباه کردن !
  فینیکس بیشتر شبیه یه خونه خراب و مسته که میخواد مردم رو بکشه ولی شخصیت واقعی جوکر رو هیث لجر بازی کرد که بدون دلیل انسان میکشت حتی پول هم براش مهم نبود
  و در کل فیلم کریستوفر نولان با بازی هیث لجر بهتر بود و تونست رتبه ۳ برترین فیلم های IMDb رو بدست بیاره
  از همه نظر سر تر بود هیث لجر مرحوم

 3. جواد صدری می‌نویسد

  اول باید به این نکته توجه کنیم که شخصیت جوکر بعنوان یک هیولا و دشمن بزرگ در برابر ابرقهرمانان کامیک بوکی ساخته شده.جوکر اسم و هویت اجتماعی نداره دارای خانواده نیست.و معلوم نیست که از کجا اومده. هیث لجر و سایرجوکرهای قبل از اون هم همینطورن.اما جوکر واکین فونیکس خانواده و اسم و رسم و شغل داره.یک انسان سرخورده و بیچاره اس که به دلیل مشکلاتی که در زندگیش داشته تبدیل به یک قاتل میشه و رهبری آشوبگران گاتهام رو به عهده میگیره اما همچنان ضعیف و شخصیت شکننده و ترسویی داره.در برابر جوکر هیث لجر یه قاتل بالفطره و بسیار باهوش و نترسه.کسی که نه تنها با مردم شهر گاتهام بلکه با بتمن و حتی رهبران مافیا و پلیس شهر هم درگیر میشه.و هدفش نابودیِ گاتهامه و نه نجاتش.جوکر هیث لجر یک هیولای واقعی و شروره.اما جوکر واکین فونیکس یک جوکر ترسو و توو سری خوره.و هر دو تونستن نقششونو به خوبی ایفا کنن.اما قابل مقایسه نیستن.

 4. Barbod می‌نویسد

  بهترین عالیترین خفن ترین بالاترین جوکر تاریخ سینمای کل جهان هیث لجر والسلام نامه تمام
  سلطان باید به روحش احترام گذاشت انصافا

 5. Barbod می‌نویسد

  فقط فقط فقط هیث اگه هیث نمرده بود هیشکی دیگه تو تاریخ جوکر نمی شد هیث لجر عالی و تکرار نشد نیست اگه هرکی جوکر دیگه ای رو قبول داره اصلا یعنی جوکر رو قبول نداره

 6. Barbod می‌نویسد

  فقط فقط فقط هیث اگه هیث نمرده بود هیشکی دیگه تو تاریخ جوکر نمی شد هیث لجر عالی و تکرار نشدنیست

 7. Abbas می‌نویسد

  بهترین جوکر تاریخ فونیکس هست. با اختلاف خیلی کم هیث لجر فقیددومی است.هیث لجر عالی بوداما فونیکس محشر حتی فراستی سخت گیرهم نقد خوبی نسبت به فیلم جوکر داشت و بازی فونیکس داشت.

 8. حفن می‌نویسد

  هیث لجر بهتره از نظر من یه قاتل عوضی که به هیچ کس رحم نمیکرد و قدرتمند بود

 9. مسعود می‌نویسد

  واکین خر کیه؟؟ هیث لجر خدای جوکرهاست …کسی هم قبول نداره معلومه نمیدونه جوکر چیه…

 10. مسعود می‌نویسد

  اولا درست صحبت کن دوما واکین درحدو اندازه هیث لجر نیست این هیث لجره که برتمام جوکرها پادشاهی میکنه …هیث لجر هزار مرتبه بهتر از واکینه…واکین جوکرنبود ارتور فلک بود و اگه اسم فیلم جوکر نبود لیاقت اسکار نداشت

 11. user می‌نویسد

  واکین فینیکس نتونست حسی که هیث لجر به بینده داد رو برسونه … هنوز اون حقه مداد لجر برام جالبه ، انگار جوکر تو خونش بوده ……

 12. Dd می‌نویسد

  مقایسه واکین فینیکس و هیث لجر مثل مقایسه طاووس و کلاغه. فینیکس یه سر و گردن از هیث لجر بالاتره. مسلط تر و واقعی تر نقششو اجرا کرد

 13. Joker می‌نویسد

  مقایسه واکین فینیکس و هیث لجر مثل مقایسه طاووس و کلاغه. فینیکس یه سر و گردن از هیث لجر بالاتره. مسلط تر و واقعی تر نقششو اجرا کرد

 14. Hooshi می‌نویسد

  مقایسه واکین فینیکس و هیث لجر مثل مقایسه طاووس و کلاغه. فینیکس یه سر و گردن از هیث لجر بالاتره. مسلط تر و واقعی تر نقششو اجرا کرد

 15. Zombie می‌نویسد

  از نظر من فینیکس بهتره چون نقش یه روانیو بازی نکرد که الکی مردمو بکشه و اینکه خودش اسلحه نخواست بهش دادن و کلی سختی کشید تو زندگی و اینکه یا کاری کردن به اندازه خودش کافیه ولی لجر از سر جوگیر شدن مرد راست میگن ادمو برق بگیره ولی جو نگیره دقیقا حکایت لجره شما فکر کنید اگه میرفت از سر جوگیری ادم میکشت بازم بهش افتخار میکردید و اینکه هرکاری زیادش خوب نیست پس بهترین بازیگر فینیکسه بی شک

 16. شایان می‌نویسد

  فقط همین دو تارو دوست دارم بقیه ی جوکر هارو دوست ندارم

 17. امپراطور افشار می‌نویسد

  قطعن بهترین بازیگر جوڪر فقط و فقط هیث لجر مرحومه از نظر من جوکر باید ی انسان ترسناک با ایده ها و نقشه های وحشتناک عقلانی باشه ن ی دیوانه ادمکش ک فقط بی اختیار میخنده . خنده های ترسناک جوکر باید واقعی و با اختیار خودش باشه تا بازی جذاب تر نشون داده بشه . بازی هیث لجر با نقشه های شیطانیش در مقابل قهرمان قدرتمند فیلم بتمن که اونم صددرصد اقای کیریستین بیل بهترین نقاش نقش بتمن هست یکی از بهترین فیلماییه ک از وختی دیدمش دیوانش شدم . کاش میشد به سگانه تاریکی ختمش نکنن😔
  از صمیم قلب ارزو میکنم ادامش اکران بشه با بازی جناب بیل و فینیکس البته با توصیفاتی ک بالا گفتم❤

 18. AtmoSFear می‌نویسد

  مقایسه ی جوکر لجر و فینیکس اصلا کار اشتباهیه!!! این دو کاملا با هم فرق دارن و نباید مقایسه بشن. جوکر لجر واقعا در نقش جوکر تبهکار که بلای جون بتمن و گاتهام بود شاهکار بود و اسکار حقش بود و فینیکس هم در تقش یک دلقک شکست خورده که تبدیل به یک آدم کش میشه شاهکار بود و اسکار باز هم حقشه!!!هر دو جوکر فوق العاده هستن!!! در یک کلام: اگه جوکر فینیکس از لجر بهتر نباشه کمتر نیست و اگه جوکر لجر از فینیکس بهتر نباشه کمتر نیست‌

 19. امیرحسین می‌نویسد

  در تعریف از جوکر لجر فقط میتونم این جمله رو بگم
  هیچ وقت تا اخر عمرم حس بعد از تماشای جوکر در شوالیه تاریکی رو یادم نمیره . اصلا قابل توصیف نیست

 20. مسعود می‌نویسد

  طرفدارای واکین فینیکس خودشون ازهمه متعصب تر هستن چون اکثرشون میگن هیث لجر چون مرده اسکار گرفته یا بهترین شده ….خب این از تعصب احمقانست که نشات میگیره….هیث لجر بهترینه چون اجراش مافوق تصور بود و فوق العاده فوق العاده بود….درجواب اون خانم ستایش هم بگم…بزرگی به عقله نه به سن واکین شاید از هیث لجر بزرگترباشه اما به اندازه ی اون خوب عمل نکرد…اول هیث لجر بعد واکین….هیث لجر صد پله بالاتر از واکینه

 21. ابوالفضل می‌نویسد

  هیث لجر رو با کسی مقایسه نکنید چون لیاقت مقایسه باهاش رو ندارن
  خدا بیامرزت

 22. محمد رئوف می‌نویسد

  هر دو بهترن هم لجر هم…..

 23. محمد می‌نویسد

  ببین هیث لجر بهترین بازیگر و جوکر هست
  و جوکر هیث لجر زیبا تر هست و راستی کشیدن جوکر هیث لجر سخته ولی اون جوکر ۲۰۲۰ من کشیدم خیلی آسونه و هیث لجر خیلی بهتره

 24. مملی می‌نویسد

  بازی فینیکس عالیه خیلی ها به خاطر فوت لجر و اینکه اول جوکر لجر رو دیدن هیچ جوره نمیخوان قبول کنن فینیکس یه سر و گردن بالاتر بود

 25. عرشیا می‌نویسد

  خیلی منطقی میگم که چیزی که همه از جوکر میخوان و باید باشه چیزیه که لجر نشونمون داد که نه فقط من اکثر منتقد های سینما اینو قبول دارن که جوکر کامل شده رو به صورت صد در صد لجر به نقش کشید جوری که انگار خوده جوکر دار فیلم بازی میکنه
  ولی چیزی که فینیکس نشونمون داد گذشته و چگونه گیه شکل گرفتنه جوکره برایه همین کلا با تمامه جوکر هایی که تاحالا دیدم فرق داشت چون هنوز جوکره واقعی و کامل نشده پس باید دید که در نسخه ۲ جوکر فینیکس چی کار میکنه که به نظر من اون موقع میشه با لجر مقایسش کرد ولی تا اون موقع از نظر تمام منتقد هایه سینما لجر جوکر شماره ۱ میباشد

 26. ستایش می‌نویسد

  خوب فقط جوکر گاتهام ۲۰۱۹ شما در نظر نمیگیرید که جوکر یه شخصیت هست که قبلا خوب بود آدم که از بر تولد بد به دنیا نمیاد که شما اصلا در نظر نمیگیرید گه جوکر یه نقشیه که واکین فینیکس بازی کرده ترکونده اونایی که میگن گریم جوکر آبی نداره دادش جوکر های قدیم نداشتن ولی جوکر اصلی داخل گربمش رنگ اشک باید باشه اونایی که میگن هیث لجر هم خوبه ها وبی فینیکس بهتر بود تازه گلدت کلوپ هم برده واکین اسکار هم گرفته تازه تو زندگی واقعی فینیکس با لجر دوست بود که لجر مرد که شما دارید بحث میکنید جفتشون خوبن ولی واکین از لجر بزرگ تر و با تجربه تره بزنید تو اینترنت بخونید سنش چقدره لجر چقدر بوده بعد … حالا خلاصه نظر من از همه چی اول فینیکس هست بعد لجر

 27. ستایش می‌نویسد

  من دختر هستم و با تمام وجود از جوکر واکین فینیکس خوشم میاد خدایی شما همتون دنبال یه چیز تکراری هستید ولی اون یه چیز منطقی که با دنیا جور در میاد رو داشت بعد گریم جوکر قابل توجه کسانی که میگن گریم جوکر آبی ندارع و هیث لجر
  میگید بهتره اولن هیث لجر و واکین فینیکس دوست بودن واسه همین تو فضای مجازی اگر جفتشونو با هم ببینید نظرتون عوض میشه دومن خدایی تو سری های کمیک بوک و دی سی در مورد زندگی نامه جوکر گفته نشده بود اما واکیت فینیکس که نقش جوکر رو بازی کرده بود در مورد گذشته ی جوکر خیلی چیزا رو گفت و حتی خنده های واکین فینیکس از تمام جوکر ها تا به حال قوی تر بود و نماد جوکر رو قشنگ به رخ کشیده😐و اگر واکین فینیکس بدرد نمیخورد جاییزه اسکار و گلدن کوب و بهترین فیلم رو از کل جهان نمیگرفت فقط جوکر گاتهام ۲۰۲۰ تماممم

 28. محمد اریانمهر می‌نویسد

  اگه میفهمیدین جوکر یعنی چی نمیگفتین هیث لجر . چون فیلم جوکر خود واقعی شو نشون میده بقیه تخیلی ان . یکم مطلاعه کنین از ظاهر تصمیم نگیرین :/

 29. علی می‌نویسد

  هیث لجر فقید خود جوکر بود همکار هاش میگفتن بیش از حد تو نقشش فرو میره و واسش نگران بودن انگار که روح جوکر تو وجودش دمیده شده بود حتی برای همین چند ناراحتی روحی پیدا کرده بود لجر با جوکر زندگی کرد

 30. مبین می‌نویسد

  قطعا هیث لجر واکین فینیکس اصلا شبیه جوکر نیست اصلا ما جوکر رو واسه همین اینقدر دوست داریم چون هم خیلی فانه و خیلی خشن و جدی جوکر تو خیابون مسخره نمی رقصه یا اینکه بیخودی آدمارو به روش معمولی نمیکشه و نمیخنده واکین فینیکس اصلا جوکر نیست من واکین فینیکس رو آخرین جوکر میدونم

 31. sogol می‌نویسد

  جوکر فقط هیث لجر. اصلا بهتر از هیث لجر وجو نداره و نخواهد داشت. مگه میشه شوالیه ی تاریکی رو دید و دیوونش نشد!!!!

 32. سيد بهامين هاشمي می‌نویسد

  عشق هیث لجر
  کسیکه اینقدر در نقشش فرو رفت که از دیوانگی خودکشی کرد
  خودشو ۲ ماه برای کارکردن روی نقشش تو یه اتاق هتل حبس کرد
  فقط آقای صادق شما همون کسی نیستید که تو سایت ایرونی سنتر بهتون گیر داده بودم ؟

 33. صادق می‌نویسد

  بهترین جوکر فقط و فقط هیث لجر
  لامصب اصلا انگار نقش بازی نمیکنه خود جوکره
  اصلا خود جوکر هم نمیتونه مثل هیث لجر نقش جوکر رو بازی کنه

 34. جوکر می‌نویسد

  مکالمه لجر و فینیکس:
  فینیکس : هیچکدوم از آدم هایی که خدا فرستاده نتونستن مثل من جوکرو بازی کنن…
  لجر : من هیچکسی رو نفرستادم 🙂

 35. رضا می‌نویسد

  بیشک بهترین جوکر جوکر هیث لجره

 36. محمد می‌نویسد

  اگه فینیکس بهترین بازیگر جوکره پس هیث لجر خوده جوکره

 37. مهزیار می‌نویسد

  می‌دونید در اصل من فکر می‌کنم که هردو تا حدودی در یک سطح هستند اما جوکر لجر پیرتر و با تجربه تره و در فیلم بتمن کارش خرتبکاریه
  اما جوکر فینیکس جوان و تازه کاره اون اوایل از اسلحه هم می‌ترسه من فکر می‌کنم که کار فینیکس هم خیلی خوب بود اما داخل فیلم جوکر ما کاری به اعمال گانگستری قتل های زنجیره ای و هر چیزی که از جوکر انتظار می‌ره نداریم بلکه فیلم برای به تصویر کشیدن چگونه جوکر شدن جوکر ساخته شده و یک فیلم با صحنه های مبارزه و نقشه های خارق العاده نیست
  در اصل جوکر ما در فیلم جوکر اصلا مغزش قد این کارا رو نمی‌ده اما یاد می‌گیره چرا که در آخر فیلم از اداره پلیس فرار می‌کنه
  اما ی چیز دیگه که این فیلم رو از نظر برخی مضحک می‌کنه گریم جوکره
  خوب همونطور هم که گفتم جوکر فینیکس تازه کاره و گریمش برگفته از گریم دلقکه پس باید هم مضحک باشه چون هنوز تکامل پیدا نکرده در حالی که در فیل هیث لجر سال ها گذشته و قطعا جوکر این ذهنیتی که گریمش باید خیلی شبیه دلقک باشه رو کنار می‌زاره و به دنبال ی گریم ترسناک تر می‌ره
  به نظر من فینیکس و لجر در ی سطح هستند اما جوکر لجر ی جانیه دلقکه درحالی که جوکر فینیکس ی خورده خرابکار تازه معروف شده و جوکره
  در کل هیچ شخصیتی بهتر از جوکر نیست

 38. مسعود می‌نویسد

  بیشک بهترین جوکر هیث لجر بزرگ هست و هرگز هیچ بازیگرو هیچ جوکری مثلش برترازش و حتی همتراز باهاش نیست همه بازیگران جوکر چندین پله ورتبه پایین تر از جوکر هیث لجر مرحوم خواهند بود تا ابد

 39. مسعود می‌نویسد

  جوکر هیث لجر بهترین و برترین جوکر جهانه و هیچکس نمیتونه درحدش باشه بنظرمن هیث لجر مرحوم بهتریناست برای جوکر وجوکرشم بهتریناست برای همه

 40. MR. FILM می‌نویسد

  اصلا گریم لجر فوق العادهست
  شما ببین همه جوکر ها به غیر از لجر رنگ سفید صورتشان کاملا صاف است ولی روی صورت لجر شکستکی دارد.پوست لتو اصلا بوم نقاشی است.
  وقتی میگی جوکر آدم یاد یک آدم میوفته که موی بلند داره که این موضوع رو نیلکسون و لتو باختن.
  زخم رو لب لجر و ماجرای تو چرا اینقدر جدی هستی و بازی با لب لجر قبل حرف زدن یک روح در مانده رو پشت لجر نشون میده.آدم وقتی دارک نایت رو میبینه یک دیوانه واقعی میبینه ولی فینیکس چیییی

 41. Behnam می‌نویسد

  بستگی به بیننده داره… هرکس ممکنه از زاویه خودش ببینه. برای من هردو اثر هنری سطح بالا با داستان زیبا بود…