تهدید جوکر برای پلیس نیویورک

تهدید جوکر باعث شده که پلیس نیویورک در زمان اکران این فیلم سینماها را زیر نظر داشته باشد. پلیس اعلام کرده که نیروهای خود را بیشتر از قبل کرده است.

به نظر می‌رسد که تهدید جوکر به چالش جدیدی برای پلیس نیویورک تبدیل شده است. فیلم جوکر این هفته اکران می‌شود و پلیس نیویورک این احتمال را می‌دهد که اکران این فیلم باعث بروز خشونت و درگیری شود. تهدید جوکر به اندازه‌ای برای پلیس نیویورک جدی است که حضور نیروهای پلیس با لباس و حتی لباس شخصی در سینما‌ها بیشتر خواهد شد.

براساس گزارشی که سایت Deadline منتشر کرده، تهدید جوکر باعث شده که نیروهای مخفی پلیس نیویورک بیش از پیش در سالن‌های سینما در رفت و آمد باشند تا اتفاقی بدی در زمان اکران این فیلم رخ ندهد. پلیس نیویورک نیروهای خود را در بخش‌های مختلف این شهر از جمله منهتن، برانکس، کویینز، بروکلین، استیتن آیلند قرار خواهد داد.

در بیانیه پلیس نیویورک گفته شده که این اقدام در جهت تامین امنیت مردم در زمان خرید بلیت، در زمان تماشای فیلم و حتی در خیابان‌ها خواهد بود. فردا روزی است که اکران محدود فیلم شروع می‌شود و انتظار می‌رود که این آخر هفته، هفته خوبی برای فیلم جوکر باشد.

تهدید جوکر

تهدید جوکر به این دلیل نظرها را به خود جلب کرده که این فیلم با درجه سنی بالای ۱۷ سال اکران می‌شود. در واقع جوکر اولین فیلم از دنیای بتمن است که با این درجه سنی اکران می‌شود. کارگردان فیلم هم اعلام کرده بود که این فیلم بدون سانسور اکران خواهد شد. این اقدام پلیس نیویورک در جهت جلوگیری از ناامنی و حتی تیراندازی در خیابانی صورت گرفته است. به هر حال آمریکا سابقه خوبی در این زمینه ندارد. در زمان اکران فیلم «بتمن شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در سال ۲۰۱۲ در یکی از سالن‌های سینما در شهر آورورا تیراندازی‌ای صورت گرفت که در جریان آن ۱۲ نفر کشته و ۵۸ نفر زخمی شدند.

فیلم جوکر قرار است در ۴۵ سینمای مختلف در شهر نیویورک اکران شود. حتی تبلیغاتی شهری این فیلم هم در نیویورک شروع شده و تبلیغات جوکر در بیلبوردها، اتوبوس‌ها و مکان‌های مختلف شهر دیده می‌شود.

پلیس از مردم درخواست کرده در صورت مشاهده هر گونه تهدیدی، نیروهای پلیس را در جریان قرار دهند. البته پلیس اعلام کرده که تا این لحظه که هیچ گونه خطری دیده نشده و افزایش حضور پلیس در جهت حفظ امنیت اعلام شده است.


منبع: Dealine

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم