تارانتینو لب به سخن گشود؛ جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود

حضور کوئنتین تارانتینو بر پرده سینما‌ها با «روزی روزگاری در هالیوود» خبری خوب محسوب می‌شود.

حضور دوباره کوئنتین تارانتینو بر پرده سینما‌ها در سال ۲۰۱۹ با «روزی روزگاری در هالیوود» برای سینما دوستان خبری خوب محسوب می‌شود؛ اما مانند بسیاری از تلاش‌های اخیر او در‌زمینه کارگردانی، این پروژه هم در هاله‌ای از رمز و راز پیچیده شده است و فرایند تولید به‌صورت مخفیانه ادامه دارد. تمام آنچه از جدید‌ترین اثر سینمایی تارانتینو می‌دانیم، از یک طرح کلی در ابتدایی‌ترین شکل ممکن فراتر نمی‌رود: داستان فیلم در ۱۹۶۹ می‌گذرد و به ماجرای یک بازیگر معروف و بدلش در دورانی می‌پردازد که قصد ورود به صنعت سینما را داشته‌اند. تارانتینو با رویکردی کاملا هوشمندانه، همه‌چیز را در سایه نگه داشته است و به‌صورت مداوم بر اشتیاق و انتظار مخاطبان می‌افزاید. جالب است بدانید که حتی اولین تریلر این فیلم هم، جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود را برملا نکرد.

تارانتینو در مصاحبه‌ای با USA Today، درباره کاراکتر‌های اثر جدیدش «تیزینگ» مختصری انجام داده است. از صحبت‌های او این‌طور برمی‌آید که ایفای نقش اصلی فیلم، ریک دالتون، برعهده لئوناردو دی کاپریو خواهد بود. همکاری قبلی این دو نفر در فیلم سینمایی «جانگو رها‌شده»، بسیار موفق ارزیابی شد و برای دی کاپریو تشویق و تحسین بسیاری به ارمغان آورد. تارانتینو درباره این شخصیت گفته است که ریک دالتون، که پیش‌از‌این با نقش‌آفرینی موفق در یک سریال تلویزیونی وسترن، به موفقیت در حوزه کاریش دست یافته است، در حال تلاش برای تکرار این کامیابی است؛ این بار در قامت یک ستاره سینما.

جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود

با توجه به سخنان تارانتینو، دالتون مردی است که از پریشانی‌های درونی زیادی رنج می‌برد؛ او احساس می‌کند که در جایگاه شغلی مناسبی قرار ندارد و به همین دلیل برای خود دل می‌سوزاند. البته ریکی دالتون درباره این ناکامی‌ها، هر‌کسی را مقصر می‌داند به‌جز خودش. به نظر می‌رسد دی کاپریو برای بازی در این نقش باید از‌لحاظ ذهنی فرایندی را طی کند، شبیه آنچه پیش‌از‌این در «هوانورد» و «گرگ وال استریت» طی کرده بود؛ خلق یک کاراکتر که برای رسیدن به هدفش با «چنگ و دندان» تلاش می‌کند. دو تجربه قبلی دی کاپریو برای بازی در چنین نقشی مقابل دوربین اسکورسیزی، نامزدی جایزه اسکار برای نقش اول مرد را برایش به ارمغان آورده بود.

جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود

نقش «بدل» ریک دالتون به نام «کلیف» را «برد پیت» بازی می‌کند؛ همکاری پیت با این کارگردان به ایفای نقش او در قالب یکی از کاراکتر‌های اصلی «حرامزاده‌های لعنتی»، ساخته تحسین‌شده تارانتینو، بوده است. در ادامه افشای جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود توسط کارگردان، کاراکتر کلیف با صفاتی مانند «فناناپذیر»، «قهرمان جنگ جهانی دوم» و «یکی از خطرناک‌ترین افراد زنده» توصیف می‌شود.

تارانتینو درباره کاراکتری که برای برد پیت در نظر گرفته است، اینطور توضیح می‌دهد: «او می‌تواند شما را به قتل برساند؛ با یک قاشق، یک تکه کاغذ یا یک کارت ویزیت». کسانی که تریلر روزی روزگاری در هالیوود را تماشا کرده باشند، تا حدی با طرز رفتار و برخورد کاراکتر کلیف آشنا هستند؛ صحنه مبارزه او با بروس لی (با بازی مایک موه) تصویری کلی از روحیات این کاراکتر به نمایش می‌گذارد.

جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود

با‌اینکه در جریان مصاحبه‌ای که به افشای جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود منجر شد، اشاره واضحی وجود ندارد، اما از تارانتینو انتظار می‌رود که از تضاد‌های موجود بین شخصیت‌های کلیف و دالتون، شوخی‌ها و موقعیت‌های طنز بسیاری خلق کند.

جالب است بدانید که تارانتینو در هنگام صحبت درباره جزییات مربوط به کاراکتر‌های فیلم جدیدش، به شخصیت «شارون تیت» نمی‌پردازد؛ بنابراین همچنان نمی‌دانیم که «مارگو رابی» چگونه به «خانواده منسون» و بدنه داستان ربط پیدا خواهد کرد. در‌حالی‌که هنوز هیچ‌چیز به‌صورت رسمی تایید نشده است، به نظر می‌رسد تلاش ریک دالتون برای حضور در هالیوود پای او را به ماجراهایی باز می‌کند که شارون تیت و گروه منسون را سر راهش قرار خواهد داد.

جزییاتی درباره روزی روزگاری در هالیوود

سونی، اکران سراسری روزی روزگاری در هالیوود را در ۲۶ جولای ۲۰۱۹ مقارن با ۴ مرداد ۱۳۹۸ آغاز می‌کند.


منبع: Indie Wire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم