فیلمی که به بچه‌ها یاد می‌دهد با همه مهربان باشیم

معرفی انیمیشن استاد مولی

عید نوروز با فیلیمو

فیلم استاد مولی یک انیمیشن کوتاه انگلیسی است به کارگردانی لیان جوسِن که در نگارش داستان هم نقش داشته است. او پیش از این در گروه تولید آثار انیمیشنی متعددی حضور داشته و صاحب دهه‌ها تجربه کاری است از جمله در انیمیشن های پری دریایی کوچولو»، هرج‌ومرج فضایی، سنباد: افسانه هفت دریا و بیگانگان زیر شیروانی؛ اما به عنوان کارگردان، «استاد مولی» اولین تجربه مستقل او به شمار می‌رود که می‌توانید اطلاعات و معرفی آن را اینجا بخوانید.

خلاصه داستان انیمیشن استاد مولی

خلاصه داستان فیلم انیمیشن استاد مولی Master Moley از این قرار است: هزاران سال است که یک کتاب باستانی جادویی در اعماق زیر قلعه ویندسِر پنهان شده و در آنجا آرمیده است. طبق آنچه در افسانه‌ها آمده است، این کتاب راهنمای سحر‌آمیز در انتظار موش‌کوری برگزیده به‌سر می‌برد که صلح را میان انسان‌ها و موش‌کورها برقرار خواهد کرد. استاد مولی جوان در انتظار و رویای روزی به‌سر می‌برد که به عنوان موش‌کور برگزیده بدل شود.

 لیست بهترین انیمیشن های دوبله فارسی

عوامل و بازیگران انیمیشن استاد مولی

کارگردان: لیان جوسن، نویسندگان: آرتور لاندن و ریکی راکسبورگ، تدوینگر: زورین اینز، آهنگساز: لورِن بالف، صداپیشگان: وارویک دیویس (استاد مولی)، جِما آرترتن (مونا لیزا)، توگو ایگاوا (میستیک مول)، ریچارد ای. گرنت (باغبان)، چارلز دنس (آقای جیمز مولی)، جولی والترز (خانم مولی/ ملکه) و…

انیمیشن استاد مولی از جوایز فیلم کوتاه مستقل ۲۰۱۹ سه جایزه بهترین فیلم ماه، بهترین انیمیشن کوتاه و بهترین موسیقی متن اریژینال را برنده شد؛ و از جوایز فیلم کوتاه جهانی لس‌آنجلس ۲۰۱۹ هم جایزه بهترین اثر ماه سپتامبر را دریافت کرد.

 

امتیازهای تماشاگران و منتقدان به انیمیشن

میانگین امتیاز ۱۰۵ کاربری که در سایت «آی‌ام‌دی‌بی» امتیازشان را ثبت کرده‌اند، عدد ۶.۱ از ۱۰ را نشان می‌دهد. در ادامه می‌توانید نظر یک منتقد را هم درباره این فیلم مطالعه کنید:

ماگل‌نت

پیتر امپودیا | استاد مولی قصه‌ای کاملا فریبنده دارد و وارویک دیویس برای صداپیشگی نقش اصلی بی‌نقص به نظر می‌رسد؛ تا حدی که انگار صدای او برای همین شخصیت آفریده شده است. جولی والترز هم در نقش مادر خانواده و صدای ملکه، همان‌طور که همه می‌دانیم و مثل همیشه در ایفای نقش مادر قوی‌ای که رییس خانواده است، فوق‌العاده عمل کرده است؛ انگار واقعا برای او فرقی نمی‌کند که این مادر قدرتمند اشرافی باشد یا در ظاهر یک زن عادی.

فیلم تا حدی نقش مقدمه‌ای بر سریال «مولی» را بازی کرد که ۲ سال پس از این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای در قالب ۵۲ قسمت ۱۱ دقیقه‌ای عرضه شد (آثاری که کودکان ۱۲ سال یا کوچک‌تر را به عنوان تماشاگر هدف قرار داده‌اند). «استاد مولی» از نظر این‌که با تصویر نشان بدهد و همه چیز را به زبان نیاورد و در قالب دیالوگ عرضه نکند، تحسین‌برانگیز عمل کرده است و به این شیوه، جزییات داستانی جالب توجهی را ارایه می‌دهد. پویانمایی تصاویر هم خیلی خوب صورت گرفته است و پیرنگ، ضرباهنگ سریعی دارد که دقیقا نیاز فیلم به نظر می‌رسد؛ اما بهترین بخش فیلم، فصل موزیکال درون قصر است که به‌تنهایی ارزش وقت گذاشتن و دیدن این فیلم کوتاه را دارد. علاوه بر این‌ها، «استاد مولی» پیام خوبی هم برای تمام بچه‌ها دارد: با همه مهربان باشید حتی اگر یک موش‌کور هستید.

تماشای آنلاین استاد مولی در فیلیمو

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم