برای بچه‌ها و درباره همدردی و دلسوزی ببینید

انیمیشن ریکی کرگدن درباره چیست؟

عید نوروز با فیلیمو

ریکی کرگدن انیمیشنی خانوادگی و ماجراجویانه محصول کشور اندونزی است که اولین انیمیشن بلند کارنامه کارگردانش اروین بودیونو به شمار می‌رود؛ انیماتوری که این روزها درگیر مراحل پس از تولید قسمت دیگری از این انیمیشن با عنوان «ریکی کرگدن: قلمروی پرندگان» Riki Rhino: The Bird Kingdom است.

خلاصه داستان ریکی کرگدن

انیمیشن ریکی کرگدن Riki Rhino درباره شکارچی غیرمجاز و مخوفی است که شاخ یک کرگدن جوان سوماترایی به نام ریکی را می‌دزد. ریکی هم به منظور پس گرفتن شاخش با همراهی دوستش بِنی اردک، عازم سفری ماجراجویانه و هیجان‌انگیز در جنگل‌های استوایی می‌شود. او در طول مسیر به حیوانات دیگر کمک می‌کند و هر بار مهارت جدیدی به عنوان پاداش کسب می‌کند که در ادامه سفرش به او کمک خواهد کرد.

بهترین انیمیشن های دوبله فارسی جهان

عوامل و بازیگران ریکی کرگدن

کارگردان: اِروین بودیونو، فیلمنامه‌نویس: کاساندرا ماساردی بر اساس داستانی از جانی یووُنو، تدوینگر: هِدین ماردیانتو، آهنگساز: اِلوین هِندریجانتو، صداپیشگان: جنیفر کسل (ریکی)، پل رینولدز (بِنی)، زک لی (آقای جک)، کندیس مور و…

 

امتیازهای تماشاگران و نظرهای منتقدان

امتیاز میانگین ۵۷ کاربر سایت «آی‌ام‌دی‌بی» که به «ریکی کرگدن» امتیاز داده‌اند، متوسط ۵.۹ از ۱۰ را نشان می‌دهد. در ادامه بخشی از نظر دو منتقدی را مطالعه می‌کنید که نوشته‌های آن‌ها در سایت مطرح جمع‌آوری آرای منتقدان «راتن تومیتوز» ثبت شده است:

انیمیشن ریکی کرگدن

فیلم ترِت

بنجامین فرانتس | ماجراجویی‌های انیمیشنی در دل جنگل‌های انبوه از زمان ساخت «کتاب جنگل» (The Jungle Book) در سال ۱۹۶۷ به این سو محبوبیت خاصی پیدا کردند و حتی قصه‌های حیوانات و انسان‌هایی که در جنگل‌های استوایی و بارانی آسیا جست‌وخیز می‌کنند فراوان بوده است. «ریکی کرگدن» جدیدترین انیمیشن در این خصوص است که حکایتی اخلاقی را در باب دلسوزی و همدردی با دیگران روایت می‌کند و بچه‌های کم‌سن‌وسال را به عنوان مخاطب، هدف قرار داده است؛ به‌ویژه که سبک ابتدایی تصاویر، بچه‌ها را همراه می‌کند و آن‌ها را به وحشت نمی‌اندازد یا دچار کابوس نمی‌کند (موضوعی که حتی در مورد فیلم‌های دیزنی هم اتفاق افتاده است). «ریکی کرگدن» انیمیشنی سبک با رنگ‌های زنده و شاد است که فیلمنامه‌نویسانش می‌خواهند بچه‌هایی که آن را تماشا می‌کنند یاد بگیرند که به کسانی یاری برسانند که نیازمند کمک هستند؛ به عبارت دیگر، با این‌که همه ما موجودات خودخواهی هستیم که در وهله اول به بقای خودمان فکر می‌کنیم اما خوب است که به دیگران هم کمک کنیم؛ و این چرخه‌ای است که برای شما هم اتفاق می‌افتد و ریکی هم در این فیلم از دیگران کمک‌های مختلفی می‌گیرد.

صداپیشه‌های خوبی برای گفتن شخصیت‌ها انتخاب شده‌اند و هدف سازندگان فیلم، تکرار کیفیت شوخی‌های «لونی تونز» است که البته در این امر کاملا موفق نبوده‌اند. «ریکی کرگدن» روی‌هم‌رفته انیمیشن مناسبی برای تماشاگران شش سال به پایین است.

کامِن سِنس میدیا  | امتیاز ۳ ستاره از ۵

جنیفر بورجِت | تکنیک انیمیشن «ریکی کرگدن» ساده و ابتدایی است اما داستانی هیجان‌انگیز دارد که آن را جبران می‌کند. البته داستان آشنا است و از زاویه دید حیوانی درباره قطع درختان جنگل و شکار است اما پیچش داستانی جالب فیلم آن را تروتازه کرده است. در کل، بچه‌های کم‌سن‌وسال احتمالا با دیدن این فیلم سرگرم می‌شوند و والدین‌شان هم از پیام‌های مثبت آن خوش‌شان خواهد آمد. پیام فیلم در خصوص تاثیر آدمی بر محیط زیست تازگی ندارد اما در بیان آن زیاده‌روی نشده است… «ریکی کرگدن» در نهایت می‌تواند الهام‌بخش خانواده‌ها باشد تا درباره کارهایی با هم صحبت کنند که می‌توانند به منظور کمک به نجات حیوانات انجام‌شان بدهند.

تماشای آنلاین ریکی کرگدن

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم