نقش آفرینی رنگ‌ها در آخرین ساخته شهرام شاه حسینی چگونه است؟

پالت رنگی سریال رهایم کن

قاب‎های منتخب ما را تماشا کنید

در سینما پالت رنگی یک فیلم، روشی ظریف برای تقویت دیداری جنبه‌های احساسی یک فیلم و راهنمایی تماشاگر برای رسیدن به مفهوم و احساسات غالب بر هر صحنه است. برای همین شناخت مولفه‌های اصلی رنگ، رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد و همچنین نحوه واکنش مخاطب به این رنگ‌ها برای فیلمسازان ضروری است. به فیلم‌های مورد علاقه خود فکر کنید. طرح‌های رنگی آن‌ها چگونه بود و پالت‌های رنگی فیلم چه چیزی به داستان اضافه می‌کنند؟

حس و حال فیلم، سبک و سلیقه فیلمساز، حس و حال هر صحنه به شکل مجزا و دوره‌ای که داستان فیلم در آن رخ می‌دهد و خیلی عوامل دیگر می‌تواند در ساخت پالت رنگی فیلم و سریال (مثل سریال رهایم کن) نقش داشته باشد اما به طور کلی اگر خوب دقت کرده باشید حتما متوجه شده‎اید که اغلب رنگ‌های سرد در فیلم‌های علمی تخیلی، معمایی و قتل، در برخی از فیلم‌های اکشن و درام استفاده می‌شود اما رنگ‌های گرم‌تر معمولا در کمدی‌ها، داستان‌های عاشقانه، داستان‌های خانوادگی و در برخی فیلم‌های درام استفاده می‌شوند و حتی ممکن است سکانس به سکانس متفاوت باشد.

همه چیز درباره سریال رهایم کن

سریال رهایم کن نیز با تصاویر زیبا و طراحی صحنه و لباسی که سال‌های دهه ۱۳۵۰ را بازنمایی می‌کند، رنگ‌ها را به خدمت داستان خود درآورده و دنیای رنگی مخصوص به خودش را ساخته است. دنیایی که حاصل همکاری آرش رمضانی به عنوان فیلمبردار که نقش مهمی در رنگ تصاویر دارد، سهیل دانش اشراقی به عنوان طراح صحنه با تجربه سال‌ها کار هنری و تصویری، به همراه مارال جیرانی طراحی لباس که دو سیمرغ بلورین جشنواره فجر را در کارنامه خود دارد. ما هر هفته پالت‌های رنگی پلان‌های منتخب‌مان را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا شما هم از دیدن نقش آفرینی رنگ در دنیای تصویر لذت ببرید.

 

پالت رنگی قسمت سوم

هدی زین العابدین در سریال رهایم کن بابک کریمی در سریال رهایم کن محسن تنابنده در سریال رهایم کن

 

پالت رنگی قسمت دوم

بابک کریمی در سریال رهایم کنیوسف تیموری و هوتن شکیبا در سریال رهایم کنهوتن شکیبا در سریال رهایم کنمحسن تنابنده در سریال رهایم کنیوسف تیموری در سریال رهایم کن

پالت رنگی قسمت اول سریال رهایم کن

پالت رنگی قسمت اول سریال رهایم کن بابک کریمی در سریال رهایم کن هدی زین العابدین در سریال رهایم کن یوسف تیموری و هوتن شکیبا در سریال رهایم کن

تماشای آنلاین سریال رهایم کن

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم