استاپ موشن دیگری از پدر پینوکیو در راه است

انیمیشن جدید از دل تورو؛ غول مدفون

گیلرمو دل‌تورو، کارگردان و رمان‌نویس اسپانیایی است که آثار مطرحی مانند شکل آب، پسر جهنمی ۲ و ستون فقرات شیطان را در کارنامه خود دارد. او پس از خلق استاپ موشن موفق پینوکیو ۲۰۲۲ تصمیم دارد تا اثر جدیدی را در این سبک تولید کند. گیلرمو که شانس بالایی برای دریافت اسکار دارد، با تصمیم جدیدی که گرفته به سوی فتح قله دیگری در کارگردانی انیمیشن می‌رود.

غول مدفون (The Buried Giant) اثر کازوئو ایشیگورو نویسنده انگلیسی-ژاپنی است. تمرکز این داستان روی دو شخصیت به نام‌های اکسل و بیئتریس است که در یک سفر ماجراجویانه به دنبال پسر گمشده‌شان هستند؛ اما در این سفر با چالش‌های عجیبی روبه‌رو می‌شوند که داستان را به اوجش می‌رساند.

معرفی و نقد انیمیشن پینوکیو به روایت دل تورو

امیرمهدی حقیقت (مترجم کتاب غول مدفون) درباره این کتاب می گوید: «رمان غول مدفون را اثری عاشقانه می‌دانم. غول مدفون اثری است دربارهٔ فراموش‌کردن بخش‌های مهمی از زندگی و عشقِ ظاهراً ثابت‌شدهٔ یک زوج. در لایه‌ای عمیق‌تر، غول مدفون حکایت مردمانی است که گذشتهٔ ناخوشایند خود را دفن می‌کنند و دست‌وپا زدن برخی از آن‌ها برای به یادآوردنش. ایشی‌گورو پس از شنیدن خبر جایزه نوبل با اشاره به غول مدفون گفت که امیدوار است این اثر بتواند به بهتر شدن حال و هوای این روزهای بشریت در دوره بی‌ثبات و مبهم پیش رو کمک کند. هر چند که در فضای داستان، جن و پری و غول و اژدها نیز می‌بینیم که همه اینها خواندن غول مدفون را تجربه‌ای بسیار متفاوت می‌کند.»

گیلرمو دل‌تورو و دنیس کلی فیلمنامه این استاپ موشن را می‌نویند و دل تورو در بیانیه‌ای گفته است: «کارگردانی این فیلمنامه که من و دنیس کلی برای ساخت آن در حال اقتباس از رمان قوی و تخیلی کازوئو ایشی گورو هستیم برای من افتخار بزرگی است.»

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم