نگاهی به قسمت دوم سریال نیما جاویدی و تیم فنی‌اش

شاهکار صدا در آکتور

قسمت دوم سریال آکتور ساخته نیما جاویدی نشان داد با یک اثر پخته و حرفه‌ای در نمایش خانگی روبرو هستیم. توجه جاویدی به عناصر بصری و استفاده از تمامی ظرفیت‌های فنی برای ارائه تصویری در شان نگاه تماشاگر ثابت می‌کند عرصه نمایش خانگی فارغ از تجربه‌های سرگرمی می‌تواند به عرصه‌ای جدی برای فیلمسازان تبدیل شود.

فیلمبرداری مرتضی نجفی در آکتور در تمامی نماها با ظرافت و دقتی مثال زدنی انجام می‌شود. توجه به جزئیات در کادر میزانسن و همچنین استفاده از نورپردازی مناسب هر صحنه باعث شده است با تصاویر کارت‌پستالی و تمیز روبرو شویم که هر لحظه‌اش کارکردی شبیه به یک تابلوی نقاشی دارد.

معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور

قسمت دوم آکتور با سکانس مهمانی جمعی از جوانان با لباس پزشکی آغاز شد و علی و مرتضی در نقشی جدید تصمیم گرفتند آن‌ها را به صورتی ویژه غافلگیر کنند. دعوای ساختگی علی و مرتضی در این سکانس و نبوغ منحصربفرد محمد کشفی در طراحی و ترکیب صداها به نحوی که مخاطب می‌توانست تمامی صداهای داخل ویلا را به وضوح بشنود یکی از دستاوردهای سریال آکتور به حساب می‌آید.

نبوغ منحصربفرد محمد کشفی در طراحی و ترکیب صداها به نحوی است که مخاطب می‌توانست تمامی صداهای داخل ویلا را به وضوح بشنود و این یکی از دستاوردهای سریال آکتور به حساب می‌آید؛ در آکتور این مهم به نحوی شکل گرفته است که مخاطب با تمامی حس‌های شنیداری و دیداری‌ به تماشای سریال می‌نشیند

سینمای ایران کمتر به ترکیب صداها توجه می‌کند. در واقع نمی‌توان آن‌چنان به صداهای داخل صحنه به عنوان عنصری دراماتیک اعتنا کرد. اما در آکتور این مهم به نحوی شکل گرفته است که مخاطب با تمامی حس‌های شنیداری و دیداری‌ به تماشای سریال می‌نشیند. تمهید کشفی و جاویدی برای استفاده از میکروفن دی‌جی برای بلند شدن صدای علی که باعث می‌شود حتی ریزترین صداها هم درون کادر شنیده شود یکی از اجراهای خوب در این قسمت بود.

در همان سکانس ابتدایی که یک پلان سکانس چند دقیقه‌ای است دوربین همراه با شخصیت‌های مختلف داخل ویلا همراه می‌شود و میان آن‌ها می‌چرخد. از صحنه ابتدایی که در ویلا مانند پرده نمایش باز می‌شود تا دی‌جی که مشغول تنظیم دستگاه‌های موسیقی‌اش هست تا رسیدن مجدد به مرتضی و علی در یک چرخش کامل دور ویلا شاهد میزانسن‌های درجه یکی هستیم که زحمت اجرای آن بدون شک از اجرای سردستی و معمولی بسیار بیشتر است.

داستان‌های علی و مرتضی برای رسیدن به یک زندگی معمولی و تلاش آن‌ها برای آنکه بتوانند در غوغاکده پایتخت گلیم خودشان را از آب بیرون بکشند در هفته‌های آینده با چالش‌های بامزه‌ای همراه خواهد بود. اینکه دیگر نمی‌توان همانند گذشته از بازیگری و آکتوری پول در آورد و علی و مرتضی مجبورند برای رسیدن به اهدافشان کارهای پر ریسک‌تری را انجام دهند باعث شده است سرنوشت آن‌ها در ادامه داستان چالش‌های جدی‌تری داشته باشد.

بدون شک سریال آکتور با اضافه شدن شخصیت‌های جدیدش می‌تواند در هفته‌های بعدی غافلگیری‌های دیگری برای مخاطب داشته باشد. همانطور که در این قسمت شاهد حضور گلاره عباسی و هانیه توسلی بودیم که داستان آن‌ها و پیوند دراماتیک با شخصیت‌های اصلی قصه در روند روایت کمک کننده است.

تماشای آنلاین سریال آکتورتیزر قسمت دوم سریال آکتور

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم