ویژه چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر

اطلاعات اولیه فیلم روایت ناتمام سیما

روایت ناتمام سیما سومین ساخته علیرضا صمدی بعد از فیلم اجتماعی صحنه زنی است. فیلمی که در جشنواره چهل و یکم حضور دارد. در این مطلب درباره حاشیه‌ها و اطلاعات این فیلم حرف می‌زنیم.

علیرضا صمدی سال ۹۹ با فیلم صحنه زنی متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر بود؛ فیلمی خوش ساخت که به دلیل کج‌سلیقگی هیات انتخاب جشنواره سی و نهم فیلم فجر از حضور در رقابت باز ماند و حالا صمدی با حمایت بنیاد سینمایی فارابی فیلم روایت ناتمام سیما را به تهیه‌کنندگی مجید رضابالا ساخته است و در جشنواره چهل و یکم حضور دارد. این فیلم، سومین اثر سینمایی علیرضا صمدی پس از «بی‌نامی» و «صحنه‌زنی» محسوب می‌شود.

خلاصه داستان فیلم روایت ناتمام سیما

در خلاصه داستان آمده است: «قرار نیست بخاطر بی‌آبرویی گذشته تو ما بی‌آبرو بشیم…»؛ دکتر آرش سمین زندگی موفقی دارد که خبری در فضای مجازی، شرایط خانوادگی او را دستخوش تغییر می‌کند. همانطور که از نام فیلم پیدا است یک داستان شخصیت محور دارد و درباره شخصیتی به نام سیما است که اتفاقات پیرامون او محور اصلی درام داستان است. او تلاش می‌کند بی‌گناهی خودش را اثبات کند.

 

بازیگران و عوامل فیلم روایت ناتمام سیما

آزاده صمدی، حامد کمیلی، غزل شاکری، مهران احمدی، مسعود کرامتی، مریم سعادت، دانیال نوروش، محمد حیدری، مهسا باوفا از بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.

کارگردان: علیرضا صمدی، تهیه‌کننده: مجید رضابالا، مدیر فیلمبرداری: امیر موسوی، موسیقی: کارن همایونفر، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، طراح صحنه: امیرحسین قدسی، طراح لباس: نازنین توسلی، مدیر صدابرداری: امیر حاتمی، مدیر تولید: حسن صفری، عکاس: مریم مجد، محصول بنیاد سینمایی فارابی

همه چیز درباره جشنواره فجر ۱۴۰۱

یادداشت کارگردان فیلم

روایت ناتمام سیما، روایت زخمی در گذشته است؛ روایت دکتر آرش سمین که قول و قرارش را زیرپا می‌گذارد تا به رویاهایش برسد اما کاخ رویاهایش مقوایی است. رویای تغییر طبقه‌ی آرش روایت زخم‌های سیماست.شاید بیشتر از هر موضوعی این روزها باید به این فکر کنیم که قرارها و قول‌های‌مان را فراموش نکنیم و عهدی را که می‌بندیم به دست فراموشی نسپاریم.

 

نکته هایی درباره فیلم

 • این فیلم با عنوان قبلی «دشمن مردم» شناخته می‌شد و شایعه‌های حضور مهتاب کرامتی در آن هم به گوش می‌رسید؛ البته نه با عنوان بازیگر بلکه تهیه‌کننده فیلم.

 

صحبت‌های عوامل فیلم در جشنواره ۴۱ فیلم فجر

علیرضا صمدی | کارگردان روایت ناتمام سیما:

 • در نگاهم به سینما سعی دارم فقط نسبت به خودم چند گام جلوتر بروم. ادعای چندانی در فیلمسازی ندارم و فکر می‌کنم اگر بشود قصه‌ای تعریف کرد که مخاطب سالن را ترک نکند کارم را کرده‌ام.
 • من سه فیلم ساخته‌ام؛ «صحنه زنی» اکران آنلاین خوبی داشت و در کل سعی داشته‌ام فیلم‌هایم فضای متفاوتی داشته باشد و ژانرهای مختلف را تجربه کنم. تجربه در ژانرها برای من مسأله است.
 • فضای مجازی بخشی از روزمره ماست. موبایل از زندگی ما جدا نمی‌شود و تمام زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. باید کنشی که در فضای مجازی هست را در نظر داشت. برای من این سوال وجود داشت که آیا نسبتی بین گناه، جرم و مکافات عمل وجود دارد؟ فضای مجازی در این فیلم بیشتر برای من یک مک‌گافین است. آدمی که در گذشته خطایی کرده و این گذشته مثل بومرنگ به او برمی‌گردد.
 • نمی‌توانم بگویم تحت تأثیر فیلمی نبوده‌ام یا از ملودرام‌های جهان تاثیر نگرفته‌‌ام. وظیفه ملودرام این است که تا پایان مخاطب را نگه دارد. من که نمی‌خواهم سینما را اختراع کنم و ادعاهای عجیبی کنم که کار مهمی کرده‌ام.
 • تناقضی برای من در زندگی وجود دارد و انسان‌هایی دیده‌ام که دانشی دارند اما به آن عمل نمی‌کنند. برشت می‌گوید او که نمی‌داند و کاری می‌کند نادان است و او که می‌داند و اشتباه می‌کند جنایتکار است.

مجید رضابالا | تهیه‌کننده:

 • در وهله اول درک و شناخت من از علیرضا صمدی و انگیزه او باعث این همراهی شد. او فیلمنامه‌هایی نوشته بود که با هم خواندیم. این اثر را که خواندم احساس کردم موضوعی به‌روز است که با آن دست به گریبان هستیم.
 • فکر می‌کردم این اثر می‌تواند یک منظومه فکری باشد که بتوانیم شخصیت‌های این چنینی که در فیلم مطرح می‌شود را بشناسیم. شخصیت جدی فیلمنامه برای من غزل شاکری یا سیماست؛ کسی که رنج را تحمل می‌کند و می‌تواند آن را در شخصیتی متعالی‌تر نمایش دهد.

 

پوستر و  عکس فیلم روایت ناتمام سیما

پوستر فیلم روایت ناتمام سیما

عکس فیلم روایت ناتمام سیما

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

6 نظر
 1. نازنین می‌نویسد

  دیشب تو گرگان دیدم فیلمو
  فیلمو خوبی بود
  دوست داشتم

 2. حامد می‌نویسد

  فیلم خیلی خوب بودی
  چقد بازی غرل شاکری خوب بود

 3. کاوه می‌نویسد

  من واقعا از دیدن این فیلم پشیمونم
  چرت محض بود
  حیف وقت
  کاش حداقل وسط فیلم میرفتم بیرون

 4. نفیسه می‌نویسد

  سلام و عرض ادب

  خسته نباشید خدمت عوامل فیلم
  زحمت کشیده بودید اما فیلم خاص و آسی نیست
  بسیار معمولی با سناریوی تکراری اکثر فیلمها و سریالها

 5. دنیا جهانی یگانه می‌نویسد

  فیلم عالی بود

 6. دنیا می‌نویسد

  فیلم روایت نا تمام سیما خیلی قشنگ بود