خنده های جوکر ؛ واکین فینیکس از نقش جوکر می‌گوید

واکین فینیکس در مصاحبه جدید خود به خنده های جوکر اشاره کرد. او گفت که برای این خنده‌ها افرادی که بی‌ثباتی عاطفی داشتند را دیده است.

۱۰ سال پس از اینکه «هیث لجر» جایزه اسکار را برای شخصیت جوکر برد و سه سال پس حضور «جرد لتو» به عنوان جوکر در فیلم «جوخه انتحار»، دو ماه دیگر فیلم جدید جوکر اکران می‌شود. فیلمی با بازی واکین فینیکس. به تازکی فیبنیکس درباره این شخصیت و خنده های جوکر صحبت کرده است. فیلم جدید جوکر به ریشه‌های اصلی این شخصیت می‌پردازد و از این نظر جذاب به نظر می‌رسد. حتی خیلی‌ها به این موضوع اشاره می‌کنند که این فیلم می‌تواند یک «شوالیه تاریکی» دیگر باشد یا یک «جوخه انتحار.»

بهترین جوکر تاریخ کیست؟

فینکس در صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که این نقش را بسیار جدی گرفته است. او در مصاحبه‌ای با یک مجله ایتالیایی به این موضوع اشاره کرد که برای خلق خنده های جوکر به افرادی که از «بی‌ثباتی عاطفی» رنج می‌برند، نگاه کرده است. ناخویشتن‌داری عاطفی یا بی‌ثباتی عاطفی یک اختلال عصبی به‌حساب می‌آید که با گریه کردن بی‌اختیار یا خنده غیرقابل‌کنترل همراه است. این اختلال می‌تواند به دنبال یک بیماری عصبی یا آسیب مغزی به وجود بیاید.

خنده های جوکر

فیبنکس در این مصاحبه گفته که برای خلق خنده های جوکر ویدیوهایی از بیمارانی که به بی‌ثباتی خنده مبتلا بودند را تماشا کرده است. نوع نگرش این بازیگر به شخصیت جوکر و در نظر گرفتن این اختلال عصبی باعث شده که جوکر به شخصیتی در این فیلم تبدیل شود که تاکنون در فیلم دیگری مشاهده نکرده‌ایم. داستان فیلم جوکر کاملا با داستان کتاب‌های کامیک جدا است و به‌نوعی «رئالیسم روان‌شناختی» را در پیش گرفته است. فیلم در سال ۱۹۸۱ رخ می‌دهد و داستان کمدینی را روایت می‌کند که به یکی از خلاف‌کارهای مشهور شهر «گاتهام» تبدیل می‌شود.

کالکشن مارتین اسکورسیزی در فیلیمو شات

کارگردان این فیلم تاد فیلیپس است. گفته شده او برای ساخت این فیلم تحت تاثیر فیلم‌های «مارتین اسکورسیزی» قرار گرفته است. حتی در این فیلم «رابرت دنیرو» هم بازی کرده است. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که فیلم جدید جوکر به سبک فیلم‌های بلاک‌باستر یا پرفروش هالییودی ساخته نشده است. سازندگان فیلم به این موضوع اشاره کرده‌اند که ساخت جوکر به این شکل یک ریسک بزرگ به‌حساب می‌آید. به هر حال تا مدتی دیگر متوجه می‌شویم که این فیلم چقدر موفق خواهد بود. فیلم جوکر قرار است در تاریخ ۹ شهریورماه در «جشنواره فیلم ونیز» به نمایش دربیاید. تاریخ اکران عمومی این فیلم هم ۱۲ مهرماه اعلام شده است. خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که واکین فینیکس برای اجرای نقش جوکر شانس برنده شدن جایزه اسکار را هم دارد.


منبع: Indi Wire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم