۱۱ نکته جالب درباره یکی از با استعدادترین بازیگران هالیوود

هیو جکمن؛ رکورددار بیشترین بازی در نقش ابرقهرمان

۱۲ اکتبر سالروز تولد Hugh Jackman است

هیو جکمن یکی از شناخته‌شده‌ترین و پردرآمدترین بازیگران هالیوود است. او برنده جایزه گلدن گلاب، تونی و نامزد جایزه اسکار است که بیشتر به خاطر بازی در نقش لوگان (معروف به ولورین) در مجموعه فیلم های X-Men محصول قرن بیستم فاکس و برای نقش‌هایش در فیلم‌های موزیکال Les Misérables وshowman The Greatest شناخته می‌شود. بیش از ۲۰ سال است که در دنیای سینما حرفه خود را به عنوان بازیگر آغاز کرده و قدم به قدم ساخته است.
جکمن جدا از بازیگری عاشق خوانندگی است. او ۴ بار مجری جوایز تونی بوده و برای اجرای آهنگ‌هایی از موسیقی متن فیلم بزرگترین شومن به یک تور کنسرت در سراسر جهان رفته است. مردی با استعدادهای بسیار که به عنوان یکی از زیباترین بازیگران هالیوود هم شناخته می‌شود. به مناسبت پنجاه و چهارمین سالگرد تولد او یازده نکته از کار و حرفه‌اش در اینجا بخوانید.

شروع کار حرفه‌ای یک ابرقهرمان

اولین نقش هیو جکمن درست بعد از فارغ التحصیلی از آکادمی در سال ۱۹۹۵ پیشنهاد شد. نقش یک زندانی به نام کوین جونز  در سریالی به نام کورلی بود. این سریال بعد از فصل اول تعطیل شد. با این حال، تاثیر بزرگی در زندگی شخصی جکمن داشت زیرا از طریق این سریال بود که او با همسر آینده خود دبورا فرنس آشنا شد. دبورا در نقش روانشناسی که با جونز وارد رابطه عاشقانه‌ای می‌شد  بازی می‌کرد و این رابطه عاشقانه به خارج از صفحه نمایش هم رسید و یک سال بعد آنها با هم ازدواج کردند.

رد پای احساسات کودکی هیو جکمن

اگرچه جکمن در استرالیا به دنیا آمد، اما والدین او بومی انگلستان هستند. جکمن کوچک‌ترین فرزند از پنج فرزند است و وقتی هشت ساله بود، مادرش خانواده‌اش را ترک کرد و به انگلستان بازگشت و پدرش را تنها گذاشت تا او و خواهر و برادرش را بزرگ کند. پنج سال بعد، پدر جکمن به امید آشتی با همسرش به انگلستان رفت. اما دیر شده بود. او با شخص دیگری ازدواج کرده بود یک فرزند داشت. جکمن گفته است که از عصبانیتی که نسبت به آن رها شدن احساس می‌کرد، استفاده کرد تا به او در نقش ولورین کمک کند.

رویای روزنامه‌نگار شدن

هیو جکمن در دانشگاه صنعتی سیدنی تحصیل کرد و در آنجا به امید روزنامه‌نگاری شدن در رشته ارتباطات تحصیل کرد. در آن زمان هدف او تبدیل شدن به یک روزنامه‌نگار آزاد بین المللی بود. با این حال، زمانی که سال آخر جکمن به پایان رسید، متوجه شد که او چند اعتبار کوتاه دارد. او یک کلاس نمایشی را به برنامه خود اضافه کرد و دیگر بقیه‌اش را خودتان حدس می‌زنید…

هیو جکمن نوازنده چندین ساز مختلف

با توجه به استعداد آشکارش در موسیقی جای تعجب ندارد، اما جالب است بدانید که جکمن سه ساز می‌نوازد: پیانو، گیتار و ویولن. علاوه بر این، با توجه به اینکه زندگی در کانون توجه می‌تواند استرس زا باشد، جکمن می‌گوید که او نزدیک به ۳۰ سال است که با تمرینات مدیتیشن از روح و روانش مراقبت می‌کند و به تشویق مگ رایان، همبازی‌اش در فیلم کیت و لئوپولد، به سمت یوگا رفت که منبع آرامش دیگری برای این بازیگر شد.

هیوجکمن

یک رکورد جهانی ابرقهرمانی

از سال ۲۰۱۶، جکمن رکورد بیشترین بازی در نقش یک ابرقهرمان را در یک مجموعه فیلم لایو اکشن داشته است، زیرا او تنها شخصیت/بازیگری بود که در هر ۷ فصل از سری X-Men حضور داشت.

دلقک جشن تولد

جکمن قبل از اینکه مشهور شود، به عنوان مهماندار پمپ بنزین و یک دلقک جشن تولد کار می‌کرد. او می گوید: من کوکو دلقک بودم و هیچ حقه جادویی نداشتم و یادم می‌آید که یک کودک ۶ ساله در یک مهمانی ایستاده بود و می‌گفت: مامان این دلقک وحشتناک است، او هیچ حقه‌ای بلد نیست – و حق با او بود.

ولورین بزرگترین موفقیت هیو جکمن

در سال۲۰۰۰ بود که نقش ولورین به جکمن پیشنهاد شد، ابرقهرمانی که او را به شهرت و ثروت رساند. جکمن از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس بازی کرد. او رکورددار بازی در نقش یک ابرقهرمان مارول برای مدت طولانی است.  جکمن در حین آماده شدن برای این نقش، شخصیت گرگ‌ها را مورد مطالعه قرار داد و فیلم‌هایی را تماشا کرد که برخی از شخصیت‌ها تنها چند خط دیالوگ داشتند. چرا؟ چون ولورین پرحرف نیست. با این حال، هر کلمه‌ای که او می‌گوید، احساسات زیادی را منتقل می‌کند.  او روی سبک راه رفتن شخصیت خود کار کرد و هنرهای رزمی خواند. جالب است بدانید که جکمن از ولورین بلندتر است. سازندگان فیلم برای اینکه او را کوتاه‌تر از آنچه هست نشان دهند، از زوایای غیرمعمولی نماهای او را می‌گیرند.

پیشنهاد بازی در نقش جیمز باند

قبل از اینکه دنیل کریگ در نقش جیمز باند ظاهر شود، این نقش به هیو جکمن پیشنهاد شد. این پیشنهاد در سال۲۰۰۵ به او داده شد. در آن زمان، جکمن در حال آماده شدن برای ادامه نقش ولورین در یکی از فیلم‌های مردان ایکس بود. او بعدها گفت که نقش جیمز باند به اندازه نقش ولورین است و او به سادگی نمی‌خواست دو شخصیت نمادین را در یک دوره زمانی بازی کند و  ترجیح داد توجه خود را روی نقش ولورین متمرکز کند.

هیوجکمن در نقش ولورین

عشق به تئاتر موزیکل و موسیقی

او همیشه به تئاتر موزیکال و موسیقی علاقه داشت. عشقش به تئاتر موزیکال زمانی که او فقط ۱۰ سال داشت با تماشای اجرای دبیرستانی مرد لامانچا شکوفا شد. از آن زمان، با این حال، معلمانش در مدرسه اغلب به او می‌گفتند که هرگز با بازیگری یا خوانندگی پول در نمی‌آورد. خودش را متقاعد کرد که درست است. اما همه چیز بعد از دوره نمایشی که او در دانشگاه به پایان رساند تغییر کرد. بعد از آن دیگر راه برگشتی وجود نداشت. هیو متوجه شد که بازیگری یکی از علایق اوست که می خواست دنبالش کند و در این مسیر تا امروز نقش‌های مهمی هم در فیلم‌های موزیکال از جمله Les Misérables و The Greatest Showman داشته است.

چهره‌ها از نمای فیلیموشات

۹ سال مبارزه با سرطان پوست

جکمن برای اولین بار در نوامبر۲۰۱۳ یک رد روی بینی خود پیدا کرد، فکر کرد که این یک لکه خون است که توسط پنجه‌های ولورینش روی صورتش ایجاد شده است. اما موضوع خیلی بدتر از آن بود. سرطان پوست برایش تشخیص داده شد. هرچند یک فرم خفیف، اما هنوز جدی است. او از آن زمان تاکنون با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کند. جکمن برای افزایش آگاهی در مورد اینکه قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند منجر به عوارض جدی شود، خط تولید ضد آفتاب را برای کودکان راه اندازی کرد.

بنیاد هیو جکمن برای کمک به کشاورزان

پس از آشنایی هیو با یک کشاورز قهوه اتیوپیایی به نام دوکاله و خانواده‌اش او تصمیم گرفت برای حمایت از کشاورزان بنیادی تاسیس کند. بنیاد مرد خندان با سرمایه‌گذاری در برنامه‌هایی که راه سلامت، رشد و موفقیت را برای کشاورزان قهوه و خانواده هایشان باز می‌کند، از جوامع کشاورز قهوه حمایت می‌کند. جلسه ملاقات با خانواده کشاورز الهام بخش جکمن شد تا قهوه مرد خندان و بنیاد مرد خندان را برای حمایت از خانواده‌هایی مانند آنها ایجاد کند.

تماشای آنلاین فیلم‌های هیوجکمن در فیلیمو

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم