نگاهی به قسمت بیست و چهارم سریال جیران

تکلیفِ شک و یقینم چه می‌شود؟

بالاخره بعد از وقفه‌ای طولانی پخش سریال جیران از سر گرفته شد. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به نکات مهم قسمت بیست و چهارم سریال عاشقانه جیران.

همه چیز درباره سریال جیران

سکانس دیدنی قسمت بیست و چهارم سریال جیران

در قسمت بیست و چهارم سریال جیران هیچ چیز برای سیاوش مهم‌تر از این نبود که بتواند غیرت و وجدان خودش را به رخ شاه قاجار بکشد. او بالاخره مجبور شد به خاطر یک شرط‌بندی از پیش تعیین شده به مصاف کشتی‌گیر روسیه برود تا هم انتقام یک ملت را از کشور روسیه بگیرد و هم به شاه قاجار ثابت کند که هیچ وقت اهل نامردی کردن نیست. حتی به دشمنش که شاه باشد. سکانس‌های کشتی سیاوش با حریف روس یکی از لحظات نفس‌گیر قسمت ۲۴ سریال جیران بود که در هنگام پیروزی سیاوش در اوج یک اتفاق قرار داشت.

خطر کردن برای سیاوش

جیران با عذاب وجدانی که از حکم اعدام سیاوش داشت نمی‌توانست آرام و قرار بگیرد. او بهتر از هر کسی می‌دانست که سیاوش مردی نیست که بخواهد به کسی خیانت کند یا ناموس کسی را به غارت ببرد. سیاوش در مکتب پدر جیران بزرگ شده است و نان حلال خورده و هیچ وقت نمی‌تواند پاسخ زشتی را با زشتی بدهد. نامه جیران به سلمان و خواهشی که از قراول مخصوص شاه کرد همراه با مقدار زیادی طلا و اشرفی اندک تلاشی بود که جیران برای نجات جان سیاوش انجام داد. اتفاقی که نوعی خطر کردن است و اگر شاه و اطرافیانش متوجه می‌شدند جان جیران هم به خطر می‌افتاد.

بازی برگزیده قسمت بیست و چهارم سریال جیران

مهدی پاکدل در نقش سلمان قراول مخصوص شاه قاجار یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های خود را در قسمت ۲۴ ایفا کرد. سلمان با وجود علاقه و تعصب نسبت به شاه قاجار سعی کرد در ماجرای نجات جان سیاوش بهترین نقش را ایفا کند. او با پادرمیانی در برابر شاه و امکان کشتی گرفتن سیاوش این فرصت را به سیاوش داد تا بتواند از شر فتنه درباریان نجات پیدا کند. گفت‌وگوی سلمان با سیاوش در میان استراحت کشتی و تاکید بر حق مردم مظلوم یکی از سکانس‌های دیدنی این قسمت بود.

مهدی پاکدل در سریال جیران

خاندان نوری و توطئه‌های سریالی

در شرایطی که خشم شاه نسبت به سیاوش در حال اجرای یکی از توطئه‌های درباریان و خاندان نوری بود؛ میرزاآقاخان و پسرش کاظم تلاش می‌کردند نسبت به حذف جیران از بازیگری قدرت تلاش کنند. از طرفی سلمان برای برملا کردن نقشه اعدام سیاوش دست به دامان سفیر روسیه شد و از سوی دیگر میرزاآقاخان برای آنکه بتواند جیران را حذف کند سفیر روسیه را به کمک گرفت. دخالت بیگانگان در کشور در دوران قاجار یکی از عوامل اصلی پیشرفت نکردن کشور بود و توطئه‌های سریالی خاندان نوری علیه دربار قاجار یکی از عوامل آشوب دربار ناصری است.

خالکوبی پای سیاوش

در کشاکش کشتی سیاوش با حریف روس به دلیل هجوم کشتی‌گیر روسی شلوار سیاوش پاره شد و بخشی از خالکوبی روی زانوی او مشخص شد. نشانی که همچون یک کوه یخ به وجود کفایت خاتون برخورد کرد. گویی کفایت خاتون در قسمت بیست و چهارم سریال جیران گمشده خودش را در میان خروارها ناجوانمردی پیدا کرده و توانسته پس از سال‌ها انتظار به اهدافش نزدیک شود. آیا سیاوش همان فردی است که روبروی شاه قاجار قد علم می‌کند؟

دانلود سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم