نگاهی به قسمت نوزدهم سریال یاغی

دومینوی نفرت

معرفی کامل و اطلاعات یاغی

قسمت نوزدهم سریال یاغی به لحاظ تکنیک و اجرا و ویژگی‌های بصری یکی از قسمت‌هایی بود که می‌توان به عنوان نمونه خوب در سریال‌سازی به آن اشاره کرد. محمد کارت با وجود آنکه نخستین تجربه سریال‌سازی را پشت سر می‌گذاشت اما ریتم را در قسمت نوزدهم آنقدر سرضرب و سر حال اجرا کرد که همانند یک اثر سینمایی مخاطب را تا انتها همراه خود کرد.

جاوید در یک موقعیت استرس‌زا و متفاوت برای رسیدن به اتاق مسئول فدراسیون کشتی از طریق کناره پنجره هتل در طبقات بالای آن حرکت کرد. بازی علی شادمان در این سکانس همراه با شرایط متفاوتی که درباره قتل مربی کشتی توسط طلا و رحمان به او تحمیل شده بود یکی از بهترین سکانس‌ها و بازی‌ها را رقم زد. استرس لحظه‌ای که او سعی می‌کرد به اتاق مسئول فدراسیون برسد باعث شد مخاطب با شخصیت جاوید همذات پنداری کند.

بهمن یک کاراکتر باهوش و زیرک است. او به خوبی می‌داند در چه زمانی و با موقعیتی بر سر هر چیزی معامله کند. بهمن در چنگال بی‌رحم و عصبانی اکبر مجلل چنان با زیرکی از مرگ فرار می‌کند که ذهن هر بیننده‌ای در حیرت این اتفاق دچار لکنت می‌شود. دلهره جاری در سکانس رودر رو شدن اکبر و بهمن و صحبت‌های تلخی که اکبر مجلل به بهمن زده است آنچنان تاثیرگذار و متفاوت است که مخاطب را میخکوب می‌کند.

پارساپیروزفر در قسمت نوزدهم سریال یاغی

بهمن هیچ وقت فکرش را نمی‌کرد طلا اینچنین نسبت به او و عشقی که به او دارد خیانت کند. هر چند در این معادله چند مجهولی بهمن هم بی‌گناه نیست و همه اتفاق‌ها همچون یک دومینوی به هم پیوسته در حال خراب شدن و ریزش است. در این فضای پر از تلخ و خشم بهمن هم همان راه را رفت که طلا رفت و هر دو اکبر مجلل را مفری برای فرار از خشم یکدیگر می‌دانند.

مهدی حسینی‌نیا یکی از بهترین بازی‌هایش را در قسمت نوزدهم یاغی ارائه داد. رحمان در یک موقعیت پیچیده در حالی که هم طلا را به عنوان یک دوست و حامی دوست دارد و هم نمی‌تواند رو حرف برادرش بهمن حرف بزند دست به یک انتخاب دشوار زد. بازی حسینی‌نیا در نقش رحمان مردی که دچار مشکلات روانی است و روحیه حساسی دارد در سکانس پایانی قسمت نوزدهم یکی از ماندگارترین سکانس‌ها را رقم زد.

طلا یک زن قدرت دوست است و نگاه بی‌رحمی به زندگی دارد. دختر عزیز مطلا یکی از تاجران مطرح مواد مخدر که اگرچه ۱۳ سال از زندگی‌اش را با قاتل پدرش زندگی کرد اما در لحظات حساس زندگی از جمله کشتن شیما و همراهی با اکبر مجلل برای دور زدن بهمن چهره دیگری از خودش نشان داد. کسی که هیچ مرزی برای زندگی‌اش قائل نبود و برای رسیدن به قدرت و ثروت حاضر به انجام هر کاری بود. سرنوشت طلا و مرگ او یکی از نقاط عطف داستانی سریال یاغی بود.

تماشای آنلاین سریال یاغی در فیلیمو

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم