نگاهی به قسمت یازدهم سریال یاغی

جهان خاکستری انسان‌های یاغی

در قسمت یازدهم سریال یاغی جاوید بالاخره توانست مرزی میان عقل و احساس پیدا کند. عقل حکم می‌کند که او با تمام فراز و نشیب‌های زندگی از اهدافش دور نشود. او با خودش قول داده که هیچ مشکلی اجازه ندهد موفقیتش در کشتی در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. قول یعنی چیزی که وقتی حتی شرایط هم عوض شد پای آن بمانیم و جاوید در لحظه‌های طلایی زندگی‌اش به امید اینکه نوری از اتفاق‌های خوب را بر قسمت تاریک زندگی‌اش بتاباند تصمیم گرفت پای کشتی بماند. پای آرمانش و عهدی که در مسیر خوشبختی گرفته است.

معرفی کامل و اطلاعات یاغی

محمد کارت در خلق شخصیت‌های یاغی سعی کرده است آن‌ها را با جامعه امروزی خود یکسان کند. شخصیت‌ها در یاغی به هیچ وجه صفر و صدی نیستند. کاراکترهای یاغی همگی خاکستری هستند. اسی قلک همانقدر که روزی به خون بهمن و جاوید تشنه بود امروز به آن‌ها برای شناسایی شیما و همدستانش کمک می‌کند و این چرخه نیاز انسان به انسان در میان شخصیت‌های یاغی به خوبی و به وضوح مشخص است. آدم‌هایی که شاید در فواصل مختلف زندگی نیازی به همراهی همدیگر پیدا نکنند اما درست در لحظاتی که هیچ نقطه سفیدی در میان ظلمت سختی‌ها دیده نمی‌شود به کمکت می‌آیند.

نقش موسیقی در سکانس‌های مختلف قسمت یازدهم کاملا محسوس است. استفاده درست از ضرباهنگ‌های مناسب در سکانس‌های مختلف حس اضطراب و تردید و وحشت و همدلی را به مخاطب القا می‌کند. آهنگساز یاغی با هوشمندی و درک درست از فضای داستان روی موسیقی سریال اشراف داشته

همانطور که در قسمت‌های قبل هم به فیلمبرداری سریال اشاره کردیم در قسمت یازدهم هم فیلمبرداری سکانس‌های مسابقات کشتی کاملا متفاوت و فراتر از حد انتظار نسبت به حافظه بصری مخاطب درباره تصویر مسابقات ورزشی در قاب سینما و تلویزیون است. حس درگیرکنندگی و همذات‌پنداری با قهرمان قصه و شیوه کشتی گرفتن که کاملا حرفه‌ای و فنی انجام می‌شود تصاویر مسابقات کشتی را کاملا باورپذیر کرده است.

نقش موسیقی در سکانس‌های مختلف قسمت یازدهم سریال یاغی کاملا محسوس است. استفاده درست از ضرباهنگ‌های مناسب در سکانس‌های مختلف حس اضطراب و تردید و وحشت و همدلی را به مخاطب القا می‌کند. آهنگساز یاغی با هوشمندی و درک درست از فضای داستان روی موسیقی سریال اشراف داشته و فارغ از اینکه بخواهد نت‌های موسیقی را در فضای داستانی به خورد مخاطب دهد در تمام لحظات نقش خودش را به خوبی ایفا می‌کند.

در طول این یازده قسمت نباید از بازی خوب و کنترل شده مهدی حسینی‌نیا در نقش رحمان بگذریم. حسینی‌نیا که پیش از این با درخشش در فیلم‌هایی چون متری شش و نیم و شنای پروانه و سریال می‌خواهم زنده بمانم توانایی‌هایش را به رخ کشیده بود این‌بار با چهره‌ای متفاوت و گریمی خاص نقش رحمان را به خوبی ایفا کرده است. مرموز بودن کاراکتر رحمان و آتش زیر خاکستر او در تمام لحظاتی که بهمن حضور دارد یک علامت سئوال بزرگ را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند که شاید پاسخ به آن در آینده این شخصیت نهفته باشد.

تماشای آنلاین سریال یاغی

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم