فروش هابز و شاو در اولین هفته اکران همه فیلم‌ها را کنار زد

فروش هابز و شاو در اولین هفته رکورد جالبی از خود ثبت کرد. با این حال این فیلم فروش کمتری در مقایسه با فیلم‌های اصلی سریع و خشن داشت.

فروش هابز و شاو یا «سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شاو» که دنباله‌ای فرعی برای مجموعه سریع و خشمگین است، در هفته اول خیلی خوب بود. فروش هابز و شاو باعث شد که این فیلم در هفته اول اکران خود در جایگاه شماره یک باکس آفیس قرار بگیرد. فروش هابز و شاو در داخل آمریکا ۶۰٫۸ میلیون دلار بود و در خارج از آمریکا هم توانست ۱۲۰ میلیون دلار بفروشد. فروش هایز و شاو در هفته اول به عنوان یک فیلم فرعی از سری سریع و خشن در نوع خود رکوردی جالب هم به حساب می‌آید. این فیلم با فروش جهانی ۱۸۰٫۸ میلیون دلاری مواجه شد. البته فروش داخل آمریکای هابز و شاو در مقایسه با فیلم‌های اصلی سریع و خشن در طول دهه گذشته کمتر بود. حتی فروش داخل آمریکای هابز و شاو از فروش چهارمین قسمت از مجموعه سریع و خشن که ۷۰٫۹ میلیون دلار بود، کمتر شد. فیلم «خشمگین ۷» همچنان پرفروش‌ترین افتتاحیه را در بین همه قسمت‌های این مجموعه دارد. این فیلم که در سال ۲۰۱۵ اکران شده بود با فروش ۱۴۷ میلیون دلاری در داخل آمریکا روبه‌رو شد. فیلم هابز و شاو که هفته اول اکران خود را تجربه می‌کند توسط «دیوید لیچ» ساخته شده و در آن بازیگرانی مانند «دواین جانسون»، «جیسون استاتهام»، «ادریس البا» و «ونسا کربی» بازی کرده‌اند.

فروش هابز و شاو در هفته اول

فیلم شیرشاه هم توانست ۳۸٫۲ میلیون دلار دیگر هم در این هفته فروش داشته باشد. البته فروش این فیلم در مقایسه با هفته قبل ۴۹ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۳۱ میلیون دلار در داخل آمریکا رسید. پیش بینی می‌شود که فروش داخل آمریکای شیرشاه به ۵۰۵ تا ۵۱۵ میلیون دلار هم برسد. در واقع احتمال دارد که فروش شیرشاه از فروش «دیو و دلبر» با ۵۰۴ میلیون دلار در داخل آمریکا بیشتر شود؛ اما همچنان پایین‌تر از فروش فیلم‌هایی مانند «روگ وان» با ۵۲۹ میلیون دلار و «شوالیه تاریکی» با ۵۳۳ میلیون دلار در داخل آمریکا است. فروش بین‌المللی این فیلم در هفته گذشته هم ۷۲ میلیون دلار بود. تا این لحظه فروش بین‌المللی فیلم شیرشاه به ۷۶۴ میلیون دلار رسیده است. فروش کل شیرشاه هم ۱٫۱۹۵ میلیارد دلار را رد کرده است. در حال حاضر شیره شاه دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ به حساب می‌آید و پشت سر اونجرز پایان بازی قرار گرفته است.

هنوز فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی هم در باکس آفیس حضور دارد. با این حال در هفته گذشته نسخه بلوری اونجرز پایان بازی منتشر شد. فروش انتقام جویان: پایان بازی در هفته گذشته ۶۷ درصد کاهش پیدا کرد. این فیلم هفته گذشته ۳۱۳ هزار دلار دیگر هم فروش کرد و فروش داخل آمریکای آن به ۸۵۷٫۴ میلیون دلار رسید.  فروش بین‌المللی این فیلم هم ۲٫۷۹۴ میلیارد دلار رسیده است. هنوز زمان زیادی به اسکار باقی‌مانده، اما فکر نمی‌کنم که اونجرز اندگیم بهتر از فیلم‌هایی مانند «تاریک‌ترین لحظات»، «راپسودی بوهمی»، «کتاب سبز» و «معاون» باشد.

فیلم بعدی باکس آفیس این هفته هم «روزی روزگاری در هالیوود» است. جدیدترین ساخته «کوئنتین تارانتینو» توانست ۲۰ میلیون دلار دیگر هم در داخل آمریکا فروش داشته باشد. در حال حاضر فروش داخل آمریکای این فیلم به ۷۸٫۸ میلیون دلار رسیده و از فروش «هشت نفرت‌انگیز» عبور کرده است. به نظر می‌رسد که این فیلم بتواند در تابستان به فروش خوبی برسد و رکورد فروش ۱۰۰ میلیون دلار را پشت‌سر بگذارد. البته فروش این فیلم در مقایسه با فروش هفته گذشته ۵۱ درصد کاهش داشت. این فیلم در هفته اول اکران خود توانست به فروش ۴۱ میلیون دلاری دست پیدا کند.

فروش روزی روزگاری در هالییود

فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه هم فروش خوبی در هفته گذشته داشت. این فیلم که توسط سونی ساخته شده ۷٫۷۵۵ میلیون دلار دیگر هم در آمریکا فروش داشت. البته فروش این فیلم در مقایسه با هفته گذشته ۳۷ درصد کاهش داشته است. فروش داخل آمریکای فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه از ۳۶۰٫۳ میلیون دلار عبور کرد. فروش بین‌المللی این فیلم در هفته گذشته ۹٫۵ میلیون دلار بود که توانست کل فروش بین‌المللی را به ۷۱۵ میلیون دلار برساند. در حال حاضر فروش کلی مرد عنکبوتی دور از خانه به ۱٫۰۷۵ میلیارد دلار رسیده است.

یکی دیگر ساخته‌های دیزنی هم همچنان در باکس آفیس حضور دارد. انیمیشن داستان اسباب بازی ۴ توانست در هفته گذشته ۷٫۲ میلیون دلار دیگر در آمریکا و ۱۰٫۲ میلیون دلار دیگر در بازار بین‌المللی فروش داشته باشد. فروش کل این فیلم در آمریکا به ۴۱۰ میلیون دلار رسیده و فروش بین‌المللی آن هم از ۵۴۹٫۲ میلیون دلار عبور کرده است. در حال حاضر داستان اسباب بازی ۴ توانسته به فروش کل ۹۵۹٫۳ میلیون دلار در سرتاسر دنیا دست پیدا کند. این انیمیشن دومین قسمت پرفروش این سری به حساب می‌آید و تا این لحظه پشت سر داستان اسباب بازی ۳ قرار دارد.

حالا بد نیست نگاهی داشته باشیم به فروش ۱۰ فیلم اول باکس آفیس در کشور آمریکا.

فروش هابز و شاو باعث شد که این فیلم در جایگاه اول باکس آفیس در آمریکا قرار بگیرید. فیلمی که ۶۰٫۸ میلیون دلار در آمریکا فروش کرد. جایگاه دوم در اختیار شیرشاه است. این فیلم در هفته گذشته فروش ۳۸٫۲ میلیون دلاری را در داخل آمریکا پشت سر گذاشت. جایگاه سوم باکس آفیس در هفته گذشته را روزی روزگار در هالییود به خود اختصاص داد. این فیلم هفته گذشته در جایگاه دوم باکس آفیس قرار گرفته بود. روزی روزگاری در هالییود در هفته گذشته ۲۰ میلیون دلار دیگر هم در آمریکا فروش داشت. مرد عنکبوتی: دور از خانه با فروش ۷٫۷ میلیون دلاری در داخل آمریکا به جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته رسید. انیمیشن داستان اسباب بازی ۴ هنوز می‌فروشد و قصد دارد خود را به فروش جهانی یک میلیارد دلار نزدیک کند. این انیمیشن در هفته گذشته ۷٫۱ میلیون دلار در داخل آمریکا فروش داشت و در مکان پنجم قرار گرفت.

فروش داستان اسباب بازی 4

فیلم «دیروز» که در مکان ششم باکس آفیس قرار دارد هم فروش ۲٫۴ میلیون دلاری را در هفته گذشته تجربه کرد.  فیلم «وداع» که هفته گذشته در جایگاه دهم جدول باکس آفیس قرار داشت این هفته به جایگاه هفتم رسیده است. این فیلم در هفته گذشته ۲٫۴ میلیون دلار فروش داشت. فیلم خزیدن هم این هفته فروش ۲٫۱ میلیون دلاری داشت و در مکان هشتم قرار گرفت. فیلم علاءالدین همچنان جزو ۱۰ فیلم پرفروش باکس آفیس دیده می‌شود. این فیلم ۲ میلیون دلار دیگر هم فروش داشت و در مکان نهم باکس آفیس قرار گرفت. فیلم دهم باکس آفیس این هفته هم «آنابل به خانه می‌آید» است که ۸۷۵ هزار دلار فروش داشت.


منبع: Coming SoonForbes –  Forbes

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم