گفت‌وگو با حسین مهری به بهانه حضور در شب‌های مافیا

پیشنهاد کردم پرده‌ای بین بازیکنان و عوامل کشیده شود!

«هنر بازیگری در بازی مافیا به کار نمی‌آید»

حسین مهری بازیگر جوانی است که امروز برای بسیاری از مخاطبان سینما و سریال‌های تلویزیونی چهره‌ای آشناست اما این بازیگر گزیده‌کار، بازیگری را با تئاتر آغاز کرده و حدود ۲۰ سال از عمر حرفه‌ای‌اش را روی صحنه تئاتر و در مواجهه چهره به چهره با مخاطب زندگی کرده است. مهری، در مجموعه‌های پرمخاطب پایتخت، نابرده رنج و زیر هشت ایفای نقش کرده و بازی او در سریال زمانه بود که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و با این مجموعه به چهره شناخته‌ شده‌ای برای مخاطبان تبدیل شد.
این بازیگر جوان سینما و تلویزیون، به تازگی در فصل چهارم مسابقه شب‌های مافیا در کنار جمعی از بازیگران حضور داشت و بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت که با استقبال مخاطبان نیز همراه شد و بسیاری از کاربران فضای مجازی نیز در کامنت‌های خود بازی او را تحسین کردند. به همین بهانه با او گپ‌و‌گفت کوتاهی داشته‌ایم که می‌خوانید.

ترین‌های مافیایی

 • شما پیش از حضور در مسابقه شب‌های مافیا چقدر با این بازی آشنایی داشتید؟

حسین مهری: یک آشنایی جزیی داشتم و قبلا در حد یکی دو دست بازی کرده بودم. برای مسابقه شب‌های مافیا هم مقداری تمرین جزیی شد و مواردی را درباره این مسابقه به ما گفتند که با فضای بازی آشناتر شدیم.

 • بسیاری از مخاطبان بازی شما را دوست داشتند و به نظرشان خوب در این مسابقه ظاهر شدید نظر خودتان چیست؟

در بخش آخر که افتضاح ظاهر شدم! اما با این حال یکی از نکات خوب این برنامه زمان طولانی آن بود.

حسین مهری در شب‌های مافیا

 • نگاه شما به این بازی چطور است و چقدر برای شما جدی است؟

من به عنوان یک بازی به آن نگاه می‌کنم که البته به نظرم بازی خوبی هم نیست چون یا باید دروغ بگویی یا دروغ بشنوی. البته این که در مسابقه شب‌های مافیا با دوستان و همکاران دور هم جمع می‌شویم و بازی می‌کنیم بسیار جذاب است و لذت می‌بریم از این که برنامه خوب و دیدنی برای مردم ساخته می‌شود و من هم برای همین در این مسابقه شرکت کردم اما این که بخواهم این بازی را در خانواده و جمع دوستانم همیشه بازی کنم، نه آنچنان جذابیتی برایم ندارد.

 • فکر می کنید این بازی چه نکته‌ای می‌تواند برای بازیکنان داشته باشد؟

به نظر من بیشتر به کسانی که بلد نیستند دروغ بگویند یاد می‌دهد چطور دروغ بگویند و ظاهرسازی کنند که نمونه‌هایش را می‌توان در جامعه امروزمان هم دید که به وفور این دروغ‌ها گفته می‌شود به طوری که انگار بخشی از فرهنگ ما شده است.

 • این بازی چقدر به  هنر بازیگری ارتباط دارد و آیا از استعداد بازیگری هم می‌شود برای برنده شدن بهره گرفت؟

نه فکر نمی‌کنم. دروغی که در مافیا گفته می‌شود خیلی به مرز واقعیت نزدیک‌تر است تا بازیگری. برای همین به نظرم هنر بازیگری در بازی مافیا اصلا به کار نمی‌آید. آدم‌ها زمانی دروغ می‌گویند که بخواهند حقیقتی را پوشش بدهند اما در بازیگری شما بازی می‌کنید. بنابراین اگر بتوانید به گونه‌ای از بازیگری استفاده کنید و به مرزی برسید که حقیقتی را پوشش بدهید و در عین حال حریف شما متوجه نشود که در حال بازیگری هستید، آن هنگام یک بازی در حد اعتلا کرده‌اید.

حسین مهری در شب های مافیا

 •  به نظر شما آیا نوع پیشگیری از تقلب در این مسابقه کافی بود؟

من برای پیشگیری از تقلب در این بازی پیشنهاد دادم که بازیکنان تلفن‌های همراهشان را تحویل بدهند، ماسک بزنند و در حین بازی از سرویس بهداشتی استفاده نکنند و علاوه بر این‌ها پرده‌ای بین بازیکنان و عوامل کشیده شود و کسانی هم که رای گرفته می‌شود و از بازی بیرون می‌روند، به بازیکنان نزدیک نباشند که این پیشنهاد به لحاظ اجرایی پذیرفته نشد ولی اگر پذیرفته می‌شد، هم نگرانی‌ها برای امکان تقلب کمتر می‌شد و هم برای مخاطب و بیننده بازی جذاب‌تری می شد.

 • کدام نقش را در این مسابقه بیشتر دوست دارید که بازی کنید؟

نقش حرفه‌ای به نظرم جذاب‌تر از دیگر نقش‌هاست.

 • کدام یک از بازیکنان به نظر شما بازی خوبی داشت و حرفه‌ای ظاهر شد؟

همه بازیکنان خوب بودند اما به نظرم حامد آهنگی بازی خیلی خوبی داشت و من بازی‌ او را دوست داشتم.

 • حضورتان در این مسابقه چطور تجربه‌ای بود؟

تجربه بانمک و جذابی بود و خیلی به من در کنار دوستان و همکارانم خوش گذشت.

 • برای دوره‌های بعد هم علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه هستید؟

دوستان برنامه شب‌های مافیا باید دوست داشته باشند که من در دوره‌های بعد باشم یا نه ولی در مجموع در برنامه شب‌های مافیا یک گروه بسیار خوب و دوست داشتنی حضور دارد و در جمع همکاران به ما خیلی خوش می‌گذرد اما حضورم در دوره‌های بعد بستگی به نوع اجرا دارد که چگونه باشد.

 • کار تازه‌ای برای آینده نزدیک در سینما، تلویزیون یا نمایش خانگی دارید؟

بله. مشغول بازی در یک کار سینمایی هستم.

تماشای آنلاین شب‌های مافیا در فیلیمو

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم