تقدیر و تحسین فدراسیون کشتی از آخرین ساخته محمد کارت

تقدیر کشتی‌گیران از یاغی

محمد کارت کارگردان سریال یاغی (نمایش خانگی) که در مورد سرگذشت یک کشتی‌گیر نوجوان ساخته شده است، صبح امروز با حضور در فدراسیون کشتی با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کارت که کارگردانی فیلم سینمایی شنای پروانه را در کارنامه کاری خود دارد، در دیدار با رئیس فدراسیون کشتی در مورد حواشی و فضای رسانه‌ای سریال یاغی که این روزها مورد توجه و علاقه مردم و جامعه کشتی قرار گرفته است، صحبت کرد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نیز با قدردانی از زحمات محمد کارت و گروه همکار ایشان در ساخت سریال یاغی، توجه به ورزش ملی کشور را یک امر مهم دانست و گفت: اگر بتوانیم قهرمان‌سازی خوبی در فضای سریال و فیلم سینمایی در کشتی داشته باشیم، نتیجه آن حضور گسترده نوجوانان و جوانان علاقمند به سالن‌های کشتی است و هرچه کمیت کشتی‌گیران بالا برود، می‌توانیم شاهد درخشش چهرها و ظهور استعدادهای بیشتری در کشتی باشیم.

وی تصریح کرد: کشتی برند ورزش ایران در جهان است و بعنوان یک ورزشی که ریشه در تاریخ، فرهنگ و مذهب این کشور دارد، جزئی از میراث فرهنگی ما محسوب می‌شود که باید در حفظ و انتقال آن به نسل بعدی کوشا باشیم.

دبیر خاطرنشان کرد: هرچه بیشتر بتوانیم کشتی را در رسانه‌ها بالا ببریم، در نهایت ورزش ایران سود آن را خواهد برد، چراکه این پتانسیل در کشتی وجود دارد که بتواند در رقابت‌های المپیک و جهانی بیش از پیش برای کشورمان افتخارآفرین باشد.

در ادامه محمد کارت و علیرضا دبیر در کمپ تیم‌های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافتند و پس از بازدید از امکانات این مجموعه، به دیدار اعضای تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان که اردوی آن‌ها در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده در حال برگزاری است رفتند.

محمد کارت در بین کشتی‌گیران فرنگی کار در مورد هدف خود از ساخت سریال یاغی، گفت: فقط می‌خواستم که مسیر سختی را که یک کشتی‌گیر برای رسیدن به موفقیت و کسب مدال، آن هم در شرایط سخت جامعه از نظر اقتصادی طی می‌کند و همچنین همت بالا، زحمت، تلاش و رشادت‌هایی که در این مسیر طولانی دارد را، به مردم نشان دهم و در قسمت‌های آینده، این سریال کامل‌تر و جذاب‌تر خواهد شد، و در آینده به صورت کامل و جامع در مورد ساخت این سریال با رسانه‌ها گفت‌و‌گو خواهم کرد.

کارت همچنین با حضور در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی، با ملی‌پوشان تیم‌های کشتی آزاد جوانان و نوجوانان و فرنگی نوجوانان نیز دیدار کرد و در پایان با قدردانی از مجموعه‌ی فدراسیون کشتی و زحمات کشتی‌گیران ملی‌پوش، برای آن‌ها در رقابت‌های جهانی پیش رو آرزوی موفقیت کرد.

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم