نکات مهم قسمت دوازدهم سریال جیران

وقتی عشق حکم به عقل می‌دهد

قسمت دوازدهم سریال عاشقانه جیران در حالی از فیلیمو پخش شد که اتفاقات و دسیسه‌های داخل کاخ ناصری هر روز ابعاد تازه‌تری به خود می‌گیرد. با هم مروری بر نکات مهم این قسمت از سریال می‌‌کنیم.

همه چیز درباره سریال جیران

سکانس برتر قسمت دوازدهم سریال جیران

یکی از سکانس‌های جذاب قسمت دوازدهم سریال جیران مربوط به زهر چشم گرفتن خواجه روشن از شازده بصیر بود. شازده قاجار که چشم به نقره دارد در سکانسی مرعوب نفس هوسباز خود شد تا روشن در قامت یک زن به خلوت او رفته و با تهدید شازده عیاش قاجار او را سر به راه کند.

 بازی برتر قسمت دوازدهم

مهد علیا در سکانس ابتدایی سریال شخصیتی چند وجهی از خودش نشان داد. زنی قدرتمند و صاحب نفوذ که در برابر عشق کرنش کرده و لگام زورگویی را کشیده و دوست دارد در خلوت عاشقانه‌اش با سلمان همچون زنان رعیت زاده غرق در روزمرگی و عشق و آرامش باشد. بازی مریلا زارعی و توجه به ظرافت‌های این دو وجه متفاوت از یک شخصیت و درک صحیح آن در اجرا جزو بازی‌های ماندگار این سریال به حساب می‌آید.

 نیرنگ تاج‌الدوله

در میانه دعوا و کشمکش‌های مهدعلیا و ملک‌زاده برای متقاعد کردن بیوه میرزا تقی برای نکاح با فرزند قاتل امیرکبیر، آنچه که بیش از هر چیز به چشم آمد حیله و نیرنگ تاج‌الدوله یکی از زنان عقدی دربار است که چشمان انتقام جوی ملک‌زاده را درک کرده و از آب گل‌آلود خونخواهی امیرکبیر ماهی ولیعهدی فرزندش را صید می‌کند. مکر زنانه در دربار ناصری بیشتر از تیزی شمشیر و قدرت تپانچه کارکرد دارد.

 دست جیران رو شد

در میانه بهت و حیرت جیران از تصمیم ملک‌زاده برای پوشیدن رخت سفید و راضی شدن خواهر ناصرالدین‌شاه برای زندگی با میرزا کاظم، ملک‌زاده به خوبی حال و هوای جیران و بغض فروخورده او را درک کرد. دلدادگی مقوله پیش پا افتاده‌ای نیست تا بتوان پشت رنگ و لعاب زندگی درباری پنهانش کرد. اما چیزی که مسلم است جیران برای آنکه میان عقل و دل حکم به بقای جاودانه زندگی‌اش بدهد باید عشق سیاوش را از سر بیرون کند و شاه عاشق‌پیشه قاجار را در میان وفای خود نمک‌گیر کند.

 زورآزمایی در وقت اضافه

بساط کشتی پهلوانی میان پهلوانان نامدار شهر در حضور شاه و در روز عروسی ملک‌زاده، ملغمه‌ای است سخت و عجیب که می‌تواند خط جدیدی از داستان را در قصه باز کند. زورآزمایی بهادر نوچه شازده بصیر با پهلوانان نامی شهر و سیاوشی که سرکش و حق طلب است می‌تواند در حضور شاه وضعیت متفاوتی را رقم بزند. باید منتظر قسمت جدید باشیم.

نکته فنی و هنری قسمت دوازدهم سریال جیران

آنچه از قسمت دوازدهم سریال جیران برمی‌آید و استارت آن در قسمت قبلی خورد، تغییر در جنس موسیقی و اضافه شدن ملودی و رنگ‌های جدید در موسیقی متن سریال جیران است. چیزی که با گذشت بیش از ده قسمت از سریال، به شدت احساس می‌شد و حالا می‌توان حضور و نقش آهنگساز زبردستی چون فردین خلعتبری را در جذاب شدن بیشتر این سریال احساس کرد.

تماشای آنلاین سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم