نکات خواندنی قسمت هفتم سریال جیران

عشق تو پشت جنون محو شده

قسمت هفتم سریال عاشقانه جیران در حالی هفته اول سال ۱۴۰۱ پخش شد که سیاوش سرخورده از عشق به دنبال راه‌حلی است برای آنکه بتواند بحران‌های ناشی از فراق خدیجه را با خودش حل و فصل کند. در ادامه سعی می‌کنیم نکات مهم و دیدنی قسمت هفتم سریال جیران را با هم مرور کنیم.

همه چیز درباره سریال جیران

چهره برتر

هنوز داغ از دست دادن خدیجه برای سیاوش تازه است. او قدرت هضم این فاجعه و این دزدی عشق را ندارد و شوریده حال و تلخ‌کام به دنبال سرنوشت جدیدتری است. به نظر می‌رسد سیاوش نقش جدی‌تر و مهم‌تری در آینده سریال دارد و این را می‌شود از همین تصاویر قسمت هفتم سریال جیران متوجه شد.

سکانس برتر قسمت هفتم

سیاوش با حال و احوال پریشان و ناراحت به عشرتکده‌ای در شهر می‌رود و برای اولین بار لب به نجسی می‌زند. نوچه‌های شازده بصیر که حال و احوال سیاوش را دیدند سر به سر سیاوش می‌گذارند و سیاوش شروع به مجادله با آن‌ها می‌کند. سکانس زد و خورد سیاوش با نوچه‌های شازده بصیر یکی از سکانس‌های دیدنی قسمت هفتم بود.

بازیگر برتر قسمت هفتم سریال جیران

غلامرضا نیکخواه بازیگر قدیمی تئاتر و تلویزیون که سابقه زیادی در ایفای نقش‌های کمدی دارد در سریال جیران یکی از خواجگان دربار است که خواجه مستقیم جیران به حساب می‌آید و سعی می‌کند جیران را برای حضور مستمر در دربار شاه آماده می‌کند. غلامرضا نیکخواه در نقش عزیز آقا در قسمت هفتم سریال جیران در ادامه نقش‌آفرینی موفقش در نقش یکی از خواجگان دربار بازی به یاد ماندنی‌ای را ثبت کرده است.

عکس قسمت هفتم سریال جیران

چهره مرموز هفته

در ادامه نوشته هفته گذشته در این قسمت هم شاهد حضور سوال‌برانگیز کفایت خاتون با بازی رویا تیموریان در دربار شاه بودیم. پس از آنکه دولت میرزا آقاخان نوری در تامین گوشت قرمز دچار بحران شد، آقاخان نوری به سراغ کفایت خاتون رفت و او که یکی از تجار معتبر کشور است قول داد در صورت کم کردن مالیات به یک سوم، تامین گوشت کشور را به تعادل برساند. این نشان‌دهنده قدرت زنان در دوره قاجار است و اساسا نگاه صرفا جنسیتی به زن در دوره قاجار با توجه به تاثیرگذاری زنان کاملا امری باطل به حساب می‌آید.

اتفاق مهم هفته

ننه آشوب پیرزنی مرموز در روستای کوهسار است که از همان قسمت نخست پیش‌بینی‌های تلخی درباره زندگی خدیجه و فراغ سیاوش و خدیجه کرد. چهره‌ای کنجکاوی‌برانگیز که در قسمت هفتم هم آینده سیاوش و چگونگی زندگی او را در میان قراول‌های دربار ناصری پیش‌بینی کرد. به نظر می‌رسد یکی از اتفاق‌های سریال حضور ننه آشوب با بازی بهناز نازی است. شخصیتی که بسیاری از گره‌های سریال را در آینده باز خواهد کرد.

 

با پخش قسمت هفتم سریال جیران، این مجموعه به روزها و اتفاقات مهم رسیده است. جیران در دربار شاه آزمون چگونه زیستن را پشت سر می‌گذارد و سیاوش تصمیم‌های جدی‌تر برای آینده زندگی‌اش گرفته است. نگاه پر از کینه و خشم سیاوش به تصویر ناصرالدین‌شاه هنگام استخدام در قراول‌های کاخ نشان می‌دهد قسمت‌های آینده آبستن رخدادهای سخت‌تر و عجیب‌تری خواهد بود. زنده یاد افشین یداللهی در یکی از ترانه‌هایش درباره مرز میان عشق و جنون می‌گوید: عشق تو پشت جنون محو شـده، هوشیاری است مگو سهو شده

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. نرگس می‌نویسد

    باید اسم سریال رو میزاشتید سیاوش
    نه جیران
    انقدر که این سیاوش رو نشون میدین جیران دو دقه هم تو صحنه نبود