در اکران آنلاین فیلیمو تماشا کنید

معرفی کامل و نقد فیلم شادروان

عکس‌های صحنه و پشت صحنه فیلم شادروان را اینجا ببینید

فیلم شادروان دومین اثر حسین نمازی است که اولین نمایشش در چهلمین جشنواره فیلم فجر بود و حالا در اکران آنلاین به‌طور اختصاصی از فیلیمو پخش می‌شود. فیلمبرداری این فیلم در اطراف تهران انجام شده و ماجرای زندگی یک خانواده حاشیه‌نشین را روایت می‌کند. اینجا اطلاعات کاملی از این فیلم و عکس‌هایش و همین‌طور اولین نقدهای نوشتاری و شفاهی به فیلم و خلاصه اتفاقاتی که در جشنواره بر شادروان گذشته را می‌خوانید.

خلاصه داستان فیلم شادروان

خلاصه داستان فیلم شادروان از این قرار است که پس از فوت ناگهانی پدر خانواده، نادر که پسر بزرگ اوست باید تمام مخارج آی‌سی‌یو و کفن و دفن او را متقبل شود؛ خانواده آن‌ها که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند درآمدی جز سبزی فروشی ندارند.

 

بازیگران و عوامل فیلم شادروان

رضا رویگری، بهرام ابراهیمی، ایمان برات‌پور، سینا مهراد، گلاره عباسی، نازنین بیاتی، بهرنگ علوی، حافظ نبی‌زاده، بهناز نادری، اعظم کبودیان، فرناز صالحتاش، الهه افشاری، رویا تیموریان، محسن مهری، سجاد رضایی، بابک جعفریه، مریم افشار و محمدموسی اکبری

نویسنده و کارگردان: حسین نمازی، تهیه کننده: عباس نادران، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، مدیر صدابرداری: بابک اردلان، طراح صحنه: بهزاد جعفری طادی‌، طراح لباس: فاطمه صفری زاده، طراح چهره‌پردازی: امید گل‌زاده، مدیر تولید: عماد طاهری، مدیر تدارکات: هادی غفارلو، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، مدیر صدابرداری: بابک اردلان، طراح صحنه: بهزاد جعفری طادی‌، طراح لباس: فاطمه صفری زاده، طراح چهره‌پردازی: امید گل‌زاده، مدیر تولید: عماد طاهری، مدیر تدارکات: هادی غفارلو، دستیار کارگردان و مدیر برنامه‌ریزی: سعید بیات، منشی صحنه: آرزو قربانی، روابط عمومی: زهرا دمزآبادی، عکاس: محمد صادق زرجویان.

تماشای آنلاین فیلم شادروان

نظرات منتقدان درباره شادروان حسین نمازی

نقد شفاهی محمدرضا مقدسیان بر فیلم شادروان

رضا صائمی

حسین نمازی در فیلم «شادروان» یک کمدی موقعیت قابل قبولی را به تصویر می‌کشد که از دل یک فضای تراژیک بیرون آمده و به فضای آبزرود نزدیک می‌شود. تلاش یک خانواده تهی دست برای کفن و دفن پدرشان. مراسمی که به واسطه فقر و برخی موانع حاشیه‌ای به یک معضل بدل می‌شود که به واسطه آن قصه فیلم بسط پیدا کرده، شخصیت‌ها معرفی شده و موقعیت‌های مفرح و طنازانه‌ای در درون آن شکل می‌گیرد.

در واقع با مرگ پدری تهی دست و بی مسئولیت، خانواده‌اش حتی در دفن جنازه او هم دچار مشکل می‌شوند. فیلم از چند خرده روایت هم بهره می‌گیرد که البته به طور مستقیم با خط اصلی داستان نسبت دارد. تلاش اطرافیان برای کمک کردن به این خانواده برای برگزاری آبرومندانه مراسم خاکسپاری تداعی‌گر فیلم مهمان مامان و تلاش همه برای برگزاری مهمانی است. شادروان در عین حال و در ذات خود یک کمدی انتقادی و آسیب شناسانه درباره طبقات فرودست جامعه است که گاهی با وجود طنز نهفته در آن نمی‌توان تلخی آن را فراموش کرد. شادروان در واقع روایتی از اشک‌ها و لبخندهای طبقه فرودست جامعه است.

۳ ویژگی فیلم شادروان:

 • موفق در خلق کمدی موقعیت مینی مالیستی
 • بازی‌های خوب به ویژه سینا مهراد و نازنین بیاتی
 • پرهیز از لودگی و کمدی مبتذل

سید آریا قریشی

می‌توان نکات مثبتی را در مورد شادروان مطرح کرد: موقعیت اولیه جذاب و درگیرکننده است و پتانسیل بالایی دارد؛ شخصیت‌ها – شاید به‌جز معدودی از موارد – برای خنداندن تماشاگر به لودگی‌هایی بی‌ربط به شناخت پیشینِ ما از آن‌ها رو نمی‌آورند؛ تضاد میان لحن و محتوا در مواردی نتیجۀ جالب و غافلگیرکننده‌ای به‌بار آورده؛ و بعضی از بازیگران – در رأس همه بهرنگ علوی – حضوری پذیرفتنی دارند.

با این وجود، واقعیت این است که فیلم به‌جز یک موقعیت اولیه جذاب و چند لحظه بامزه – که تراکم آن‌ها در ۲۰ دقیقه ابتدایی بیش از دیگر قسمت‌های فیلم است – چیز چندانی در چنته ندارد. مشکل – مثل خیلی از فیلم‌های سینمای ایران – به سرگردان بودنِ فیلمنامه برمی‌گردد. شادروان در مورد چیست: تحول یک آدم خودخواه به یک فرد فداکار؟ لزوم گرفتن دست دیگران در مواقع بحرانی؟ تلاش برای بیرون آوردن یک جنازه از بیمارستان؟

ظاهراً در مورد همه است اما واقعیت این است که – از جایی به بعد – فیلم میان این جنبه‌ها سُر می‌خورد بدون این‌که بتواند تعادل چندانی میان آن‌ها برقرار کند. هر چند – کم‌وبیش – تمام این ابعاد در طول فیلم حضور دارند اما به‌نظر می‌رسد در هر کدام از پرده‌های فیلمنامه یکی از این ابعاد به محور کار تبدیل می‌شود. چندپاره‌‎بودنِ داستان (نمود این چندپاره‌بودن را در تغییر ناگهانی موضع فیلم نسبت به گروهی از اطرافیان شخصیت‌های اصلی در اواخر فیلم مشاهده می‌کنیم) و خالی‌شدن دست فیلمنامه‌نویس بعد از پردۀ اول ضربه‌ای جدی به کار زده است.

۳ ویژگی فیلم شادروان:

 • بازی بهرنگ علوی در نقشی که شباهت چندانی به نقش‌های پیشین او ندارد
 • چهره‌پردازی خوب
 • چندپارگی و اکتفا کردن به چند شوخی لحظه‌ای از جایی به بعد

نقد شفاهی احسان ناظم بکایی بر فیلم شادروان

علی نعیمی

حسین نمازی در دومین فیلمش به سمت آثار ابزورد و متفاوت رفته است و تلاش کرده تا با ساخت کمدی موقعیت از دل یک اتفاق تلخ بخش کمدی ماجرا را بیرون بکشد. موقعیت پارادوکسیکال یک خانواده عزادار در میان رخدادهای غیرمنتظره همان چیزی است که شاید در آثار فیلمسازانی همچون عبدالرضا کاهانی مشاهده کردیم و نمازی در شادروان به تمامی به ساختار و بستر ژانر وفادار مانده است.

۳ ویژگی فیلم شادروان:

 • بازی‌های خوب بازیگران از جمله سینا مهراد و بهرنگ علوی
 • سکانس حضور در ثبت احوال برای دریافت شناسنامه
 • ضرباهنگ خوب فیلم و خلق موقعیت‌های کمدی

کمال پورکاوه

مواجهه با جدیدترین ساخته حسین نمازی، بار دیگر معضل فیلمهای کمدی این سال‌ها را به ما یادآوری می‌کند. معضلی که بیش از هر چیز بر روی ساده انگاری و سهل پسندی تماشاگرش حساب باز کرده و می‌کوشد داستان یک خطی و نیم بند خود را با اتکا به شوخی‌های کلامی و نمایش کم هوشی کاراکترهایش به پیش ببرد.
در این مسیر، شادروان همان مسیری را طی می‌کند که کمدی‌های نود شبی تلویزیون در دهه هفتاد با اتکا به یک داستان عاشقانه رقیق و دم دستی طی می‌کردند.

شاید تنها ذوق و سلیقه نویسنده فیلمنامه برای به روز کردن دستمایه‌ای که در اختیار داشته است، وارد کردن مقدار متنابهی توالت گرافی! و شوخی‌هایی بند تنبانی باشد که ساخته حسین نمازی را از سریالهایی چون زیر آسمان شهر متفاوت می‌سازد. شاید هیچ اثر دیگری به اندازه شادروان نمی‌توانست اعتبار نیم بند بازیگرانی چون گلاره عباسی و نازنین بیاتی را خدشه‌دار نموده و تماشاگر پیگیر را نسبت به انتخاب آن‌ها دچار سرخوردگی و ناامیدی کند.

۳ ویژگی فیلم شادروان:

 • بازی متفاوت بهرنگ علوی
 • رابطه عاشقانه (سینا مهراد و گلاره عباسی) که به کاریکاتوری مضحک شباهت پیدا کرده است
 • پایان‌بندی ناامید کننده

نقد شفاهی ویدیویی محمد صابری بر فیلم  شادروان

 

صحبت های عوامل فیلم شادروان در جشنواره فیلم فجر

حسین نمازی کارگردان: فیلمنامه این اثر، قصه‌ای منسجم دارد اما در بطن آن خرده روایت‌هایی هم به چشم می‌خورد که اگر وجود نداشت فیلم الکن می‌گفت. داستان این فیلم را من در یک روزنامه خوانده بودم و از آن با برداشتی آزاد چنین ایده‌ای را وام گرفتم. من هر قصه‌ای که احساس کنم از پس ساختنش برمی‌آیم را می‌سازم. پایان فیلم ما کمدی نیست و قواعد کمدی در فیلم رعایت نمی‌شود؛ نهایتا می‌توانم فیلم را ملودرامی شیرین بدانم.

سینا مهراد: روزی که این فیلم‌ به من پیشنهاد شد به این فکر نکردم که این نقش متفاوت است و صرفا به قدرت ریسک عباس نادران و حسین نمازی تحسین گفتم و با خواندن فیلمنامه تصمیم گرفتم در این فیلم ایفای نقش کنم؛ اما در رسیدن به نقش با چالش خاصی مواجه نبودم.

رویا تیموریان: من با حسین نمازی پیش‌تر کار کرده بودم و می‌دانستم در یک فضای سلامت و با گوش دادن به ایده‌های متفاوت شروع به ساخت کار می‌کند. برای همین تصمیم گرفتم نقش «نازی» را بازی کنم. فکر می‌کنم این اثر بسیار شفاف، ساده و بدون هیچ پیچیدگی و نقطه‌ای مبهم باشد. این اثر سینمایی ۹۰ دقیقه مردم را شاداب می‌کند.

همه چیز درباره جشنواره فجر ۱۴۰۰

تیزر رسمی فیلم شادروان

پوستر فیلم شادروان

پوستر فیلم شادروان

عکس‌های فیلم شادروان ساخته حسین نمازی

عکس‌های پشت صحنه شادروان

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

13 نظر
 1. طرفدار آقای سینا مهراد و ساعد سهیلی می‌نویسد

  سلام😘😘😘فیلم بسیار عالی بود. ممنونم از سازندش. کسانی هم که میگن مسخره است وقتتونو تلف نکنین، اشتباه میگن. چون بسیار عالیه. حتما ببینینش . آقای سینا مهراد خیلی خوبه🤩😘😘❤❤🙏😘بازیش عالیه. مخصوصا توی فیلم شادروان و ژن خوک 💗💗❤ازتون متشکرم آقای مهراد و نازنین بیاتی عزیز و همچنین آقای بهرنگ علوی و دیگر عوامل☺❤🙏🙏🤝ممنونم که باعث شادی مردم میشوید💙💚💙💚💙💚💙💚💙💚💗💖💝

 2. علیرضا می‌نویسد

  کاش قبل از اینکه فیلم بسازن دو تا نویسنده کمدی ویراستن حیف کمدی که روی این دسته از فیلما بزارن آخه سینا مهراد کجاش کمدی از بازیگرای کمدی استفاده کنین کیا رو آوردین تو فیلم کلی فیلم های بی‌مزه و مزخرف از این دسته فیلم ها وجود داره با کارگردان درستی ندارد یا نویسنده

 3. امید می‌نویسد

  با سلام و تشکر بابت سایت خوبتون.خواستم بگم که یک سری کانالهای تلگرامی دارن تمامی فیلمها و سریالهای شمارو رایگان قرار میدن و یا با قیمتهای خیلی ناچیز میفروشن و برای خودشون مخاطب جمع کردن و این باعث خسارت مالی زیادی به تهیه کننده ها و همینطور سایت شما داره میشه. و همینطور بی احترامی به اوناییه که میخوان به صورت حلال محصولات مورد علاقشون رو خریداری کنند. لطف کنین پیگیری کنین تا این کانالها مسدود بشن. ممنون
  چندتا آیدی از این کانالها رو خدمتتون عرض میکنم.
  […]

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   بی‌نهایت ممنون از اطلاع‌رسانی‌تون. درست می‌گید و کاش خودمون قبل از بستن و مسدود کردن رعایت می‌کردیم.
   فهرست ارسالی شما برای اقدام، به کپی‌رایت فیلیمو ارسال شد.

 4. سعید می‌نویسد

  مزخررررررررررررررررف ترین فیلمی که تا حالا دیدم

 5. نگار می‌نویسد

  فیلم جالب و خنده داری بود در عین حال که کلیشه ای بود و از اول تا آخر خنده به لب دارین
  طنز به دور از جنسیت و حرف های رکیک
  خنده رو به زور از شما نمی گیره خنده خودش میاد میشینه رو لبتون
  برین ببینین و حال کنین

 6. نور می‌نویسد

  اصلا به نظرم فیلم جالبی نبود واقعا پشیمون شدم کاملا بی محتوا

 7. ناشناس می‌نویسد

  راستش مضخرف تراز این فیلم نیست
  اصلا هم طنز نیست
  وقتتون رو تلفش نکنید

 8. ساسان می‌نویسد

  ضعیف ضعیف ضعیف ضعیف و ضعیف

 9. فاطمه کریمی می‌نویسد

  واقعا فیلم خیلی مسخره ای بود و اصلا خنده دار نبود(پیشنهادم هم اینه که اصلا نرید )

 10. رها می‌نویسد

  حقیقتا کمدی و درام …تلخی و طنز

 11. معصومه کبیری ارانی می‌نویسد

  تلفیقی از تلخی وطنز جالب بود پسندیدم

 12. معصومه کبیری ارانی می‌نویسد

  عالی بود دید گاه جدیدی از ارتباط مردم افغانستان وایران