به بهانه 26 سالگی فقدان بازیگر، خواننده و شومنی توانا

دین مارتین؛ حقایق جذاب درباره ستاره جذاب

۲۵ دسامبر ۱۹۹۵ سالمرگ این ستاره است

در دوران اوج دین مارتین، همه دوست داشتند رفیق او باشند. او محبوبیتی هم‌رده رفیقش، فرانک سیناترا، داشت. یک بازیگر خوب، خواننده‌ای عالی و شو منی توانا که در هر ۳ حوزه ستاره‌ای درخشان بود. این مرد با استعدادهای متفاوتش در هر زمینه‌ای توان پول‌سازی و جذب مخاطب داشت و حضورش در فیلم یا برنامه‌ای برای سازندگان آن نعمت بود. در مورد زندگی او بعد از مشهور شدنش حقایق زیاد و مشهوری منتشر شده، به همین دلیل این‌بار می‌خواهیم برویم سراغ گوشه‌هایی از زندگی او که تاکنون خیلی درباره آن صحبت نشده است. این شما و این ۱۰ حقیقت در مورد این ستاره جذاب هالیوود، دین مارتین.

تا ۵ سالگی انگلیسی بلد نبود

۱ـ درباره دین مارتین عجیب است، اما حقیقت دارد! نام تولد او دینو پائولو کروچتی بود و از همین نامش داد می‌زند که در یک خانواده شدیدا ایتالیایی متولد شده است. او تا زمانی که ۵ سالش شد حتی یک کلمه هم انگلیسی بلد نبود!

با درس میانه‌ای نداشت

۲ـ دین مارتین برای مدرسه رفتن ساخته نشده بود. او بعد از گذراندن پایه دهم برای همیشه تحصیل را بوسید و کنار گذاشت. با این‌که بر لهجه ایتالیایی غلیظش و قلدرهای مدرسه غلبه کرده بود، باز احساس می‌کرد درس خواندن اتلاف وقت است. او حس می‌کرد از تمام معلمانش باهوش‌تر است و به همین دلیل در نوجوانی تحصیل را ول کرد تا نامی برای خودش دست‌وپا کند.

یک بوکسور آماتور بود

۳ـ از آن‌جایی که مارتین به همه‌جا سرک می‌کشید و از هر انگشتش یک هنر می‌بارید، در جوانی رفته بود سراغ بوکس آماتور و تحت نام مستعار، بچه‌کروچت، مبارزه می‌کرد. مارتین در بوکس هم انسان موفقی بود و طی ۳۰ مبارزه‌ای که انجام داد، ۲۴ پیروزی کسب کرد.

جوانی و پیری دین مارتیندین مارتین اسمش را دوبار عوض کرد

۴ـ مارتین زمانی که وارد کانون توجهات شد نامش را از دینو کروچتی به دینو مارتینی، تغییر داد. اما چون آمریکا یک خواننده معروف دیگر به اسم نینو مارتینی داشت، مجددا اسمش را عوض کرد و گذاشت دین مارتین.

عاشق کمیک‌بوک‌ها بود

۵ـ استاد میل زیادی به مطالعه جدی نداشت و اهل خواندن کتاب‌های مهم نبود، اما کمیک‌بوک‌هایش را در حد پرستش دوست داشت. مارتین به خاطر شهرتش خجالت می‌کشید کمیک‌بوک بخرد، بنابراین رفیق دیرینه‌اش «جری لوئیس» زحمت این کار را می‌کشید و کتاب‌ها را در خلوت تحویل مارتین می‌داد. مارتین در تمام عمرش فقط یک رمان جدی خواند و آن هم کتاب «زیبای سیاه» نوشته «آنا سیول» بود که با فروشی ۵۰ میلیون نسخه‌ای، به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ تبدیل شد.

بسیار مذهبی و اهل راز و نیاز بود

۶ـ این سوپراستار چنان کاتولیک معتقدی بود که تا پایان عمرش هر شب قبل از خواب نمازش را خواند. آمین!

چهره‌ها از نمای فیلیموشات

دین مارتین کلاستروفوبیا شدید داشت

۷ـ مارتین شدیدا از قرار گرفتن در فضاهای تنگ و بسته وحشت داشت، به حدی که یک‌بار از سوار شدن به آسانسور خودداری کرد و ترجیح داد ۱۸ طبقه را با پله بالا برود و در فضای تنگ آسانسور قرار نگیرد.

یک‌بار در یکی از مهمانی‌های همسرش پلیس خبر کرد!

۸ـ علی‌رغم علاقه‌اش به خوشگذرانی و عیش و نوش، از مهمانی‌های بزرگ بدش می‌آمد. او آن‌قدر از مهمانی بیزار بود که یک‌بار وقتی همسرش یک پارتی برگزار کرده بود، پلیس خبر کرد! ظاهرا استاد در اتاقش مشغول تماشای تلویزیون بوده و اعصابش از سروصدای زیاد مهمانی خرد شده است، تا جایی که به صورت ناشناس به عنوان یکی از همسایه‌های منزل خودش با پلیس تماس گرفته و گفته سروصدای میهمانی منزل آقای مارتین مخل آسایش او شده است.

پلیس هم وارد عمل شده و جشن و سرور را تعطیل کرده!

نکات درباره دین مارتیناو بابت کار نکردن ۳۴ میلیون دلار دستمزد گرفت

۹ـ در سال ۱۹۶۸، مارتین قراردادی سه ساله چرب‌وچیلی به مبلغ ۳۴ میلیون دلار برای اجرای سه فصل دیگر از نمایش دین مارتین امضا کرد. با این حال، قرارداد کمی پیچیدگی داشت. از آن‌جایی که مارتین از تمرین متنفر بود، مجبور نبود تمام هفته برای تمرین حاضر شود. بنابراین یک نفر را جای خودش می‌فرستاد که در تمرین‌ها حاضر باشد. بله، او ۳۴ میلیون دلار دستمزد گرفت تا یک نفر دیگر جایش تمرین کند. در اوقات فراغتش چه می‌کرد؟ گلف‌بازی!

دین مارتین از پیشگامان جراحی پلاستیک بود

۱۰ـ این‌که امروز اکثر ستارگان هالیوود دنبال کشیدن پوست و برداشتن چربی باشند خیلی عجیب نیست، اما مارتین ۲۷ ساله زمانی این کار را انجام داد که انجامش آن هم توسط آقایان چندان معمول نبود! مارتین که از بینی ایتالیایی‌اش رضایت چندانی نداشت، آن را به تیغ جراحان سپرد که کمی فرم آمریکایی‌پسند به آن بدهند. جالب این‌جاست که آن زمان مارتین پول انجام این عمل را نداشت و لو کاستلو کمدین معروف هزینه جراحی او را تقبل کرد!

بعدها هم پسر مارتین با دختر کاستلو ازدواج کردند.

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم