همه نکات جذاب قسمت پنجم سریال نیسان آبی

از فرمانده خمسه تا زامیاد جنگی

در قسمت پنجم از سریال نیسان آبی علیرضا خمسه هم به ترکیب بازیگران این سریال طنز اضافه شد تا ایفاگر نقش یک فرمانده سابق جنگ باشد. داستان او تازه شروع شده و باید بیشتر از این‌ها ادامه داشته باشد… بیایید با هم بقیه نکات مهم این قسمت را مرور کنیم.

همه چیز درباره سریال نیسان آبی

از همان قسمت ابتدایی نیسان آبی و به‌واسطه ماجرای علاقه مفرط جمشید با بازی حسین یاری به جمشید هاشم‌پور، شاهد ارجاعات بسیاری به نقش‌آفرینی‌‌های ماندگار این هنرپیشه محبوب سینمای ایران در دهه ۶۰ و ۷۰ بودیم. این عشق و علاقه افراطی یک هوادار به بازیگر محبوبش اما در قسمت پنجم صورت بامزه‌تری هم به خود می‌گیرد. جمشید و زری،‌ در سکانسی از این قسمت،‌ دیالوگ‌های یکی از فیلم‌های جمشید هاشم‌پور را حفظ کرده و سعی می‌کنند عین همان سکانس را در خانه خود بازی کنند! شوخی بامزه این سکانس آنجا بامزه‌تر می‌شود که منوچر هادی در مقام کارگردان هم سعی می‌کند ارجاعاتی به کارگردانی فیلم اصلی بدهد و نمای بسته فرزند جمشید که خود را به خواب زده است را به همین بهانه در لابه‌لای این سکانس گنجانده است!

منوچهر هادی که پیش‌تر در فیلم سینمایی آینه بغل هم به موضوع شبکه‌های اجتماعی پرداخته بود، در قسمت پنجم نیسان آبی هم باب شوخی با قدرت این رسانه نوظهور را باز می‌کند. رضا خرسند در اعتراض به صاحبخانه جمشید که وسایل او را به خیابان ریخته است اقدام به ضبط تصاویری برای پخش از فضای مجازی می‌کند. تگ کردن علی دایی و پرویز پرستویی به عنوان دو چهره محبوب و فعال در حوزه اقدامات خیره،‌ از شوخی‌های این سکانس است.

مهران غفوریان در سریال نیسان آبی

با افزوده شدن علیرضا خمسه، تیم کمدین‌های حاضر در سریال نیسان آبی کامل‌تر شد. البته علیرضا خمسه که از قسمت پنجم به داستان وارد شده است، تا اینجا نقشی کاملا جدی را برعهده دارد. حاج‌آقا ستاری یکی از فرماندهان جنگ است که به منظور حل مشکل مسکن جمشید، وارد داستان نیسان آبی شده است. خمسه که ید طولایی در ایفای نقش‌های جدی و در عین حال خلق موقعیت‌های کمدی دارد، این‌بار هم حضور متفاوت مقابل دوربین داشته است.

منوچهر هادی اهل ریسک کردن است تا جایی که پای بسیاری از جزییات فیلمنامه ایستاده و دست به تجربه‌های متنوعی در زمینه کارگردانی و فضاسازی زده است. پیش‌تر هم از تنوع بصری فضای داستان در‌«نیسان آبی» گفته بودیم. در قسمت پنجم اما فلاش‌بکی به دوران دفاع مقدس داریم که نشان‌دهنده توانمندی منوچهر هادی در تغییر فضاسازی با ژانری به کل متفاوت، در یک سریال است. سکانس کوتاه مرتبط با حضور جمشید و رضا در منطقه جنگی علاوه‌بر شوخی‌های بامزه با این موقعیت جدی، نشان از توانایی هادی در کارگردانی در یک فضای ملتهب و پر از جلوه‌های میدانی را داشت.

پری و زری، خواهران دوقلوی داستان «نیسان آبی» تا همین‌جا هم موقعیت‌های مشترک بامزه‌ای را در سریال خلق کرده‌اند اما در قسمت پنجم شاهد بازی ویژه بهناز جعفری و یکتا ناصر در یکی از همین موقعیت‌ها هستیم. جایی که خواهر، به خانه خواهرش پناه آورده و می‌خواهد مدتی طولانی آنجا بماند اما خواهر دیگر ناراحت است و در عین حال تلاش دارد ناراحتی‌اش را در لفافه تعارفات پنهان کند!

تماشای آنلاین سریال نیسان آبی

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم