مصاحبه با نیکول کیدمن و تجربه بازی در مینی سریال دروغ های کوچک بزرگ

هیچ‌کس آن‌طوری که به نظر می‌رسد نیست

نیکل کیدمن بازیگر نقش سلست رایت در سریال دروغ های کوچک بزرگ، برنده جایزه بهترین بازیگر زن در بخش مینی سریال مراسم گلدن‌گلوب، در مصاحبه‌اش با هلمس پلیس Holmesplace درباره دروغ‌های کوچک و بزرگ می‌گوید: «داستان این سه زن یک نکته را ثابت می‌کند، اینکه هیچ زندگی کاملی وجود ندارد. همه، برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.» او در این گفت‌وگو سعی می‌کند به موضوعات مختلفی اشاره کند. از جمله موضوع تجاوز به زنان که در تمام دنیا اتفاق می‌افتد و کمتر درباره آن صحبت می‌کنند. این گفت‌وگوی ترجمه‌شده را بخوانید.

 • نقش خودتان را در این سریال چطور ارزیابی می‌کنید؟

درابتدا نقش مدلین برای من در نظر گرفته شده بود و بعد در جلساتمان با دیوید‌ کلی (نویسنده فیلمنامه این سریال) تصمیم بر این شد که من مناسب نقش سلست هستم. درباره آن بیشتر حرف زدیم و قالب اصلی نقش را پیدا کردیم.

 • شخصیت سلست چقدر به خودت شبیه است؟

هرکسی نگاه متفاوتی نسبت به نقشش دارد. به هر حال در بازیگری گاهی هم زندگی خودتان را بازی می‌کنید و همیشه به احساسات و تجربیات خودتان متکی هستید.

 • درباره ریس‌ویترسپون همبازی و شریکتان در این سریال بیشتر بگویید.

وقتی درباره شخصیت مدلین در فیلمنامه می‌خوانید او را زنی که مدام در حال حرف زدن است، می‌بینید. برای من این کار غیرممکن بود و هیچ‌کس بهتر از ریس نمی‌توانست از عهده این نقش بربیایید. جایی که باید بین کمدی و واقعیت تعادل برقرار کنی. اتفاقا از او پرسیدم که واقعا چگونه از عهده اینکار برمیایی؟ گفت فقط انجامش میدم. ساده اما با تمام وجود. واقعا من خودم از طرفدار‌های ریس هستم.

 • چگونه خود را برای چنین نقش پر از جزییاتی آماده کردید؟ با توجه به اینکه بالاخره این یک مینی سریال ۷ قسمتی بود و زمان شما هم برای تمرین کم.

من خیلی روی شخصیت نقش‌هایی که می‌خواهم بازی کنم وقت می‌گذارم و به جزییات فکر می‌کنم. روی صحنه که می‌روم با تمام وجودم آن نقش را بازی می‌کنم. این روش من است. تصور آن زن در آن موقعیت با تمام عشقم. و پیدا کردن حقیقت.

نیکول کیدمن در سریال دروغ‌های بزرگ کوچک

 • به زندگی بی‌نقص معتقدی؟

هیچ زندگی‌ای کامل نیست و هیچ‌وقت هیچ‌چیز بی‌نقص نمی‌شود. همه برای بقا تلاش می‌کنند و این پیام نهایی این سریال است. طرح اولیه این سریال برگرفته از رمانی با همین نام بود. ما از اتفاقات داخل زندگی دیگران بی‌خبریم. دانسته‌های ما از زندگی دیگران همان چیزی است که خودشان از زندگی‌شان می‌گویند. چیزی هم که ما به یکدیگر می‌گوییم فرافکنی است. خیلی خوب است که بدانیم ما همگی ناقص هستیم و باید به یکدیگر کمک کنیم.

 • خشونت خانگی موضوع مهمی در جهان است. شما در این سریال نقش کسی را بازی می‌کنید که مورد سو استفاده و خشونت قرار می‌گیرد. چطور با این موضوع کنار آمدید؟

واقعا از این موضوع بیزارم. من با سازمان ملل متحد همکاری می‌کنم و اطلاعات زیادی درباره خشونت‌های خانگی و جنایات مربوط به آن دارم. این سریال فقط یک داستان و بخش کوچکی از این معضل جهانی است. این سریال پیامی برای پاسخ دادن به تمام سوالات مربوط به این موضوع نیست. هرچقدر بیشتر درباره پیچیدگی‌های این معضل بدانیم حرف زدن درباره آن سخت‌تر می‌شود. پرداختن به این موضوعات برایم بسیار مهم است. موضوعاتی مثل آزار جنسی و تجاوز در تمام جهان وجود دارد که هنوز برای رسیدگی به این مباحث نیاز به همکاری و آگاه‌سازی همگانی داریم. این سریال در عین حال که درون‌مایه طنز دارد تلخ و ویرانگر است.

 • این کتاب بر اساس رمانی پرفروش ساخته شد. شما چه چیزی را در این داستان دوست داشتید؟

به‌ندرت پیش می‌آید که شما داستانی را بخوانید که شخصیت یک زنِ فوق‌العاده داشته باشد. ولی این کتاب ۵ شخصیت زن فوق‌العاده داشت که برای من بسیار جذاب بود. همان موقع ایده ساخت یک مینی سریال هم به من داد. لحن کلی این داستان طنز است اما به مسائل بسیار مهمی می‌پردازد. چطور می‌شود که این داستان را در ۷ قسمت پیاده کرد. خود این مطلب هم برایم چالش جذابی بود.

مصاحبه با نیکول کیدمن

 • اثرات این قلدری کردن در بین بچه‌ها چیست؟ شما چقدر با فرزندانتان وقت می‌گذرانید؟

من در این سریال مادر دو پسر دوقلو هستم. قلدری کردن در بین بچه‌ها فقط یکی از مسائل این سریال است. این داستان علاوه بر قلدری به خشونت خانگی، مسائل طلاق و معضلات دختران نوجوان هم می‌پردازد که همه این‌ها موضوعات بسیار مهمی هستند. این مسائل تحت عنوان نمایش خانگی و سرگرمی به‌عنوان مینی سریال ساخته شده‌ اما این سریال با پیامی جدی همراه است. ما می‌خواستیم همه این سریال را ببینند تا مکالمه درباره این معضلات بین مردم اتفاق بیافتد و به آن فکر کنند.

 • خود شما دوست داشتید با این سریال چه پیامی را بدهید؟ آیا این سریال یک داستان فمینیستی است؟

من فکر نمی‌کنم که سریال چنین پیامی را داشته باشد. دوست ندارم به احساسات بینندگان جهت بدهم چون این یک مسئله شخصی است. هر کسی می‌تواند احساس متفاوتی را بعد از دیدن این سریال داشته باشد. من فقط برایم مهم است مردم بعد از دیدن آن بیشتر به این موضوعات بپردازند و به آن فکر کنند. درون‌مایه این داستان دوستی زنانه و قدرت زن‌ها در هنگام اتحاد و محافظت از یکدیگر است. برای همین باید هر هفت قسمت این سریال را تماشا کنید.

 • شما چه چیز در دروغ‌های کوچک و بزرگ را دوست دارید؟

اینکه هیچ‌کس آن‌طوری که به نظر می‌رسد نیست. من خودم این سریال را خیلی دوست داشتم. این سریال برایم حکم شغل را نداشت. زندگی شخصی ما هم با این سریال درهم‌آمیخته شده بود. یک سکانس در کافه گرفته می‌شد و بعد هر کسی به زندگی شخصی خودش باز می‌گشت؛ برایم لذت‌بخش بود.

نیکول کیدمن در سریال دروغ‌های کوچک بزرگ

 • زن‌ها در هالیوود خیلی مورد قضاوت قرار می‌گیرند. برای شما هم پیش‌آمده؟

راه قضاوت نشدن، قضاوت نکردن است. من این را به فرزندانم آموختم. ما نمی‌خواهیم از دیگران فاصله بگیریم. هوشیار باشید و شفقت و همدلی را در این دنیا رواج دهید. انسان‌های دیگر با فرهنگ‌های دیگر را درک کنید و با دیگران مهربان باشید. اما دوران دبیرستان برایم قضاوت شدن سخت بود. بارها با مادرم هنگام صحبت درباره آن گریه کردم. زندگی در این دنیا سخت است اما محبت و خانواده گرم می‌تواند به فرزندان شما کمک کند که با این مسائل کنار بیایند.

 • کار کردن با بازیگران خردسال چگونه بود؟

من آن‌ها را به خانه خودم بردم، هم سن و سال فرزندان خودم هستند. ما یک روز کامل در کنار هم بازی کردیم. آن‌ها بچه‌های بسیار باهوش و فوق‌العاده‌ای هستند. من بودن با بچه‌ها را خیلی دوست دارم. من همیشه به ریس می‌گفتم که دوست دارم یک بچه دیگر هم داشته باشم.

 • اینکه یک زن مورد تجاوز و خشونت قرار بگیرد بسیار صحنه دل‌خراشی است. فیلمبرداری این صحنه چطور پیش رفت؟

واقعا نمی‌توانم آن را تشریح کنم. خیلی سخت بود. حتی بدنم کبود شده بود. بعد از فیلم‌برداری به خانه می‌رفتم و گریه می‌کردم. واقعا می‌خواستم تا جای ممکن صحنه‌ها به واقعیت نزدیک باشند. اغراق نمی‌‌کنم واقعا کار سختی بود. متاسفانه این یک معضل جهانی است و فکر می‌کنم روشی که ما برای به تصویر کشیدن این موضوع انتخاب کردیم، درست بود. صحبت کردن درباره این موضوع، ناخوشایند است. من مطالعات زیادی در این باره داشتم. خانواده‌های زیادی در سرتاسر جهان تحت تاثیر این اتفاق هستند. من دوست ندارم که به این مسائل سطحی نگاه کنم و فقط ناخنکی به کل این ماجرا زده باشم.

تماشای آنلاین سریال دروغ‌های کوچک بزرگ

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم