فاز چهارم فیلم های مارول معرفی شدند؛ ۱۰ پروژه بزرگ تا سال ۲۰۲۱

مارول می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۰ پروژه بزرگ را راهی سینما و سرویس استریم فیلم و سریال دیزنی پلاس کند.

شرکت مارول فاز چهارم فیلم های مارول را معرفی کرد. فاز چهارم فیلم های مارول شامل ۱۰ فیلم و سریال‌های مختلفی می‌شود که روی دیزنی پلاس به نمایش در می‌آیند. بر اساس اطلاعات منتشرشده، فاز چهارم فیلم های مارول تا سال ۲۰۲۱ راهی سینما می‌شوند. «کوین فایگی» رییس استودیوهای مارول در نمایشگاه «کامیک-کان بین‌المللی سن دیگو» در پنلی ۹۰ دقیقه‌ای درباره فاز چهارم فیلم های مارول صحبت کرد.

فاز چهارم فیلم های مارول از تاریخ ۱۱ اسفندماه سال ۹۸ با فیلم «عنکبوت سیاه» شروع می‌شود. فیلم بعدی «فالکون و سرباز زمستان» است که در پاییز سال ۹۹ راهی سینما می‌شود. فیلم بعدی «اترنالز» خواهد بود که در تاریخ ۱۶ آبان ماه سال ۹۹ به نمایش در می‌آید. فیلمی بعدی از فاز جدید فیلم‌های مارول «شنگ-چی و افسانه ده حلقه» نام دارد که قرار است در تاریخ ۲۴ بهمن ماه سال ۹۹ پخش شود. «وانداویژن» یکی دیگر از پروژه‌های مارول است که در بهار سال ۱۴۰۰ راهی سینما خواهد شد. سریال «چه می‌شد اگر» هم در تابستان سال ۲۰۲۱ پخش می‌شود. فیلم «شاهین‌چشم» هم در پاییز سال ۱۴۰۰ اکران خواهد شد. آخرین فیلم فاز چهارم فیلم های مارول «ثور: عشق و آذرخش» نام دارد که ۱۴ آبان ماه سال ۱۴۰۰ به نمایش در می‌آید.

فایگی در زمان معرفی فاز چهارم فیلم های مارول یک سورپرایز جالب هم برای طرفداران داشت. او به این موضوع اشاره کرد که هنوز مشخص نیست که آینده فیلم‌های «چهار شگفت‌انگیز» و «مردان ایکس» به چه صورت خواهد بود و فعلا زمانی برای این فیلم‌ها در نظر گرفته نشده است. با این حال جای خالی این دو فیلم با پروژه دیگری پر می‌شود. قرار است فیلم جدید «تیغه» با بازی «ماهرشالا علی» ساخته شود.

بلید فاز چهارم فیلم های مارول

فاز جدید فیلم‌های مارول ترکیبی از فیلم‌های مختلف است. مثلا دنباله فیلم «دکتر استرنج» با نام Doctor Strange and the Multiverse of Madness هم ساخته خواهد شد. این فیلم توسط «اسکات دریکسون» ساخته می‌شود و گفته شده اولین فیلم ترسناک دنیای فیلم های مارول خواهد بود. فیلم «ثور: عشق و آذرخش» چهارمین قسمت از این مجموعه فیلم‌های خواهد بود که توسط «تایکا وایتیتی» کارگردان «ثور: رگنراک» ساخته می‌شود. حتی مشخص شده که «ناتالی پورتمن» قرار است نقش «ثور» را در این فیلم بازی کند. فیلم «عنکبوت سیاه» یک پیش درآمد برای داستان این ابرقهرمان خواهد بود که «اسکارلت جوهانسون» نقش آن را بازی می‌کند. در این فیلم بازیگران دیگری از جمله «ریچل وایس» و «فلورنس پیو»  و «دیوید هاربر» بازی می‌کنند.

ثور فاز چهارم فیلم های مارول

در پروژه‌های جدید مارول شاهد معرفی قهرمان‌های جدید هستیم. «اترنالز» و «شنگ-چی» از جمله فیلم‌های جدیدی هستند که قهرمان‌های تازه‌ای در آن‌ها خواهیم دید. این دو فیلم همانند قسمت اول مجموعه «نگهبانان کهکشان» چندان شناخته شده نیستند، اما مارول امیدوار است که این دو فیلم بتوانند موفقیت مجموعه «نگهبانان کهکشان» را تکرار کنند و به فیلم‌های عامه پسندی تبدیل شوند.

«اترنالز» داستان گروهی از قهرمان‌ها را روایت می‌کند که از قدرت‌های خاصی برخوردار هستند. با این قدرت‌ها می‌توانند از انسان‌ها محافظت کنند. این کتاب‌های کامیک توسط «جک کربی» خلق شده است. او یکی از اسطوره‌های دنیای کتاب‌های کامیک است. فایگی می‌گوید که این دو فیلم از جمله فیلم‌هایی هستند که سعی شده در ساخت‌ آن‌ها خلاقیت زیادی به کار برود و سر این موضوع کلی صحبت شده است. فایگی گفته که در اترنالز هنرپیشه‌هایی مانند «ریچارد مدن»، «کمیل نانجیانی»، «برایان تری هنری»، «سلما هایک» و «آنجلینا جولی» بازی می‌کنند.

اترنالز فاز چهارم فیلم های مارول

فیلم «شنگ-چی» روی قهرمانی با همین نام تمرکز دارد. شنگ-چی زندگی خود را صرف از بین بردن امپراتوری خلافکاری پدرش کرده است. فایگی در نمایشگاه کامیک-کان بین‌المللی سن دیگو به این موضوع اشاره کرد که «ماندارین» که قرار بود در ابتدا به عنوان قهرمان منفی در فیلم «مرد آهنی ۳» حضور داشته باشد، دشمن اصلی «شنگ-چی» در این فیلم خواهد بود. این فیلم توسط «دستین دنیل کرتون» ساخته می‌شود که قبلا فیلم کوتاه «بخش کوتاه‌مدت شماره ۱۲» را ساخته بود. «سیمو لیو» که او را به واسطه بازی در فیلم‌های کمدی می‌شناسیم قرار است نقش «شنگ-چی» را بازی کند.

دنیای فیلم‌های مارول تنها به سینما محدود نمی‌شود. دیزنی قصد دارد با راه اندازی سرویس دیزنی پلاس کلی سریال از دنیای مارول برای مخاطبان خود خلق کند. پروژه‌هایی مانند «فالکون»، «سرباز زمستان»، «لوکی»، «وانداویژن»، «شاهین‌چشم» و «چه می‌شد اگر» قرار است از طریق این سرویس استریم فیلم و سریال پخش شوند. فایگی کمی درباره پروژه «لوکی» صحبت کرد. او گفت که داستان پس از زمانی است که لوکی با «تسرکت» در سال ۲۰۱۲ فرار می‌کند. اتفاقی که در فیلم «انقام جویان: آخر بازی» به نمایش درآمد. «تام هیدلستون» همچنان نقش «لوکی» را بازی می‌کند. باید به این موضوع هم اشاره کنیم که لوکی هیچ تجربه‌ای از اتفاقی که بعدا در فیلم‌های «انتقام جویان» و حتی «ثور: رگنراک» رخ می‌دهد ندارد. این برنامه قرار است در بهار سال ۲۰۲۱ از سرویس دیزنی پلاس پخش شود.

لوکی فاز چهارم فیلم های مارول

برخلاف سریال‌های فعلی دنیای مارول که فاصله زیادی با فیلم دارند، داستان فیلم‌ها و سریال‌های فاز چهارم فیلم‌های مارول بسیار نزدیک به هم دنبال می‌شوند. پروژه‌های «فالکون» و «سرباز زمستان» پس از اتفاقات فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» رخ می‌دهند. برنامه «وانداویژن» هم به فیلم جدید «دکتر استرنج» ختم می‌شود. مدیران مارول قبلا گفته بودند که سعی می‌کنند فیلم‌ها و سریال‌های دنیای مارول را با هم ترکیب کنند. الان متوجه شدیم که این اتفاق به چه صورت رخ می‌دهد. این احتمال وجود دارد که در آینده شخصیت‌های دیگری از دنیای مارول وارد داستان فیلم‌ها و سریال‌ها شوند.

سریال «چه می‌شد اگر» یکی از پروژه‌های هیجان‌انگیز مارول به‌حساب می‌آید. این پروژه انیمیشنی خواهد بود که از زاویه‌ای دیگر به دنیای حال حاضر دنیای مارول می‌پردازد. مثلا اگر «لوکی» چکش «ثور» را پیدا می‌کرد، چه اتفاقی رخ می‌داد؟

چه میشد اکر فاز چهارم فیلم های مارول

فاز چهارم فیلم‌های مارول پاسخی به‌پایان فیلم‌های «انتقام جویان: آخر بازی» و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» خواهد بود. انتظار می‌رود که اطلاعات بیشتر از این فیلم‌ها در ماه آینده و در مراسم D23 دیزنی منتشر شود.


رتبه‌بندی فیلم‌های دنیای سینمایی مارول


منبع:‌ The Verge

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 نظر
  1. mcu lover می‌نویسد

    چقدر بعد از اکران فیلم ها لینک های دانلودش تو سایت های ایرانی قرار میگیره ؟؟؟؟

  2. زهرا می‌نویسد

    عالی بود منتظریم