دیگر صدا کافی نیست

حالا نوبت امیر مقاره است که با حضور در «سریال جزیره» هنر بازیگری‌‌اش را محک بزند؛ آیا او موفق می‌شود؟

امیر مقاره در سریال جزیره

در میان بازیگران، چهره‌های زیادی را سراغ‌ داریم که وقتی درجه بالایی از شهرت می‌رسند احساس می‌کنند باید هنرشان را در رشته‌های مختلف هم گسترش دهند. به همین دلیل هم بازیگرانی داریم که از قضا بیشترشان هم خواننده‌های موفقی نیستند.
برعکس این ماجرا هم صادق است. در این سال‌ها بارها و بارها شاهد قرار گرفتن خواننده‌ها مقابل دوربین بوده‌ایم. با بازی رضا یزدانی در «میدان سرخ»، سیروان و زانیار خسروی در «حرفه‌ای» و امیر مقاره در «جزیره» با موجی از خوانندگانی مواجهیم که گام‌های بازیگری‌شان را در شبکه نمایش خانگی برمی‌دارند. به همین بهانه مروری داریم بر خواننده‌هایی که در مسیر بازیگری افتاده‌اند.

رضا یزدانی | خواننده رسما بازیگر شد

 • تعداد فیلم‌ها: ۲۰
 • تعداد سریال‌ها: ۳

نقطه شروع: رضا یزدانی از اواخر دهه ۷۰ به عنوان خواننده به میدان آمده و در این سال‌ها ۱۲ آلبوم منتشر کرده است. از آن دست خواننده‌هایی است که خیلی زود تصمیم گرفت به عرصه بازیگری هم وارد شود. اولین‌بار در فیلم حکم اثر مسعود کیمیایی دیده شد.

مسیر بازیگری: از ابتدای دهه ۸۰ تا الان در بیشتر از ۲۰ فیلم و سریال بازی کرده. البته خودش گفته تا قبل از اینکه سال ۱۳۹۴ در فیلم تیک‌آف نقش بازی کند، بازیگری برایش زیاد مهم نبوده. نقش بازی می‌کرده تا ترانه‌ها و اجراهایش دیده شود اما بعد از تیک‌آف وقتی از این‌وآن درباره بازی‌اش تعریف شنیده تصمیم گرفته خیلی جدی به بازیگری فکر کند. یزدانی هنوز بازیگر درجه یکی نیست. بعضی نقش‌هایش قابل قبول‌اند و تلاش می‌کند تصویر درست و دقیقی از خودش به نمایش بگذارد. او در سریال از یادها رفته در نقشی منفی ظاهر شد، اما از همان زمان دلش می‌خواسته نقش یک گنگستر را بازی کند.

جدیدترین: در سریال میدان سرخ با گریمی متفاوت در نقش شخصیتی به نام گروچف ظاهر شده؛ یک گنگستر بزرگ که قدرت و ثروت فراوانی دارد و پرونده خلافکارهای زیادی زیر دستش است. جایی بیرون شهر برای خودش دم و دستگاهی به هم زده و درست مثل یک پدرخوانده رفتار می‌کند، همه ازش حساب می‌برند و کسی جرات نمی‌کند روی حرفش حرفی بزند.

بنر میدان سرخسیروان خسروی | گام اول حرفه ای

 • تعداد فیلم: ۰
 • تعداد سریال: ۱

نقطه شروع: سیروان خسروی از ابتدای دهه ۸۰ تا الان ۶ آلبوم موسیقی منتشر کرده و چند موسیقی تیتراژ هم برای سریال‌ها و برنامه‌های مختلف ساخته که مورد استقبال هم قرار گرفته است، با این حال تا پیش از اینکه مصطفی تقی‌زاده برای ساخت سریال حرفه‌ای از او به عنوان بازیگر دعوت به همکاری کند، تجربه‌ای در بازیگری نداشته.

مسیر بازیگری: هفته گذشته اولین قسمت سریال حرفه‌ای در شبکه نمایش خانگی منتشر شد. سیروان خسروی در اولین سکانس از اولین قسمت به مخاطبان معرفی شد. سیروان نقش مردی به اسم سیامک را بازی کرده که از همان نقطه شروع با رفتاری خشن به عنوان کارچاق‌کن یا قاچاقچی شناخته می‌شود. احتمالا بخش مهمی از اتفاق‌های سریال توسط این شخصیت پیش خواهد رفت.

سیروان خسروی

زانیار خسروی | حالا عشق تعطیل نیست؟

 • تعداد فیلم: ۱
 • تعداد سریال: ۲

نقطه شروع بازیگری: زانیار خسروی از اوایل دهه ۹۰ شناخته شد. او برادر کوچکتر سیروان خسروی است و تا به حال یک آلبوم منتشر کرده. زانیار اولین بار سال ۱۳۸۹ در فیلم برف روی کاج‌ها بازی کرد. این فیلم ۳ سال بعد در حالی اکران شد که زانیار به عنوان خواننده شناخته شده بود.

مسیر بازیگری: زانیار سال ۱۳۹۳ در سریال عشق تعطیل نیست اثر بیژن بیرنگ هم بازی کرد؛ سریالی ناموفق که با وجود بازیگران درجه یکی که در آن بازی داشتند به سرانجام نرسید.

جدیدترین: زانیار این روزها همراه برادرش در سریال حرفه‌ای حضور پیدا کرده. قسمت اول این سریال هفته گذشته منتشر شد و حالا باید ببینیم این‌بار چه هنری از خودش به نمایش می‌گذارد.

زانیار خسروی

فرزاد فرزین | خودش را اثبات می‌کند

 • تعداد فیلم: ۴
 • تعداد سریال: ۳

نقطه شروع: فرزاد فرزین از اواخر دهه ۷۰ به عنوان خواننده کارش را شروع کرد و درحال حاضر ۷ آلبوم موسیقی دارد. فرزین اولین بار سال ۱۳۸۵ با بازی در فیلم پسران آجری به کارگردانی مجید قاری‌زاده، به عنوان بازیگر شناخته شد.

مسیر بازیگری: بعد از فیلم پسران آجری تا اوایل دهه ۹۰ در ۲ فیلم دیگر به نام‌های کنسرت روی آب و سگ‌های پوشالی هم بازی کرد، اما سال ۱۳۹۵ با بازی‌ در سریال عاشقانه به کارگردانی منوچهر هادی بیشتر از قبل دیده شد و حضورش را به عنوان بازیگر تثبیت کرد. ۳ سال بعد در سریال مانکن به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده نقش پررنگ‌تری به عهده گرفت. بازی او با واکنش‌های مثبت و منفی زیادی روبه‌رو بود. خیلی‌ها معتقد بودند بهتر است بازیگری را کنار بگذارد و عده‌ای بازی‌اش را پسندیدند.

جدیدترین: آخرین بار سال گذشته در سریال ملکه گدایان نقشی مهم به عهده داشت. به نسبت سایر آثار، این‌بار بازی به نسبت قابل قبول‌تری از خودش به نمایش گذاشت.

فرزاد فرزین

بنیامین بهادری | همیشه خودش

 • تعداد فیلم: ۱
 • تعداد سریال: ۱

نقطه شروع: بنیامین بهادری اولین بار سال ۱۳۸۵ به عنوان خواننده معرفی شد. او تا الان ۳ آلبوم موسیقی منتشر کرده. بنیامین را اولین بار سال ۱۳۹۴ به همراه دخترش بارانا در سریال کلاه قرمزی دیدیم. گرچه در این مجموعه نفش خودش را داشت و بازی چندانی نکرد اما جزو فعالیت‌های بازیگری‌اش به ثبت رسیده است.

مسیر بازیگری: مهم‌ترین فعالیت بنیامین در جایگاه بازیگر در فیلم سینمایی سلام بمبئی اتفاق افتاد. او به همراه محمدرضا گلزار و همسرش شایلی محمودی در این فیلم ظاهر شد. سلام بمبئی به سبک و سیاق فیلم‌های هندی ساخته شده بود و سال ۱۳۹۵ فروش زیادی کرد.

جدیدترین: سال ۱۳۹۸ بنیامین در فیلم دیگری به اسم موافقت اصولی هم بازی کرد؛ فیلمی به کارگردانی امیر پورکیان که علاوه بر بنیامین، بهاره افشاری، آرمان درویش، بیتا فرهی و… هم در آن بازی داشتند.

بنیامین بهادری

رضا صادقی | از بازی به اجرا

 • تعداد فیلم: ۱
 • تعداد سریال:۰

نقطه شروع: رضا صادقی از اوایل دهه ۷۰ و با آهنگ مشکی رنگ عشقه، به شهرت رسید. در این مدت حدود ده آلبوم رسمی و چند آلبوم غیررسمی منتشر کرده. فعالیت صادقی به عنوان بازیگر صرفا به بازی در فیلم بی‌خداحافظی به کارگردانی احمد امینی برمی‌گردد. این فیلم با نگاهی به زندگی خود صادقی ساخته شده بود.

مسیر بازیگری: بعد از بی‌خداحافظی بازیگری را ادامه نداد، اما نوروز امسال به عنوان مجری در ویژه برنامه نوروزی، نوروزترین نوروز شبکه ۵ حضور پیدا کرد.

رضا صادقی

مازیار فلاحی | یادم تو را فراموش!

 • تعداد فیلم: ۱
 • تعداد سریال: ۱

نقطه شروع: مازیار فلاحی از سال ۱۳۸۶ و با ساخت آهنگ و اجرای ترانه‌های فیلم «مجنون لیلی» به طور رسمی فعالیتش را شروع کرد. او در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف به عنوان خواننده و آهنگساز فعالیت می‌کرد تا اینکه اولین‌بار سال ۱۳۹۱ در فصل سوم سریال «قلب یخی» به کارگردانی سامان مقدم به عنوان بازیگر رسما به میدان آمد.

مسیر بازیگری: فلاحی بازیگر پرکاری نبود. بعد از «قلب یخی» فقط در فیلم «یادم تو را فراموش» به کارگردانی علی عطشانی حضور پیدا کرد و بعد از آن هم دیگر در هیچ فیلم و سریالی دیده نشد.

مازیار فلاحی

حمید عسگری | خداحافظی با بازیگری

 • تعداد فیلم: ۲
 • تعداد سریال: ۲

نقطه شروع: از اوایل دهه ۸۰ به عنوان خواننده فعالیتش را شروع کرد و تا به حال ۸ آلبوم موسیقی منتشر کرده. عسگری اولین بار سال ۱۳۹۰ در مجموعه شام ایرانی در شبکه نمایش خانگی مقابل دوربین رفت. در این مجموعه بازی بخصوصی نداشت و در نقش خودش ظاهر شد. اولین تجربه بازیگری‌اش به سال ۱۳۹۳ و بازی در فیلم شانس، عشق، تصادف به کارگردانی آرش معیریان برمی‌گردد. او در آن فیلم نقش یک مدرس موسیقی را داشت.

مسیر بازیگری: عسگری یک سال بعد از اولین تجربه، بازیگر فیلم دو دوست به کارگردانی محمد بانکی شد. او در هیچ کدام از آثارش موفقیتی به دست نیاورد و به همین دلیل هم بعد از آن بازیگری را کنار گذاشت.

حمید عسگری

امیر مقاره | یک بازی تازه

 • تعداد فیلم: ۰
 • تعداد سریال: ۱

نقطه شروع: جوان‌ترین عضو گروه خوانندگانی که در مسیر بازیگری افتادند. از سال ۹۵ با نام ماکان بند و همراه رهام هادیان می‌شناسیمش. این گروه موسیقی با اینکه یک آلبوم رسمی منتشر کرده ولی با کلی تک‌آهنگ شناخته می‌شود و «هربار این درو…»ی آنها مدت‌ها هیت بود. رهام و امیر اما، در بازیگری هم‌مسیر نبودند.

همه چیز درباره سریال جزیره

مسیر بازیگری: سریال جزیره به کارگردانی سیروس مقدم در نیمه اول آبان به‌طور اختصاصی از فیلیمو پخش می‌شود و نخستین تجربه بازیگری امیر مقاره است. به گواه سکانس‌هایی که از بازی او در این سریال دیده شده، در این نخستین گام، از عهده نقشش برآمده و بازی خوبی از خودش به‌جا گذاشته است. اما پاسخ اصلی درباره میزان موفقیت او را باید در نظر مردم و همین‌طور طرفدارانش جست‌وجو کرد. آیا او در این مسیر تازه موفق می‌شود؟ آیا مسیر بازیگری را در کنار ماکان‌بند ادامه می‌دهد؟

بنر سریال جزیره

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

10 نظر
 1. من یه ماکانی می‌نویسد

  اصلا سریال جزیره سریال نبود فقط به خاطر اقای مقاره پر مخاطب بود
  واقعا امیر مقاره بهترینه

 2. هستی می‌نویسد

  عزیزم آقای مقدم سریال فوق بی کیفیتی و بی مفهومی ساختن و بازی آقای مقاره رو زیر سوال بردن من ن ماکانی ام ن هیتر کارگردانا ولی واقعا سریال جزیره بی محتوا بود و فکر میکنم ۸۰ درصد بخاطر آقای مقاره سریال رو دنبال میکردن

 3. فاطمه می‌نویسد

  بازی جالب نیست. قسمت های اول که اصلاااا خوب نبود الان داره بهتر میشه یکم. ولی کاملا بر همه روشنه که اقای سیروس مقدم با اوردن خواننده‌ای که کلی تینیج احساسی‌تر از طرفداران اقای گلزار توی فن هاشون دارن و از طرفی جذابیت ظاهری خیلی خوبی دارن صرفا خواستن سریالشون به هر قیمتی بیشتر دیده شه. جای تاسف داره.
  میدونم الان ماکانی ها قراره به کامنتم هِیت بدن ولی ای کاش کمی واقع بین بودن.
  تدیون سریال هم که افتضاحه ینی واقعا تمام زحمات اقای مقدم رو خراب کرده.
  داستان سریال از زاویه دید یه خبر نگار پر از نقص هست اصلا دنیای خبر نگاری رو خوب به تصویر نکشیده پر از ایراده که دیگه حوصله ی بیان نیست اگه فقط یه خبر نگار دور و برتون باشه و ازش بپرسید خواهید دید چند مورد براتون نام میبره.

  گریم خانوما اصلا انگار به گریمور سپردن به چندش ترین شکل موجود درستشون کنه به جز بازیگر نقش صحرا تا زیبایی اون تو چشم باشه😑…

  شخصیت ها روزنامه ی تهران تایمز که مربوط به تبلیغات اسلامی هست رو میخونن😐🤣 احتمالا مخاطب هم فکر میکنه دارن روزنامه ی خارجی میخونن و تدینگر زحمت اصلاح رو هم به خودش نمیده.

  امیر مقاره با اینکه به شدت خوانندگیشون رو دوست دارم اما وقتی دیالوگ میگه انگار داره برات کتاب میخونه!

  ولی دیگه به داستان سریال نمیشه هیچ اعتراضی کرد چون عاشق شدن های دو سه روزه عضو جدا نشدنی سریال های ایرانی هستن از دیرباز تا امروز. اون از خسوف اینم از جزیره

 4. دختر ماکانی می‌نویسد

  سلام من مطمئن هستم که امیر مقاره بهترین در هرچی هست توی خوانندگی که ترکوند توی فوتبال هم که یک گل زد و توی بازیگری هم که خیلی عالی کار کرد🥰😍😻🤩

  امیر عزیزم این رو بدون که ما خانواده ماکان تا وقتی نفس میکشیم هوادارت هستیم ❤️♥️🌹❣️

  زینب فدات شه مقاره جونم❣️♥️❤️😍🥰💚💜💖💗💓💞💕💟💔💙😘💋

 5. عاطفه می‌نویسد

  امیرمقاره قطعا بهترینه👌🧡
  ما تا اخر طرفدارتیم ، برو جلو خفن

 6. تمنا یه طرفدار بزرگ ماکانی می‌نویسد

  آقا عکس امیر مارو نزاشتی و اینکه امیر ما همیشه میدرخشه و شکی توش نیست 😉♥️

 7. نازنین می‌نویسد

  قطعاً و بدون شک خوش میدرخشه🌟🧡

 8. مینامیر می‌نویسد

  امیر مقاره حتما میدرخشه بهترینه بدون شک🧡🏅⭐

 9. مینامیر می‌نویسد

  امیر مقاره با استعداد و درجه ۱🏅⭐

 10. M.h می‌نویسد

  خیلی بده که خواننده ها بازیگر میشوند ، این در اصل سوء استفاده از شهرت ‌، مردم ، و محبوبیت است . امیدواریم که دیگر اسامی خوانندگان در فیلم ها نباشند . سینما به کجا داره کشیده میشه که هر کسی که مشهور هست میاد بازیگر میشه . این یک حق خواری است ، کارگردان های نا معتدل و سود جو از خوانندگان برای فروش بیشتر فیلمشان استفاده میکنند ، مخصوصا در نمایش خانگی که پای فروش به مردم از طریق شهرت خواننده در میان است . ما مردم سعی میکنیم از این گونه زرنگ بازی ها حمایت نکنیم