آشنایی با شخصیت های فیلم تل ماسه

پس از پخش تیزر فیلم Dune، با شخصیت های فیلم تل ماسه آشنا شدیم. اما کسانی که در تیزر این فیلم حماسی علمی تخیلی دیدیم چه کسانی هستند؟

پس از پخش تیزر فیلم Dune، اطلاعات جالبی به دست آوردیم. درواقع با شخصیت های فیلم تل ماسه آشنا شدیم. اما کسانی که در تیزر این فیلم حماسی علمی تخیلی دیدیم چه کسانی هستند؟ برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.

با نزدیک شدن به اکران فیلم دنی ویلنوو با عنوان تل‌ماسه، خوب است که درباره جزییات مربوط به آن بیشتر بدانیم. در ادامه، با شخصیت های فیلم تل ماسه و اینکه هرکدام از بازیگران در چه نقشی بازی می‌کنند آشنا می‌شوید.

مهم‌ترین شخصیت های فیلم تل ماسه

۱- اسکار ایزاک در نقش بهترین پدر با نام لتو آتریدس

یکی از شخصیت های فیلم تل ماسه اسکار ایزاک است که نقش لتو آتریدس را بازی می‌کند و سرپرست خانواده آتریدس است. جهان تل ماسه حول خانه‌های بزرگی می‌چرخد ​​که آتریدس یکی از آنهاست. آنها خانواده‌ای هستند که امپراتوری وظیفه دارد مسئولیت غیرممکن نظم‌دهی به سیاره آراکیس معروف به تل‌ماسه، یا همان سیاره پر از منابع ارزشمند یعنی را به عهده بگیرد. لتو یک رهبر بالفطره و یک مرد خوب است. او همچنین پدر پل آتریدس با بازی تیموتی شالامی شخصیت برگزیده فیلم تل ماسه است که باید با سرنوشت عظیم خود روبه‌رو شود.

اسکار ایزاک، ربکا فرگوسن، تیموتی شالامی و جاش برولین شخصیت های فیلم تل ماسه

۲- ربکا فرگوسن مادر بن گسریت، در نقش بانو جسیکا

یکی دیگر از شخصیت های فیلم تل ماسه مادر پل، بانو جسیکا با بازی ربکا فرگوسن است؛ زنی که در جامعه زن‌سالار بن گسریت تربیت شده. در فیلم تل ماسه، بن سگریت تمرینات شدید و طاقت‌فرسایی را پشت سر می‌گذارد تا نوعی توانایی ماوراء طبیعی برای تشخیص دروغ گفتن یک شخص را به دست آورد. این گروه، یک گروه قدرتمند است که در پشت‌صحنه برای تأثیر بر وسوسه‌های سیاسی و اجتماعی درون امپراتوری فعالیت می‌کند. لیدی جسیکا یکی از اعضای این گروه است، اما پسرش، پل را نیز بسیار دوست دارد. او برای پل هر کاری انجام می‌دهد، حتی حاضر است برای محافظت از او، از جان خود بگذرد.

۳- جیسون موموآ در نقش دانکن آیداهو، استاد شمشیرزن

دانکن آیداهو با بازی جیسون موموآ دستیار بسیار مهم لتو آتریدس است. او یک استاد مبارزه است و همچنین پسر بسیار ویژه لتو، پل را آموزش می‌دهد. درکتاب، آیداهو با فرمن، بومیان آراکیس که با خانواده وحشی هارکنن مبارزه می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کند.

۴- جاش برولین، در نقش استاد جنگ به اسم گورنی هالک

دستیار بسیار مهم دیگر لتو، گورنی هالک با بازی جاش برولین است. هالک فرمانده جنگی لتو و همچنین یکی دیگر از معلمان پل است. همان‌طور که در تیزر فیلم نشان داده می‌شود، هالک همچنین به پل نحوه مبارزه و مراقبت از خود را آموزش داد.

۵- چن چانگ، پزشک ولینگتون یوئه

دکتر یوئه (با بازی چن چانگ) پزشک خانه آتریدس است و شخصاً به مراقبت‌های فیزیکی لتو، پل و لیدی جسیکا می‌پردازد. دکتر یوئه یکی از شخصیت های محوری فیلم تل ماسه است، اما بیشتر گفتن از نقش او، ما را وارد حیطه افشاگری در مورد داستان فیلم خواهد کرد.

آیا این متن به آشنایی و درک بهتر شخصیت های اصلی فیلم تل ماسه کمک می‌کند؟ امیدوارم چنین باشد، تل‌ماسه شخصیت‌های زیاد و طرح داستانی پیچیده‌ای دارد، اما امیدوارم بینندگان به آن فرصت دهند. من حدود ۱۵ دقیقه از فیلم تل‌ماسه را در آی‌مکس دیده‌ام و اقتباس ویلنوو از این دنیا واقعاً خیره‌کننده است. سفری که این شخصیت‌ها طی می‌کنند یک سفر حماسی است.

در خلاصه داستان تل‌ماسه آمده است:

پل آتریدس، یک جوان درخشان و بااستعداد است که تقدیر برجسته‌ای دارد که فراتر از درک و فهم اوست؛ پل باید به خطرناک‌ترین سیاره جهان سفر کند تا آینده خانواده و مردمش را تضمین کند. درحالی‌که نیر‌وهای بدخواه بر سر عرضه انحصاری ارزشمندترین منابع موجود در سیاره درگیر می‌شوند، تنها کسانی می‌توانند زنده بمانند که بر ترس خود غلبه کنند.

فیلم تل ماسه در سینماها و در اچ‌بی‌او مکس در ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ نمایش داده می‌شود.


۶۲ تا از جدید ترین و بهترین فیلم های ۲۰۲۱


منبع: SlashFilm

ممکن است به این مطلب‌ها نیز علاقه‌مند باشید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم