پروانه ساخت سریال جیران صادر شد | داستانی بر پایه حوادث واقعی تاریخ ایران

تیم حقوقی سریال جیران در پی ایجاد برخی شبهات پیرامون شباهت فیلمنامه این سریال با سریال تاریخی دیگری که برای شبکه نمایش خانگی در حال تولید است، توضیحاتی ارائه کرده است. درباره روند ساخت سریال جیران در فیلیمو شات بخوانید.


به گزارش روابط عمومی سریال جیران، پیرو انتشار اطلاعاتی نادرست در فضای مجازی در خصوص سریال جیران، نکات ذیل به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسد:

اول، موضوع شباهت فیلمنامه سریال تاریخی جیران به سریالی دیگر، موضوعی ناصحیح است. اگر چه این دو سریال هر دو به برهه‌ای از زندگی و زمانه ناصرالدین شاه می‌پردازند اما سریال جیران مربوط به شاه جوان است و سریال دیگر مربوط به دوران کهنسالی او. ضمن آن که نویسندگان سریال جیران تاکید داشته‌اند که هیچ‌گونه دخل و تصرفی در وقایع و حوادث مربوط به شخصیتهای واقعی صورت نگیرد تا سریال از حیث شواهد و استنادات تاریخی قابل دفاع باشد.

دوم، موضوع بررسی شباهت‌های دو فیلمنامه در یک نهاد صنفی، صرفاْ از باب حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات در محیطی غیرقضایی بوده است. چنان‌که کارشناس محترم پرونده نیز پس از مطالعه فیلمنامه دو سریال، به صورت کتبی و صریح عنوان داشته‌اند که هیچگونه شباهتی در آن‌ها وجود ندارد. معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از بررسی دو فیلمنامه و مطالعه نظریه کارشناسی دال برعدم شباهت، اقدام به صدور پروانه ساخت سریال جیران نموده است.

سوم، گروه تولید جیران به جهت صیانت از اعتبار حرفه‌ای دست‌اندرکاران این سریال، از این پس انتشار اطلاعات و ادعاهای دروغین را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌نماید.

سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در مرحله تصویربرداری قرار دارد و به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد.


تصویربرداری سریال تاریخی-عاشقانه جیران ادامه دارد…

جدیدترین سریال های فیلیمو در نوروز ۱۴۰۰ | تعطیلات فیلیمویی


شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.