برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۱ | درخشیدن زن‌های آسیایی

لیست اسامی برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۱ اعلام شد. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۱ یا نود و سومین دوره مراسم آکادمی، یکشنبه شب مشخص شدند. اما از همه مهم‌تر این است که کلوئی ژائو برای فیلم عشایر (با عنوان اصلی Nomadland) جایزه بهترین کارگردانی را بالای سر برد؛ همچنین آسیایی دیگری که خوش درخشید، یوه جونگ یون از فیلم میناری (با عنوان اصلی Minari) بود که به عنوان اولین زن آسیایی، برنده جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

مراسم امسال با داشتن یک تیم تهیه کننده که با تلاش استیون سودربرگ هدایت می‌شد، به دنبال فرار از Zoompocalypse بود که بسیاری از رویدادهای فصل جوایز امسال (و زندگی ما) را آزار داده است. در مراسم اسکار ۲۰۲۱ جنبه فیزیکی و حضوری تا آنجا که ممکن بود مهیا و برقرار شد.

این مراسم بیشتر در یونیون استیشن LA برگزار شد (با لحظاتی در محل همیشگی مراسم تئاتر دالبی در هالیوود که به شدت خالی از سکنه بود) و بیشتر از یک نمایش سنتی با شکوه شبیه یک مهمانی کوچک شبانه بود. البته این شرایط به تصمیم‌گیری مجریان برگزاری مراسم مهیا شد. همچنین سخنرانی‌ها نیز بسیار دلپذیر و خاص بودند.

در اسکار ۲۰۲۱ بریتانیایی‌ها به خوبی درخشیدند. امرالد فنل بهترین فیلمنامه را برای فیلم زن جوان آتیه‌دار (با عنوان اصلی Promising Young Woman) به‌دست آورد و دانیل کالوویا بهترین بازیگر نقش مکمل را به خانه برد. تعداد زیادی از برندگان مطابق انتظار ما بودند؛ انیمیشن روح (Soul) دوباره پیروز شد، تیم فیلم بلک باتم مارینی (Black Ra Mainey) جوایز بیشتری برای موها، آرایش و طراحی لباس کسب کرد و عشایر یا سرزمین آواره‌ها که برنده جایزه بهترین فیلم بود، با اینکه همه جوایز را به دست نیاود اما شایستگی بردن تمام آن‌ها را داشت.


برنده بهترین فیلم در اسکار ۲۰۲۱

سرزمین آواره‌ها (با عنوان اصلی Nomadland)

نامزدهای بخش بهترین فیلم

  • منک (با عنوان اصلی Mank)
  • میناری (با عنوان اصلی Minari)
  • سرزمین آواره‌ها (با عنوان اصلی Nomadland)
  • پدر (با عنوان اصلی The Father)
  • صدای متال (با عنوان اصلی Sound of Metal)
  • زن جوان نوید دهنده (با عنوان اصلی Promising Young Woman)
  • دادگاه شیکاگو ۷ (با عنوان اصلی The Trial of the Chicago 7)
  • یهودا و مسیح سیاه (با عنوان اصلی Judas and the Black Messiah)

برندگان جشنواره فجر ۹۹

برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۱


برنده جایزه بهترین کارگردان

کلوئی ژائو برای فیلم عشایر (با عنوان اصلی Nomadland)

نامزدهای بخش بهترین کارگردانی

برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد

آنتونی هاپکینز برای بازی در فیلم پدر

نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد

  • چادویک بوزمن برای بازی در فیلم بلک باتم ما رینی (با عنوان اصلی Ma Rainey’s Black Bottom)
  • ریز احمد برای بازی در فیلم صدای متال (با عنوان اصلی Sound of Metal)
  • آنتونی هاپکینز برای بازی در فیلم پدر
  • گری اولدمن برای بازی در فیلم منک
  • استیون ین برای فیلم میناری

برنده بهترین بازیگر نقش اول زن

فرانسیس مک‌دورمند برای بازی در فیلم عشایر

نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن

  • کری مولیگان برای بازی در فیلم زن جوان نوید دهنده
  • فرانسیس مک‌دورمند برای بازی در فیلم عشایر
  • وایولا دیویس برای بازی در فیلم بلک باتم ما رینی  (با عنوان اصلی Ma Rainey’s Black Bottom)
  • آندرا دی برای بازی در فیلم ایالات متحده در برابر بیلی هالیدی (با عنوان اصلی The United States vs. Billie Holiday)
  • ونسا کربی برای بازی در فیلم تکه‌های یک زن (با عنوان اصلی Pieces of a Woman)

برنده اسکار ۲۰۲۱ در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد

دانیل کالویا برای فیلم یهودا و مسیح سیاه (با عنوان اصلی Judas and the Black Messiah)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • دنیل کالویا برای بازی در فیلم یهودا و مسیح سیاه (با عنوان اصلی Judas and the Black Messiah)
  • ساشا بارون کوهن برای فیلم دادگاه شیکاگو هفت
  • لزلی آودون جونیور برای بازی در فیلم شبی در میامی
  • پاول ریکی برای فیلم صدای متال

برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن

یوه جونگ یون برای فیلم میناری  (با عنوان اصلی Minari)

نامزدهای بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • گلن کلوزه برای بازی در فیلم مرثیه هیلبیلی (با عنوان اصلی Hillbilly Elegy)
  • یوه-جونگ یون برای فیلم میناری  (با عنوان اصلی Minari)
  • آماندانا سیفراید برای بازی در فیلم منک
  • ماریا بوکالووا برای Borat Subsequent Moviefilm
  • اولیویا کلمن برای فیلم پدر

برنده بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

یک دور دیگر (با عنوان اصلی Another Round) (توماس وینتربرگ از دانمارک)

نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

  • فیلم یک دور دیگر (با عنوان اصلی Another Round)
  • روزهای بهتر (با عنوان اصلی Better Days)
  • رفتار جمعی (با عنوان اصلی Collective)
  • مردی که پوست خود را فروخت (با عنوان اصلی The Man Who Sold His Skins)
  • کجا میری آیدا (با عنوان اصلی ?Quo Vadis, Aida)

نقد فیلم صدای متال
نقد فیلم زن جوان آتیه دار | تلخ، غیرقابل پیش‌بینی و شوکه‌کننده
نقد و بررسی فیلم دادگاه شیکاگو هفت | طنین عدالت
نقد و بررسی فیلم یهودا و مسیح سیاه | چهره واقعی نژادپرستی


برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی در اسکار ۲۰۲۱

پدر (The Father) (فلوریان زلر و کریستوفر همپتون)

نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • Borat Subsequent Moviefilm
  •  پدر (The Father)
  • سرزمین آواره ها (Nomadland)
  • یک شب در میامی (One Night in Miami)
  • ببر سفید (The White Tiger)

برنده بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

زن جوان نوید دهنده (Promising Young Woman) (امرالد فنل)

نامزدهای بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

  • دادگاه شیکاگو۷ (The Trial Of The Chicago 7)
  • زن جوان نوید دهنده (Promising Young Woman)
  • میناری (Minari)
  • صدای متال (Sound of Metal)
  • یهودا و مسیح سیاه (Judas and The Black Messiah)

برنده بهترین انیمیشن در اسکار ۲۰۲۱

انیمیشن روح (Soul)

نامزدهای جوایز در بهترین انیمیشن

برنده جایزه اسکار ۲۰۲۱ در بخش بهترین مستند

معلم اختاپوس من (My Octopus Teacher)

نامزدهای جوایز در بخش بهترین مستند

  • رفتار جمعی (Collective)
  • کمپ کریپ (Crip Camp)
  • مامور مول (The Mole Agent)
  • معلم اختاپوس من (My Octopus Teacher)
  • زمان (Time)

برنده بهترین مستند کوتاه

کولت (با عنوان اصلی Colette)

نامزدهای بخش بهترین مستند کوتاه

  • کولت (Colette)
  • کنسرتو یک مکالمه است (A Concierto is a Conversation)
  • جدا نشو (Do Not Split)
  • بخش گرسنگی (Hunger Ward)
  • یک ترانه عاشقانه برای لاتاشا (A Love Song for Latasha)

نقد و بررسی فیلم یهودا و مسیح سیاه | چهره واقعی نژادپرستی
نقد و بررسی فیلم پدر | پیرمردی که زندگی او را فراموش کرده!
نقد فیلم میناری | ادامه‌ موفقیت‌های سینمای کره جنوبی این‌بار بر مدار ملودرام


برنده جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

هر اتفاقی بیفتد دوستت دارم (If Anything Happens I Love You)

نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه

  • Burrow
  • Genius Loci
  • برنده: هر اتفاقی بیافتد دوستت دارم (If Anything Happens I Love You)
  • Opera
  • Yes-People

برنده بهترین فیلم کوتاه در جشنواره اسکار ۲۰۲۱

Two Distant Strangers

نامزدهای بخش بهترین فیلم کوتاه

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

بهترین تدوین

برنده: صدای متال (با عنوان اصلی Sound of Metal)

  • دادگاه شیکاگو ۷ (با عنوان اصلی The Trial of the Chicago 7)
  • سرزمین آواره ها (با عنوان اصلی Nomadland)
  • صدای متال
  • زن جوان نوید دهنده (با عنوان اصلی Promising Young Woman)
  • پدر (با عنوان اصلی The Father)

بهترین فیلمبرداری

برنده: منک (با عنوان اصلی Mank)

  • منک (با عنوان اصلی Mank)
  • سرزمین آواره ها (با عنوان اصلی Nomadland)
  • دادگاه شیکاگو ۷ (با عنوان اصلی The Trial of the Chicago 7)
  • یهودا و مسیح سیاه (با عنوان اصلی Judas and the Black Messiah)
  • اخبار جهان (با عنوان اصلی News of the World)

بهترین موسیقی متن

برنده: روح (Soul)

  • منک (با عنوان اصلی Mank)
  • روح (Soul)
  • اخبار جهان (با عنوان اصلی News of the World)
  • Minari
  • Da 5 Bloods

نقد و بررسی فیلم میناری | ماجرای مردی که سمفونی طبیعت را می‌نوازد!


بهترین ترانه اوریجینال

برنده: ترانه Fight For You از فیلم یهودا و مسیح سیاه (Judas And The Black Messiah)

  • ترانه Fight For You از فیلم یهودا و مسیح سیاه
  • ترانه Hear My Voice از فیلم دادگاه شیکاگو هفت
  • ترانه Husavik از فیلم مسابقه آهنگ یوروویژن: داستان حماسه آتش
  • ترانه lo Sì (Seen)از فیلم زندگی در پیش رو
  • ترانه Speak Now از فیلم شبی در میامی

بهترین جلوه های ویژه

برنده: تنت (با عنوان اصلی Tenet)

  • تنت (با عنوان اصلی Tenet)
  • فیلم آسمان نیمه شب (با عنوان اصلی The Midnight Sky)
  • عشق و هیولاها
  • مولان
  • The One and Only Ivan

بهترین طراحی صحنه

برنده: منک (با عنوان اصلی Mank)

  • منک (با عنوان اصلی Mank)
  • بلک باتم مارینی
  • اخبار جهان
  • پدر
  • تنت

بهترین گریم و آرایش مو

برنده: بلک باتم ما رینی (با عنوان اصلی Ma Rainey’s Black Bottom)

  • منک (با عنوان اصلی Mank)
  • بلک باتم ما رینی (با عنوان اصلی Ma Rainey’s Black Bottom)
  • پینوکیو
  • اما
  • مرثیه دهاتی (با عنوان اصلی Hillbilly Elegy)

بهترین طراحی لباس

برنده: برنده: ببلک باتم ما رینی (با عنوان اصلی Ma Rainey’s Black Bottom)

  • بلک باتم ما رینی (با عنوان اصلی Ma Rainey’s Black Bottom)
  • منک
  • اما
  • مولان
  • پینوکیو

بهترین صداپردازی

برنده: صدای متال (با عنوان اصلی Sound of Metal)

  • صدای متال (با عنوان اصلی Sound of Metal)
  • روح (Soul)
  • منک
  • سگ تازی
  • اخبار جهان

اعلام اسامی نامزدهای جوایز اسکار ۲۰۲۱ در ۹ رشته

خبر منتشر شده در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۹
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی لیست کوتاه اسامی نامزدهای جوایز اسکار ۲۰۲۱ را در 9 رشته اعلام کرد. این فیلم‌ها در رشته‌های بهترین فیلم مستند بلند، بهترین فیلم مستند کوتاه، بهترین فیلم خارجی زبان، بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو، بهترین موسیقی متن، بهترین ترانه فیلم، بهترین فیلم پویانمایی کوتاه، بهترین فیلم کوتاه به شیوه لایو اکشن و بهترین جلوه‌های تصویری نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند. رأی‌گیری برای انتخاب برنده این جوایز از روز جمعه پنجم ماه مارس سال ۲۰۲۱ ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۹) آغاز خواهد شد. زمان اعلام نامزدهای نهایی جوایز اسکار امسال، روز دوشنبه پانزدهم ماه مارس سال ۲۰۲۱ (۲۵ اسفند ۱۳۹۹) تعیین گردیده است و در نهایت مراسم اعلام اسامی برندگان و اعطای جوایز در تاریخ یک شنبه ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) به صورت زنده از شبکه ABC و در بیش از ۲۲۵ کشور در سراسر دنیا پخش خواهد شد. امسال تهیه‌کنندگی نود و سومین مراسم اعطای جوایز آکادمی اسکار، بر عهده جس کالینز و استیسی شر است که خود به‌عنوان تهیه‌کننده، از برندگان پیشین جایزه اسکار به شمار می‌روند. همچنین استیون سودربرگ فیلم‌ساز برنده اسکار نیز در تهیه کنندگی این مراسم با کالینز و شر همکاری خواهد داشت. در ادامه اسامی نامزدهای 9 رشته اعلام شده را با هم مرور می‌کنیم.

بهترین فیلم مستند بلند

اسامی پانزده فیلم به عنوان نامزدهای بخش فیلم مستند بلند نود و سومین مراسم سالانه جوایز آکادمی اسکار به چشم می‌خورد. در این بخش ۲۳۸ فیلم به آکامی ارسال شده بود که از میان آن‌ها اعضای آکادمی با رأی‌گیری در نهایت لیست کوتاه اسامی نامزدهای فیلم بلند مستند را به شرح زیر اعلام نموده‌اند. اسامی فیلم‌های منتخب داوران بر اساس ترتیب الفبا و بدون هیچ اولویتی به این شرح است:

فیلم نقاش و دزد در اسکار 2021
  • همه در: مبارزه برای دموکراسی ( با عنوان اصلی ALL IN: THE FIGHT FOR DEMOCRACY)
  • دولت پسران (با عنوان اصلی BOYS STATE)
  • فریاد جمعی (با عنوان اصلی COLLECTIVE)
  • کمپ کریپ (با عنوان اصلیCRIP CAMP)
  • دیک جانسون مرده است (با عنوان اصلی DICK JOHNSON IS DEAD)
  • گوندا (با عنوان اصلی GUNDA)
  • MLK/FBI
  • مامور مخفی (با عنوان اصلی THE MOLE AGENT)
  • معلم اختاپوس من (با عنوان اصلی MY OCTOPUS TEACHER)
  • شب (با عنوان اصلی NOTTURNO)
  • نقاش و دزد (با عنوان اصلی THE PAINTER AND THE THIEF)
  • ۷۶ روز (با عنوان اصلی ۷۶ DAYS)
  • زمان (با عنوان اصلی TIME)
  • شکارچیان ترافل (با عنوان اصلی THE TRUFFLE HUNTERS)
  • به چچن خوش آمدید (با عنوان اصلی WELCOME TO CHECHNYA)

برندگان جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ اعلام شدند

نقد و بررسی فیلم نقاش و دزد 

جشنواره کن ۲۰۲۰ و هرآنچه باید در موردش بدانید

گزارش هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین

۱۰ فیلم برتر جشنواره برلین ۲۰۲۰


بهترین فیلم مستند کوتاه 

فیلم کولت

از میان یک‌صد و پانزده فیلم ارسالی به آکادمی اسکار، اسامی ده فیلم پس از رأی گیری اعضا به شرح زیر در لیست مدعیان دریافت جایزه اسکار ۲۰۲۱ بهترین فیلم مستند کوتاه قرار گرفته است. اسامی فیلم‌های منتخب داوران بر اساس ترتیب الفبا و بدون هیچ اولویتی به این شرح است:

  • کمک به سقط، این لیزا است (با عنوان اصلی ABORTION HELPLINE, THIS IS LISA)
  • مرکز تماس بلوز (با عنوان اصلی CALL CENTER BLUES)
  • کولت (با عنوان اصلی COLETTE)
  • کنسرت گفت و گو است (با عنوان اصلی A CONCERTO IS A CONVERSATION)
  • تقسیم نکنید (با عنوان اصلی DO NOT SPLIT)
  • بند گرسنگی (با عنوان اصلی HUNGER WARD)
  • دختر مرموز (با عنوان اصلی HYSTERICAL GIRL)
  • آهنگی عاشقانه برای لاتاشا (با عنوان اصلی A LOVE SONG FOR LATASHA)
  • مکعب بازهای سرعتی (با عنوان اصلی THE SPEED CUBERS)
  • سوفیا لورن چه خواهد کرد؟ (با عنوان اصلی ?WHAT WOULD SOPHIA LOREN DO)

بهترین فیلم خارجی زبان

فیلم خورشید

در بخش بهترین فیلم خارجی زبان، پانزده فیلم در صدر فیلم‌های ارائه شده به آکادمی اسکار قرار گرفته‌اند تا در دور نهایی با هم به رقابت بپردازند. در نود و سومین مراسم سالانه آکادمی اسکار، امسال نود و سه فیلم به این بخش راه یافته بودند و از اعضای آکادمی در تمامی زیر شاخه‌ها برای شرکت در رأی‌گیری اولیه این بخش دعوت به عمل آمد. این کارشناسان می‌بایست ابتدا امتیازات لازم را کسب می‌نمودند تا واجد صلاحیت برای مشارکت در درگیری در این بخش شناخته شوند. در بخش بعدی، داوران آکادمی در تمامی رشته‌ها، پانزده فیلم راه‌یافته به مرحله نهایی را با دقت تماشا خواهند کرد تا در نهایت فیلم برگزیده در این بخش انتخاب شود.

اسامی فیلم‌های منتخب داوران بر اساس ترتیب الفبا و بدون هیچ اولویتی به این شرح است:

  • فیلم کجا می‌روی آیدا؟ (با عنوان اصلی ?QUO VADIS, AIDA) از بوسنی و هرزگوین
  • فیلم مامور مخفی (با عنوان اصلی THE MOLE AGENT) از شیلی
  • فیلم شارلاتان (با عنوان اصلی CHARLATAN) از جمهوری چک
  • فیلم یک دور دیگر (با عنوان اصلی Another Round) از دانمارک
  • فیلم دو نفر از ما (با عنوان اصلی Two Of Us) از فرانسه
  • فیلم لا لیورونا (با عنوان اصلی La Llorona) از گواتمالا
  • فیلم روزهای بهتر (با عنوان اصلی BETTER DAYS) از هنگ کنگ
  • فیلم خورشید (با عنوان اصلی SUN CHILDREN) از ایران
  • فیلم شب پادشاهان (با عنوان اصلی NIGHT OF THE KINGS) از ساحل عاج
  • فیلم من دیگر اینجا نیستم (با عنوان اصلی I’M NO LONGER HERE) از مکزیک
  • فیلم امید (با عنوان اصلی HOPE) از نروژ
  • فیلم فریاد جمعی (با عنوان اصلی COLLECTIVE) از رومانی
  • فیلم همرزمان عزیز! (با عنوان اصلی !DEAR COMRADES) از روسیه
  • فیلم یک خورشید (با عنوان اصلی A SUN) از تایوان
  • فیلم مردی که پوست خود را فروخت (با عنوان اصلی THE MAN WHO SOLD HIS SKIN) از تونس

نقد و بررسی فیلم رفقای عزیز | چهره انسانی یک قتل عام

فیلم «خورشید» به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۱ انتخاب شد

نقد و بررسی «مردی که پوست خود را فروخت»


بهترین ترانه فیلم

فیلم مرد نامرئی - جوایز اسکار

از میان یک‌صد و شصت و پنج آهنگ ارسال شده برای اسکار پانزده ترانه برای شرکت در بخش نهایی جوایز مراسم اسکار ۲۰۲۱ برگزیده شده‌اند. اعضای بخش موسیقی آکادمی، نامزدهای نهایی بخش ترانه فیلم را به شرح زیر اعلام می‌دارند.

نام ترانه‌ها به همراه نام فیلمی که ترانه به آن تعلق دارد، به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

  • فیلم آمونیت (با عنوان اصلی Ammonite‎)
  • فیلم تفنگدار (با عنوان اصلی BLIZZARD OF SOULS)
  • فیلم ۵ همخون (با عنوان اصلی DA 5 BLOODS)
  • فیلم مرد نامرئی (با عنوان اصلی THE INVISIBLE MAN)
  • طنین جنگل : داستان کریسمس (با عنوان اصلی JINGLE JANGLE: A CHRISTMAS JOURNEY)
  • فیلم زندگی در پیش رو (با عنوان اصلی THE LIFE AHEAD (LA VITA DAVANTI A SE))
  • فیلم چیزهای کوچک (با عنوان اصلی THE LITTLE THINGS)
  • فیلم منک (با عنوان اصلی MANK)
  • فیلم آسمان نیمه شب (با عنوان اصلی THE MIDNIGHT SKY)
  • فیلم میناری (با عنوان اصلی Minari)
  • فیلم مولان (با نام اصلی MULAN)
  • فیلم اخبار سراسر جهان (با عنوان اصلی NEWS OF THE WORLD)
  • روح (با عنوان اصلی SOUL)
  • فیلم انگاشته (با عنوان اصلی TENET)
  • فیلم دادگاه شیکاگو۷ (با عنوان اصلی THE TRIAL OF THE CHICAGO 7)

فیلم ترسناک فرانسیس لی

نقد و بررسی فیلم «۵ همخون»

نگاهی به فیلم «مرد نامرئی»

آسمان نیمه شب

فیلم عاشقانه‌ لی ایزاک چانگ (کارگردان فیلم میناری) در راه است

۹ تفاوت اساسی بین انیمیشن و لایو اکشن «مولان» 

تام هنکس در فیلم «اخبار جهان» به سرتاسر غرب سفر می‌کند

نقد و بررسی انیمیشن روح

تحلیل و نقد فیلم تنت

نقد و بررسی فیلم دادگاه شیکاگو ۷


بهترین فیلم پویانمایی کوتاه

حلزون و نهنگ

در بخش پویانمایی کوتاه، امسال نود و شش فیلم به آکادمی اسکار فرستاده شده که از میان آن‌ها اعضای بخش فیلم‌های پویانمایی کوتاه و بلند، ده فیلم را حائز شرایط حضور در بخش نهایی دانستند.

اسامی فیلم‌های منتخب داوران برای رقابت بر سر جوایز اسکار ۲۰۲۱ بر اساس ترتیب الفبا و بدون هیچ اولویتی به این شرح است:

  • لانه (با عنوان اصلی BURROW)
  • لوسی نابغه (با عنوان اصلی GENIUS LOCI)
  • هرچی پیش بیاد من دوستت دارم (با عنوان اصلی IF ANYTHING HAPPENS I LOVE YOU)
  • کاپیماهو (با عنوان اصلی KAPAEMAHU)
  • اپرا (با عنوان اصلی OPERA)
  • بیرون (با عنوان اصلی OUT)
  • حلزون و نهنگ (با عنوان اصلی THE SNAIL AND THE WHALE)
  • به جرارد (با عنوان اصلی TO GERARD)
  • سرنخ ها (با عنوان اصلی TRACES)
  • بله-مردم (با عنوان اصلی YES-PEOPLE)

اخبار ساخت چند انیمیشن


بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن

انیمیشن هدیه
  • ترک کردن (با عنوان اصلی BITTU)
  • DA YIE
  • احساس واقعی (با عنوان اصلی FEELING THROUGH)
  • صدای بشر (با عنوان اصلی THE HUMAN VOICE)
  • THE KICKSLED CHOIR
  • اتاق نامه (با عنوان اصلی THE LETTER ROOM)
  • هدیه (با عنوان اصلی THE PRESENT)
  • دو غریبه از راه دور (با عنوان اصلی TWO DISTANT STRANGERS)
  • ون (با عنوان اصلی THE VAN)
  • چشم سفید (با عنوان اصلی WHITE EYE)

از میان یکصد و هفتاد و چهار فیلم ارسالی به آکادمی اسکار، اعضای بخش فیلم‌های کوتاه و پویانمایی، ده فیلم را در لیست نهایی آثار این بخش جای داده‌اند.

اسامی فیلم‌های منتخب داوران بر اساس ترتیب الفبا و بدون هیچ اولویتی به این شرح است:

بهترین جلوه‌های تصویری

  • پرندگان شکاری
  • بلاد شات (با عنوان اصلی BLOODSHOT)
  • عشق و هیولاها (با عنوان اصلی LOVE AND MONSTERS)
  • فیلم منک (با عنوان اصلی MANK)
  • فیلم آسمان نیمه شب (با عنوان اصلی THE MIDNIGHT SKY)
  • فیلم مولان (با نام اصلی MULAN)
  • ایوان مشهور (با عنوان اصلی THE ONE AND ONLY IVAN)
  • روح (با عنوان اصلی SOUL)
  • فیلم انگاشته (با عنوان اصلی TENET)
  • به چچن خوش آمدید (با عنوان اصلی WELCOME TO CHECHNYA)

آنجلینا جولی و «ایوان منحصر به فرد» در دیزنی پلاس

نقد فیلم عشق و هیولاها

نگاهی به فیلم «بلادشات»


در بخش جلوه‌های تصویری ده فیلم به بخش نهایی رقابت رسیده‌اند. اعضای آکادمی در بخش جلوه‌های تصویری ده دقیقه منتخب از هر یک از ده فیلم برگزیده را در تاریخ ششم ماه مارس سال ۲۰۲۱ (۱۶ اسفند ۱۳۹۹) از طریق اینترنت تماشا خواهند کرد و برای انتخاب پنج فیلم برتر رأی گیری انجام خواهد شد.

رأی‌گیری نهایی برای تعیین برندگان جوایز اسکار سال 2021 در روز جمعه پنجم ماه مارس سال ۲۰۲۱ (۱۵ اسفند ۱۳۹۹) آغاز خواهد شد و تا چهارشنبه دهم ماه مارس ۲۰۲۱ (۲۰اسفند ۱۳۹۹) ادامه خواهد داشت. نود و سومین مراسم اعطای جوایز اسکار در روز یکشنبه ۲۵ آوریل سال ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد. این مراسم از شبکه ABC و به طور همزمان در 225 کشور در سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.


منبع: Oscar.Go

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.